czwartek, 28 marca 2024 16:30

Sukces biegaczy z Gminy Kościerzyna

W piątek, 26 kwietnia, w Kamionie koło Sochaczewa odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych, Mistrzostwa Polski Szkolnego Związku Sportowego.

Autor: UKS Olimpijczyk Skorzewo

Nasz powiat i województwo pomorskie  reprezentowała trójka uczniów ze szkół Gminy Kościerzyna.

Zawody zakończyły się historycznym sukcesem biegaczy, którzy zdobyli pierwsze w historii swoich szkół medale zawodów ogólnopolskich!

Jakub Kluka, uczeń Szkoły Podstawowej w Nowym Klinczu, zdobył srebrny medal w rywalizacji chłopców rocznika 2007 na dystansie 1000m.

Amelia Pobłocka, uczennica Szkoły Podstawowej w Skorzewie, wywalczyła brązowy medal w biegu dziewcząt rocznika 2005 na dystansie 1000m.

Julita Troka, także uczennica szkoły w Skorzewie zajęła 9 miejsce w rywalizacji dziewcząt  na 1000m rocznika 2006.

Rywalizacja była bardzo trudna ze względu na upalną pogodę (28 stopni w cieniu) i wymagające piaszczyste, leśne trasy.

Warto wspomnieć, że aby dotrzeć do finału ogólnopolskiego, trzeba było przebrnąć przez eliminacje gminne, powiatowe i wojewódzkie. Tym większe gratulacje należą się zawodnikom a także nauczycielom WF, panom Grzegorzowi Tuszkowskiemu i Leszkowi Zblewskiemu, którzy przygotowywali uczniów do tych zawodów.