Kościerzyna. Problem z kościerskim dworcem PKP

  • 02.05.2019, 13:26 (aktualizacja 02.05.2019, 13:34)
  • admin 24
Kościerzyna. Problem z kościerskim dworcem PKP
Nie ma chętnych na lokale w budynku wyremontowanego dworca PKP. Między innymi ten problem poruszono na ostatniej sesji Rady Miasta Kościerzyna

Jednym z punktów poruszonych na ostatniej sesji był temat wciąż pustych pomieszczeń które znajdują się na terenie  nowo wyremontowanego dworca PKP w Kościerzynie. 

Radna Katarzyna Knopik zapytała o to czy burmistrz Majewski ma pomysł jak wykorzystać puste pomieszczenia na terenie kościerskiego dworca. 

W odpowiedzi na pytanie radnej Knopik burmistrz Majewski odpowiedział : 

„ na dzień dzisiejszy rzeczywiście nie znaleźli się chętni , którzy chcieli by skorzystać z proponowanych przez nas miejsc… prawdopodobnie nie będziemy mięli innego wyjścia jak przeznaczyć tą przestrzeń pod cele muzealne”

 

Zdzisław Czucha były włodarz miasta zaniepokojony tym faktem stwierdził :

 

 „ to smutne,że wydaliśmy 9 milionów złotych i weszliśmy w ten projekt nie mając  pomysłu co chcemy tam zrobić … stoi pusty i czekają nas kolejne koszty… nie ma kompletnie żadnego pomysłu i to jest bardzo smutne, nie chcę mówić ,że dramatyczne. Państwo w poprzedniej kadencji krytykowali inkubator … jakoś dzisiaj inkubator nie stoi pusty. natomiast dworzec mógł być dopracowany, dopieszczony i z pomysłem . Niestety pomysłu nie ma i nad tym trzeba ubolewać bo finanse miasta są na granicy wytrzymałości".

 

Na zarzuty radnego Czuchy , burmistrz Majewski odpowiedział :

 

"zgadza się , utrzymanie budynku bez wizji jest bardzo groźne, wprowadzenie tam czegokolwiek jest jeszcze większym kosztem i spowoduje generowanie jeszcze większych kosztów … będziemy starali się wszystko zrobić aby… spróbować pozyskać podmiot zewnętrzny”

 

 

W ostatnich latach dużo słyszeliśmy od władz miasta, że musimy oszczędzać, zaciskać pasa, bilansować budżet oraz prowadzić racjonalną politykę finansową. Tymczasem miejski budżet jest jak durszlak i pieniądze jednak ciągle gdzieś wyciekają. W tej sytuacji można odnieść wrażenie ,że publiczne pieniądze wydaje się najłatwiej, A przecież są to pieniądze nasze, wszystkich mieszkańców.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Urzędnik
Urzędnik 10.05.2019, 17:10
Nie poddolny tylko Naddolny.
Grażyna
Grażyna 10.05.2019, 17:09
A ten drugi burmistrz Poddolny to co on właściwie robi?.
Wasyl
Wasyl 10.05.2019, 17:09
Jakto co bierze wypłatę
Gad
Gad 10.05.2019, 17:07
Niedługo Majewski będzie przyklejał jakiś znaczek na tym budynku. Normalnie jak za gomułki medale i odznaczenia , a robić nie ma komu.
Agata
Agata 10.05.2019, 17:05
Majewski na sesji ustawia transporty swoich ciężarówek a Mlodzianowska podobno chodzi na fitness. Ja prdl co za zbieranina.
Widz
Widz 10.05.2019, 17:06
Jo i teraz jeszcze jest 3 burmistrzów którzy nic nie robią. Przecież wcale ich nie widać.
marek
marek 06.05.2019, 22:29
Czucha tylko zamęt siejesz...w Warszawce cię nie chcieli a swoich stron nie szanujesz i krytykujesz każdego ...staraj się dalej o mandat posła ..nic dla nas nie wniosłeś tylko plujesz na Kościerzynę...mamy cię dosyć ...idź tam gdzie cię jeszcze nie znają i im w głowach mieszaj
Grześ
Grześ 05.05.2019, 15:06
Świetny pomysł z tą halą targową na dworcu PKP-będzie lepszy komfort zakupów.Mam zawsze lekkie "wstrząsy" jak kupuję drób czy warzywa,które pół dnia stoją na wolnym powietrzu,w kurzu. No a jak popada deszcz-to już zupełna masakra.gospodynie z jajkami,masłem,śmietaną stoją bez zadaszenia i też płacą tzw.placowe,a komfort ich pracy?? a zimą??
W europejskim mieście hala targowa sprzedająca płody rolne winna być zadaszona,zimą ocieplona,z dostępem do WC dla każdego i z dostępnością do wody. Skoro dopłacamy do basenu,hali sportowej-to dopołaćmy i do hali targowej-ona też będzie służyć mieszkańcom
dorada/porada
dorada/porada 05.05.2019, 14:52
Proponuję zrobić tam halę targową z prawdziwego zdarzenia-czynną od poniedziałku do soboty i zlikwidować ten durny targ na Ogrodowej we wtorki i piątki-tam jest dosyć miejsca,aby podjechać po ekologiczną żywność-autobusy w gratisie,więc jaki problem.
Targowisko w centrum miasta-to relikt PRL-u; zajęte parkingi na budy straganiarskie,a po targu /wtorek,piątek/-syf na placu targowym.
To targowisko należy z tego miejsca zlikwidować i to jak najszybciej,to obciach dla miasta i burmistrza-teren dworca jest idealnym na to miejscem-proszę przemyśleć moją propozycję
Stanisław
Stanisław 03.05.2019, 14:23
Majewski nie potrafi dworca zagospodarować,a jego poprzednik potrafił "zagospodarować" skwer zieleni przy poczcie i teren pod Lidlem-tylko czy to był dobry gospodarz??-a Wybicki wciśnięty w Galerię handlową??- a 3 Biedronki w jednym mieście???a blok mieszkalny zamiast zieleni ?? Bobry gospodarz a chytry biznesmen-to szalona różnica,przynajmniej dla mieszkańców
rozliczajcie swoich radnych
rozliczajcie swoich radnych 03.05.2019, 14:16
do Majewski to kłamca-masz rację,ale rada miasta to przegłosowała,więc rozlicz swojego radnego
Mieszkanka
Mieszkanka 03.05.2019, 12:18
A może pks tam dorzucić, salon jakis fryzjerski,apteke, bar jakis, sklep jakis ogólny typu np polo tam nie ma nic w okolicy dopiero biedronka...
Lepiej jak jest tak niż, nie bylo nic tylko pijany burmistrz z zeszlej kadencji
Majewski to kłamca
Majewski to kłamca 03.05.2019, 11:01
Majewski opowiada bajki o podwyżkach o wysokość inflacji. Od czerwca w strefie parkowania będą drastyczne podwyżki. Za pierwszą godzinę parkowania stawka wzrośnie o 50%.
Dramat
Dramat 03.05.2019, 10:29
Inwestycje Majewskiego - budynek socjalny na bagnach Wierzyska, pustostan na dworcu, droga w polu. Ma rozmach.
Koscierzak
Koscierzak 03.05.2019, 01:02
Może zrobić noclegownie skoro brak pomysłów? Wstyd panie Burmistrzu
Hm
Hm 03.05.2019, 00:40
Zakład fryzjerski np. Tam nie ma w tej ikolicy
Jurek F.
Jurek F. 03.05.2019, 00:35
Ludzie zrozumcie ten nasz dworzec aby zaczął żyć należy po stu latach istnienia przenieść do centrum miasta. Urząd miasta przenieść do starego dworca, i tak wszystko należy załatwiać internetowo a na tyłach obecnego urzędu poprowadzić nową linie kolejową a na terenie obecnego urzędu zbudować piękny hotel z zamkiem z czasów krzyżackich. To będzie prawdziwa maszynka do robienia pieniędzy. Pozdrawiam wszystkich marzycieli. Jurek F.
Wójcik
Wójcik 02.05.2019, 23:31
Majewski nie potrafi nawet dworca zagospodarować. Widać jaki z niego zarządca.
Jarek L.
Jarek L. 02.05.2019, 22:22
Można tam przenieść 1/2 Galerii Wybickiego i w to miejsce zrobić normalny przystanek PKS-oczywiście zmienić organizację ruchy bo to okaz durnoty do kwadratu,że autobusy wyjeżdżające spod Galerii muszą jechać aż do ronda,aby jechać w kierunku Wdzydz czy Bytowa. Może radny Zdzisław Czucha-autor tego projektu wypowie się-dlaczego tak zrobił???
to kłamstwo
to kłamstwo 02.05.2019, 19:47
Dług netto wynosi 800 000 zł. A po drugie procentowo dług jest mniejszy niż za Czuchy. I pamiętajmy, że obecnie budżet posiada ok. 50 mln więcej!
Arkady
Arkady 02.05.2019, 18:59
A czy przypadkiem nie było pomysłu żeby tam przenieść KDK?
Rekordowy dług
Rekordowy dług 02.05.2019, 18:37
Majewski mówi o oszczędzaniu, a dług miasta jest największy w historii. Komunikacja miejska z 230 tys. zł wzrosła do miliona.
Marnowanie kasy
Marnowanie kasy 03.05.2019, 10:23
Oszczędzaniu? Majewski tylko wydawać kasę na głupoty potrafi. Wkrótce postawi kolejnego stolema za 15 tys. zł.
Święta prawda
Święta prawda 02.05.2019, 18:42
W ostatnich latach dużo słyszeliśmy od władz miasta, że musimy oszczędzać, zaciskać pasa, bilansować budżet oraz prowadzić racjonalną politykę finansową. Tymczasem miejski budżet jest jak durszlak i pieniądze jednak ciągle gdzieś wyciekają. W tej sytuacji można odnieść wrażenie ,że publiczne pieniądze wydaje się najłatwiej, A przecież są to pieniądze nasze, wszystkich mieszkańców.

Pozostałe