czwartek, 28 marca 2024 11:17

Kościerzyna. Drugie zwycięstwo UKS PCM z rzędu

Na przedostatnie w tym sezonie miejsce w tabeli UKS nie ma już szans, jednak jego zawodniczki nie poddają się i walczą do samego końca .

Po wygranej w wielkim stylu z Ruchem Chorzów, rywalami drużyny z Kaszub był KPR Jelenia Góra .

Początek meczu był bardzo dynamiczny, gdy w 6. minucie trafiła Alicja Pękala, na tablicy wyników było już 5:1 dla gospodyń.

Do samego końca pierwszej części spotkania wyraźnie dominował zespół z Kościerzyny. Na minutę przed przerwą piłkę do bramki skierowała Aleksandra Dorsz , ustanawiając tym samym wynik 18:12 dla UKS-u.

Jednak piłkarki z Dolnego Śląska nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa, w drugiej połowie poprawiając swoją grę w ofensywie . Doskonała gra w ataku Aleksandry Oreszczuk i bramki rzucone przez Sabine Kobzar oraz Aleksandrę Tomczyk sprawiły, że w 35. minucie był już remis po  18.

Od tego momentu UKS PCM ani przez chwile nie pozwolił wyjść rywalkom na prowadzenie.

Na cztery minuty przed końcem po dwóch trafieniach z rzędu, kaszubki wyszły na prowadzenie 30:27.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 31:29 dla miejscowych, którzy mają dzięki temu 10 punktów .