Tomasz Smuczyński. O miejscach parkingowych i monitoringu miejskim

  • 10.05.2019, 15:15 (aktualizacja 24.05.2019, 13:57)
  • Redakcja
Tomasz Smuczyński. O miejscach parkingowych i monitoringu miejskim
Krzysztof Wencki rozmawia z Tomaszem Smuczyńskim - komendantem Straży Miejskiej w Kościerzynie

Redakcja zaprasza na wywiad


 

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pani
Pani 13.05.2019, 09:59
Proponuję kamery na płatnych parkingach. Nie spotkałam się jeszcze z tym , żeby ktoś zostawił numer telefonu po uszkodzeniu komuś samochodu. Jak często Straż miejska sprawdza bilety za szybami samochodów ? osobiście widziałam tylko raz
Tadeusz
Tadeusz 13.05.2019, 09:29
Jak to jest w tym praworządnym państwie?-ten co zarabia 2 tys. opłaca parking a ten co zarabia o wiele więcej-ma gratis??
Pracownicy starostwa,urzędu miasta,nauczyciele,sędziowie i wiele innych-ma zapewniony parking za darmo-a reszta pracowników?-płaci jak za zboże.
Szanowni radni-może pochylicie się nad tymi,którzy zarabiają 1700 zł i muszą dojechać do pracy?Może strefa parkowania do 1 godziny za darmo zwiększy rotację miejsc postojowych?Parking przy urzędzie miasta /ten dolny/ zawsze jest zajęty co najmniej przez 8 godzin-gdyby płacili-to by pomyśleli-czy warto ze Skłodowskiej jechać na 3 Maja-czy taniej będzie na piechotkę? przecież spacer-to samo zdrowie w naszym uzdrowisku.
Zbigniew
Zbigniew 12.05.2019, 22:43
Każdy radny powinien przychodzić na sesję ze swoją wyborczą ulotką--trzymać ją pod nosem i czytać przed każdą sesją,w trakcie sesji i po sesji a po skończonej kadencji napisać na jej końcu :
"jestem kłamczuchem,oszukałem wyborców,więc nie mogę startować na następną kadencję"
Tego oczekuję od uczciwych radnych-tylko ilu takich mamy????
jAREK
jAREK 12.05.2019, 22:38
Proponuję nie pyszczyć się na sesjach,tylko coś pożytecznego zrobić-taka np.Komisja ds.Zdrowia powinna np. zaproponować,aby np.przed urzędami np.skarbowym;aptekami i innymi ważnymi urzędami zrobić 2/3 miejsca postojowe-bezpłatne do 30 minut. Petent załatwia sprawę i pozostawia miejsce dla następnego-- nie można tak???
Oglądałem sesję rady miasta jak wprowadzono podwyżkę za parkowanie i poszerzono tą strefę i kto się odezwał z inną propozycją??-NIKT-ANI JEDEN RADNY NIE ZAPROPONOWAŁ ROZWIĄZANIA , KTÓRE UŁATWIŁOBY ŻYCIE MIESZKAŃCA-WIĘC PO CO TAM JESTEŚCIE-RADNI??ZNOWU TYLKO PO DIETY??? JESTEŚCIE WSZYSCY RAZEM ŻAŁOŚNI;KAŻDY Z WAS CHCE SIĘ POKAZAĆ W TV,OPOWIADACIE BZDURY-PAPLACIE DLA PAPLANIA A NIE POMYŚLICIE,ŻE CZASAMI NALEŻAŁOBY COŚ ZROBIĆ DLA MIESZKAŃCA???
Zbigniew
Zbigniew 12.05.2019, 22:27
do "też wkurzony""
Kubły powinny być wystawiane przed posesję w dniu odbioru odpadów-jest grafik,a nie przez cały rok w koło.Skoro papier odbierają raz na dwa miesiące-to po co kubeł stoi przez 60 dni poza posesją???
Ja też mieszkam w domu jednorodzinnym i dzień wcześniej przed odbiorem wystawiam kubeł-w pozostałe dni mój kubeł ma swoje miejsce na mojej posesji i taka powinna być prawidłowość-dla wszystkich!!!!!!!!!! i tego oczekuję od burmistrza,radnych i Straży Miejskiej-jakiś porządek w mieście powinien być i obowiązywać wszystkich,bez wyjątku.
Mieszkańcy domów jednorodzinnych powinni dostać NAKAZ wydzielenia na swojej posesji miejsca na kubły,w takim miejscu,aby ich odbiór nie utrudniał pracy. Jakoś dziwnie,że na 2 garaże i bramę automatyczną miejsce jest wyznaczone i wybrukowane,a kubły wystawia się na pas drogowy-to już jest rola naszych włodarzy,aby ludzików nauczyć porządku,skoro sami tego nie wiedzą
Zbigniew
Zbigniew 12.05.2019, 09:25
a może tak straż Miejska zajmie się kubłami pełnymi odpadów wystawianych na pas drogowy??Dlaczego niektórzy mieszkańcy domków jednorodzinnych nie trzymają kubłów na swojej posesji??-tylko wystawiają przed płot??Strasznie mnie to wkurza-na posesji porządek,wokół wysokie tuje,a na zewnątrz śmierdzące kubły;pod moimi oknami i ja muszę na to patrzeć?? Czy prawo nie nakazuje,aby kubły na odpady stały NA POSESJI?
Bardzo proszę,aby strażnicy obeszli miasto a nie tylko latali po strefie płatnego parkowania. Raz zajechałem w strefę i nie zdążyłem rozmienić pieniędzy,aby wykupić bilet parkingowy,ale strażnik zdążył nagryzmolić karę-to jest chore w Kościerzynie.W zadnym innym mieście tego nie ma-u nas strażnicy " czatują" na kierowców,aby tylko wypisać mandat-czy tylko na tym polega ich praca?
też wkurzony
też wkurzony 12.05.2019, 11:04
Zbigniewie, zapoznaj się z toczonymi na forach dyskusjami nad przepisami, które wymuszają od mieszkańców nieruchomości wystawianie pojemników poza granicę nieruchomości. Wiedz, że w przeciwnym razie nieczystości nie zostaną odebrane. Paranoja, ale obowiązująca. Straż nie ma tu żadnej racji bytu.
Kosze
Kosze 12.05.2019, 13:41
Ale chyba mamy w dany dzień wystawić pełny pojemnik a nie cały tydzień
JJ
JJ 11.05.2019, 20:43
A sami pracownicy straży miejskiej / strażnicy nie płacą... potwierdzone na 100%. Oj nie ładnie odwracać bilety na drugą stronę, nie ładnie.
Karolina
Karolina 11.05.2019, 09:41
Dojeżdżam do pracy z Klincza bo nie mam autobusu,aby dojechać na czas;często kilka minut szukam bezpłatnego parkingu,gdyż zarabiając 1950 zł nie stać mnie na wykupienie parkingu,a inni?-zarabiają po 3/4/5 tys. i im przysługuje darmowe parkowanie pod swoim miejscem pracy??-czy to są znowu "kościerzyńskie przepisy prawne?"-to wstyd i hańba,że biedny ma płacić a bogaty ma za darmo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
AntyKarolina
AntyKarolina 15.05.2019, 11:32
Mam złoty środek - proszę przesiąść się na motor - rower i po sprawie. Innym zabrać miejsce parkingowe a mi dać!? oj nieładnie, typowe dla pewnego typu ludzi, mi się wszystko należy, a innym nic.
Johan
Johan 11.05.2019, 09:37
Czy pracownicy magistratu płacą za parkowanie pod urzędem??
W żadnej umowie o pracę nie jest zapisane,że to stanowisko+ darmowy 8 -godzinny parking. Ja też do pracy jadę autem,ale z poza Kościerzyny-dlaczego Kościerzacy pracujący w magistracie nie mogą dojść czy dojechać autobusem miejskim?? Gdyby płacili za ten parking wg stawek płatnej strefy parkowania-to gwarantuję,że parking byłby pusty.Radni-do roboty-zróbcie z tym porządek
Marek Wilmoch
Marek Wilmoch 10.05.2019, 23:37
Ciekawe kiedy ta cała straż miejska zainteresuje się tym betonowym horrorem na ul. Fabrycznej, nieopodal skrzyżowania z ul. Budowlanych. Nie można tam przejechać bez szkody dla swojego pojazdu, bo pył z betonu tak wiruje, że cały amochód pokryty jest betonowym pyłem, który wdziera się też do układów klimatyzacji i wentylacji. Wystarczy kilka dni bez deszczu a w pobliżu jakiegoś przedsiębiorstwa z którego wyjeżdżają jakies betoniarki, ulica pokryta jest grubym nalotem betonowym. Jest on suchy więc podrywany jest do góry i osiada na samochodzie. A jak ktoś wyjechał właśnie mokrym samochodem z myjni, to za chwilę może sobie na masce wyrabiać zaprawę murarską. Nie wyobrażam sobie tam spacerowiczów. W czasie deszczu to wszystko spływa do kanalizacji.
Tomasz
Tomasz 10.05.2019, 19:01
Proponuję zrobić strefę ograniczoną czasowo do 2h przy urzędzie miasta i kinie. Niech parking jest wolny dla petentów i mieszkańców, a nie całymi dniami zablokowany przez urzędników.
Kpina
Kpina 10.05.2019, 18:38
To jest jakaś kpina, aby wszędzie wprowadzać platne parkingi.
Kpina
Kpina 10.05.2019, 18:37
To jest jakaś kpina, aby wszędzie wprowadzać platne parkingi.

Pozostałe