piątek, 29 marca 2024 16:40

Kolejne medale dla kościerskich karateków

Przed karatekami z Kościerskiego Klubu Karate-Do „Seiunchin” bardzo pracowity okres. W ciągu ostatnich dwóch tygodni uczestniczyli w ważnych zawodach makroregionalnych, z których przywieźli aż 12 medali.

Pierwszy turniej w którym uczestniczyli, to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, przeznaczone dla zawodników do 13. roku życia. W silnej stawce, w której na starcie pojawili się rywale z dużych klubów Gdyni, Gdańska, Szczecina, Koszalina, Torunia czy Włocławka, młodzi kościerzynianie  wywalczyli cztery medale brązowe i jedno czwarte miejsce. Dwa razy na trzecim stopniu podium stawała Helena Koseda, podobnie jak Roch Mazurkiewicz, który także zdobył dwa medale brązowe, w konkurencji kata i kumite. Czwarte, punktowane miejsce zdobyła Oliwia Wnuk-Lipińska.

Kolejne zawody to XII Baltic Cup 2019, jaki odbył się w Sopocie. Ten turniej przeznaczony był dla wszystkich kategorii wiekowych. Wystartowało w nim ponad 250 zawodników z jedenastu klubów. Podopieczni trenerów Wojciecha Mrowińskiego i Marka Szycy, z sekcji w Kościerzynie, Lipuszu i Karsinie, startujący w konkurencjach kata i kumite, zdobyli w nim 8 medali i wywalczyli jedno czwarte miejsce. Do liderów kościerskiej ekipy tym razem należeli: Roch Mazurkiewicz – zdobywca dwóch złotych medali i Julian Rekowski na którego szyi zawisły dwa srebrne medale. Ponadto trzeci złoty medal dla Kościerzyny zdobyła Antonina Czarnowska. Natomiast Oliwia Wnuk-Lipińska wywalczyła srebro. Dwa brązowe medale padły łupem Adrian Szycy i Jakuba Liedtke, który dołożył jeszcze czwarte miejsce w drugiej konkurencji.

Oba turnieje były doskonałym przetarciem przed zbliżającym się Ogólnopolskim Pucharem Dzieci, który odbędzie się w połowie czerwca we Wrocławiu i Mistrzostwami Polski, które tydzień później zawitają do Lublina.