Podsumowanie sezonu UKS PCM Kościerzyna

  • 06.06.2019, 10:37 (aktualizacja 06.06.2019, 12:04)
  • Redakcja
Podsumowanie sezonu UKS PCM Kościerzyna
Po pełnym emocji sezonie PGNiG Superligi Kobiet nadszedł czas na podsumowanie.

W środowy wieczór w Zajeździe nad Stawem w Grabówku koło Nowej Karczmy, przy wspólnym stole zasiadły zawodniczki, działacze i osoby przez wiele lat związane z drużyną UKS PCM Kościerzyna. 

 

To spotkanie było też najlepszą okazją do podziękowań i wręczenia wyróżnień za pracę włożoną we funkcjonowanie klubu.

 

Niestety nadal nie wiadomo w jakiej formule toczyć się będą przyszłoroczne rozgrywki.

 

Decyzja o tym co dalej z pewnością nie należy do łatwych, jednak zarząd nie poddaje się w poszukiwaniach najlepszego w tej sytuacji rozwiązania. - mówi o tym trener klubu Dariusz Męczykowski - zobacz video

 

Niestety klub po tym sezonie opuszczą cztery kluczowe zawodniczki. Wśród nich Alicja Pękala,  Karolina Wicik, Aleksandra Dorsz i Gabriela Haric , i choć nie łatwo będzie je zastąpić ogromne nadzieje pokłada się w piłkarkach z lokalnych drużyn juniorskich.


 

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kościerzak
Kościerzak 18.06.2019, 22:39
Drużyna jest nasza i obrażać jej nie pozwolę. Wiele lat wyrzeczeń, treningów, walki i przelanego potu. Nie może być tak, że jedna baba teraz będzie robiła nagonkę na zespół bo nienawidzi trenera. Ludzie co to się dzieje teraz w tej naszej Kościerzynie!!
Zenek
Zenek 19.06.2019, 16:55
Kto robi nagonkę na drużynę?
Sami zainteresowani aby drużyna funkcjonowała byle jak - swoją drogą ciekawe dlaczego?.
Jako mieszkaniec powiatu, podatnik i wyborca nie wyobrażam sobie żeby z publicznych środków finansować przedsięwzięcia, na które urzędnicy nie mają wpływu i nie mają możliwości egzekwowania umów i ustaleń tym bardziej jeżeli chodzi o sport zawodowy. Powiat dofinansowuje sport młodzieży i dzieci, samorządy finansują infrastrukturę sportową w szkołach i gminach, kluby amatorskie mogą liczyć na samorządy, a młodzi sportowcy odnoszą sukcesy. Uważam, że publiczne pieniądze nie powinny być przeznaczane na spełnianie marzeń działaczy i promowanie ich samych.
Ps. Sam jesteś baba.
Jarek
Jarek 18.06.2019, 19:07
Jako kibic sportowy śledzący losy drużyny uważam, że trener Męczykowski powinien ustąpić na rzecz profesjonalnego trenera z pomysłem na grę i skonsolidowanie i sklejenie nowej drużyny bez względu, w której lidze przyjdzie występować. Ten sezon nie był udany i to jest fakt.
Analityk
Analityk 18.06.2019, 20:09
zgadzam się z tym, że ten sezon nie był udany, ale patrząc na całokształt nie uważam, że za jeden nieudany sezon należy zwolnić profesjonalnego trenera który bardzo dobrych sezonów miał do tej pory tak dużo, że doprowadził zespół do super ligi. Wszystko musi mieć ręce i nogi. Należy mu jednak pomóc i pomyśleć co robić, aby zawodniczki które tak doskonale wyszkolił nie odchodziły do innych drużyn, które lepiej płacą. Tutaj nie ma winy trenera, ale bardziej brak jest pieniędzy. Wystarczy analiza i logiczne myślenie.
Cola
Cola 19.06.2019, 17:53
dobrze napisane, zgadzam się z tym w 100 %, no ale tutaj jest tak, że to co dobre najlepiej zniszczyć i stłamsić, nie doceniać i lekceważyć
Tola
Tola 18.06.2019, 11:11
Gratuluję sukcesu na miarę pomorza ;0)
Realni kibice
Realni kibice 18.06.2019, 09:41
Kibice chodzący na mecze, wspierający drużynę, interesujący się jej sprawami całym sercem popierają obecego trenera i nie życzą sobie mieszania polityki do spraw drużyny tylko dlatego, że się ma jakieś polityczne animozje. Proszę też pamiętać że starostwo powinno być dla ludzi i z ludźmi. To przecież my płacimy podatki, my utrzymujemy urzędników i włodaży. My kibice rządamy chociaż odrobiny obiektywizmu w waszych działaniach.
prawdziwy kibic
prawdziwy kibic 16.06.2019, 21:28
Grześ pomimo, że w urzędzie pracuje to nie wie o tym, że aby być trenerem drużyny super ligowej trzeba być master couchem. Takie kwalifikacje w powiecie ma tylko twórca zespołu i jeszcze tylko jedna osoba. Męczykowski jednak robi to za darmo. Jak znajdziesz kasę w tym starostwie na trenera o takich kwalifikacjach z zewnątrz, to płać mu i niechaj działa. Jak nie masz kasy to pozwól zespołem zająć się specjaliście. To Męczykowski prowadził zespół przez 8 lat w drugiej lidze, przez kolejne 8 lat w pierwszej lidze i teraz przez 4 lata w super lidze. Czy te awanse, te działania prowadzone wolontaryjnie z jego strony nie zasługują na szacunek i wielkie wsparcie ze strony starostwa? Na to pytanie każdy sam sobie odpowie, ale z tym opluwaniem jego osoby za takie działania przez tyle lat zgodzić się nie mogę i to jeszcze od osób, które jak widać na sporcie nie znają się w ogóle.
Master kibic
Master kibic 17.06.2019, 22:15
A co żeś się czepił starostwa master kołczu zajmij się biznesami i drużyną której kibicujemy bo my kibice mamy prawo mieć radość z gry i sukcesów tej drużyny bo jak na razie mamy tylko nadzieje i obietnice.
stara Prosta
stara Prosta 17.06.2019, 22:37
oj starostwo się odezwało, hala raz na tydzień z wielkim wyrzygiwaniem i nic więcej, a sukcesy to jak toś tutaj napisał "to Męczykowski prowadził zespół przez 8 lat w drugiej lidze, przez kolejne 8 lat w pierwszej lidze i teraz przez 4 lata w super lidze. Na zawodowstwo pewnie nie będzie kasy, ale niech zrobią krok w tył by zrobić kilka do przodu. To takich działaczy nam potrzeba, których pracę realnie widać. Facet tworzy zespół nie biorąc za to pieniędzy a jeszcze dokłada ze swoich i swojej rodziny, No ale jak widać nie podoba się to co niektórym, oj nie podoba...
kibic piłki ręcznej
kibic piłki ręcznej 18.06.2019, 07:24
Jak widać większość wpisów gloryfikujących trenera jest agresywna wręcz chamska w stosunku do tych kibiców, którzy mają inne zdanie. Czy nie można mieć innego poglądu na sprawy drużyny? Czy nie można krytycznie ocenić występów naszej drużyny w zakończonym sezonie ligowym ? tym bardziej, że tego sezonu nie można zaliczyć do udanych chyba że celem było utrzymanie się w lidze. Czy my kibice nie możemy krytycznie oceniać trenera, działaczy i gry zawodniczek?
Bez refleksji i krytycznego ale rzeczowego rozliczenia tego sezonu nie będzie postępów i sukcesów w przyszłości. Ta drużyna to nie jest prywatny folwark jednej osoby, która powinna to wiedzieć skoro jest tak wszechstronnie wykształcona i doświadczona. Może właśnie dlatego trener uwikłany w konflikty polityczne nie jest wiarygodny dla potencjalnych sponsorów i samorządów. Trudno wymagać przychylności od starostwa i pani starosty skoro trener w trakcie jesiennej kampanii wyborczej krytykował urząd i starostę zarówno publicznie jak i kuluarowo stawiając się w roli oponenta politycznego. Trener powinien zajmować się trenowaniem, a od układania sponsoringu i dogrywania aspektów technicznych i logistycznych są działacze i kierownik drużyny. Być może trener wziął sobie na głowę zbyt dużo obowiązków, a wiadomym jest, że nie łapie się wielu srok za ogon.
Kacper
Kacper 18.06.2019, 09:10
Hamskie wpisy są i to dotyczące na przykład tuszy. Sam jestem osobą otyłą i zastanawiam się co ludzie mają w głowach wypisując takie rzeczy. Hamstwo jest coraz bardziej widoczne. No ale są ludzie i ludziska. Jak mają brak argumentów to przyczepią się do tuszy czy do ubrania. Świat schodzi na psy.
Grześ idzie przez wieś
Grześ idzie przez wieś 16.06.2019, 07:34
Grzesiu mordo ty moja, gdyby nie Męczyk to nie było by drużyny już dawno. Jakoś nie widzę chętnych aby się nią zająć. Jakoś nie widzę innych drużyn powstających i odnoszących jakieś sukcesy. Nikomu takiej syzyfowej pracy nie chce się robić za kasę, a tym bardziej za darmo! Człowieku obudź się i doceń to co mamy. Pomóż, a wspólnymi siłami dokonamy jeszcze więcej.
Grześ
Grześ 15.06.2019, 07:54
Nie trzeba być grafologiem i znawcą socjotechniki, by bez najmniejszych problemów wyłapywać tych samych autorów komentarzy tworzących obraz "wielkiego" pana trenera. Te piany na temat jego wkładu w historię zespołu i zaangażowania - tego nie da mu się odmówić, jak i zresztą innych wcześniejszych sukcesów - nie zmieniają obecnej rzeczywistości! Za wyniki odpowiada trener a te były katastrofalne w tym sezonie. W każdym klubowym zespole wyleciałby już po kilku porażkach z rzędu. Podobnie atmosfera wokół klubu - jego zaangażowanie i chwiejność polityczna wygenerowały bardzo złą atmosferę wśród obecnych i potencjalnych sponsorów. Możecie powtarzać po tysiąckroć te dytyramby ale fakty to fakty! Czas odejść - to nie jest prywatny klub a nasza wspólna marka i dobro! Myślę, że Pan trener powinien mieć choć odrobinę honoru, odpowiedzialności i przyzwoitości i nie narażać nas na podobny stres w przyszłym sezonie. Czas na "świeżych" działaczy, bez zaangażowania w polityczne klimaty, którzy ściągną do klubu sponsorów i młodych ambitnych trenerów, którzy nie będą gloryfikować trzech zwycięstw w sezonie oraz mieć nową wizję zespołu i jego prowadzenia!
Hieronim
Hieronim 15.06.2019, 18:18
Jak odejdzie trener to drużyna przstanie istnieć. On nie bierze ani grosza za to co robi z doświadczeniem i pasją. To on szuka sponsorów i jeszcze dokłada pieniądze swoje i swojej rodziny. Męczykowski nie tylko stworzył UKSPCM ale i spowodował że ona do tej pory istnieje i nadal jest w super lidze. Podziwiam jego działania i chęci by to ciągnąć. Jest kednak parę osób które zamiast mu pomóc togo opluwają. Jednak jak ktoś tutaj wcześniej napisał im nie chodzi wcale o drużynę ale o politykę.
Tyle w temacie
Tyle w temacie 15.06.2019, 12:52
jak to czytam to widzę głównie walkę polityczną i to jest problem. Ataki są od przeciwników politycznych, którzy zespół i dziewczyny, wraz ze sportem mają głęboko w poważaniu. Tutaj jest mowa o zespole a nie o polityce, więc nie mieszaj wszędzie polityki tylko zostań w swoim starostwie i tam sobie mieszaj. Tutaj jest mowa o zespole, jak nie chcesz do niego dokładać, jak nie chcesz go promować, to chociaż nie niszcz zespołu i nie mieszaj w nim. Tylko tyle w temacie.|
Darek
Darek 14.06.2019, 07:19
Trzymamy kciuki za nowe otwarcie w nowym sezonie. Drużyna zasługuje na bogatych sponsorów i nową młodą kadrę trenerską i odpowiedzialnych działaczy.
Benio
Benio 14.06.2019, 12:25
Gdyby nie obecna kadra trenerska i obecni działacze, to ta drużyna by nie istniała. Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania UKS PCM i do tego, że ta drużyna odniosła tak wielki sukces jakim jest bycie w super lidze
Masa
Masa 15.06.2019, 00:44
dobrze napisane, gdyby nie twórca i trener zespołu, to nie było by teraz go w super lidze, gdyby nie pan Klat i inni sponsorzy,m to można by było sobie tylko pomarzyć o takim zespole. Wierzę, że UKS PCM będzie nadal trwał i dawał nam wiele emocji.
ja
ja 15.06.2019, 11:01
ciągle ten sam jazgot, ciągle te same para argumenty. co ma piernik do wiatraka. wasze wpisy są jak uzasadnienie dla medalu za zasługi a nie argumenty za rozwojem i przyszłością naszego klubu1 Pan Klat to jedyna osoba, która powinna zostać przy tym klubie. Reszta powinna odejść.
Jan L
Jan L 15.06.2019, 15:48
Poczytałem pozytywne wypowiedzi i jak dla mnie ro prawda a nie jazgot. No a większość negatywów jest niskich lotów i bardziej związaych ze sportem niż ze sportem.
Aldona Z
Aldona Z 13.06.2019, 14:51
Dobrze że są tacy ludzie jak pan Eryk. Potrafi wspierać, dzielić się, angażować i działać. Prawdziwy altruista. Podziwiam go i to co robi.
Judyta Malinowska
Judyta Malinowska 13.06.2019, 06:39
Oby się udało, gratuluję sukcesów na miarę całego pomorza
Kibic piłki ręcznej
Kibic piłki ręcznej 13.06.2019, 07:42
A jaki to sukces wygrane trzy mecze w sezonie?
Trochę pokory drodzy działacze.
Drużynie natomiast życzę prawdziwych sukcesów w przyszłym sezonie.
Prawdziwy Kibic
Prawdziwy Kibic 14.06.2019, 06:38
utrzymali się w super lidze i są jedyną taką drużyną na pomorzu, to wielki sukces. Jak widać jest ogromna rotacja zawodniczek, a pomimo tego wygrywają mecze. To jest sukces i to prawdziwy wywalczony wieloma treningami, wyrzeczeniami i ciężką pracą. Podziwiam cały zespół i trenera. Życzę im tego aby zespół pozostał i nadal miał w nazwie Kościerzynę!!!
Dotka
Dotka 08.06.2019, 23:47
szanuje go za to co zrobił. Drużyna to jego dzieło i fajnie, że dziękuje osobom, które mu pomagają, chociaż to pewnie nie wszyscy no i zawodniczkom, takich działaczy z wielkim sercem powinno być więcej
Marek F.
Marek F. 08.06.2019, 14:18
Darek przestań już chłopie bredzić, bo przykro się Ciebie słucha.
Siegfried
Siegfried 11.06.2019, 07:08
Tutaj liczy się sport i pozytywne działania. Męczykowski zrobił dużo dla sportu. Poświęcił mu życie. Podobnie jest z jego żoną i dzieci. Tą pasją zaraża innych, a szczególnie młodzież. Oby takich ludzi było więcej.
Kościerzak
Kościerzak 10.06.2019, 00:30
właśnie jego słucha się dobrze. Wie co mówi, jest zorientowany w temacie, nie udaje kogoś lepszego niż jest, jest sobą
Kania
Kania 09.06.2019, 16:31
Im więcej ktoś robi, im jest lepszym człowiekiem tym bardziej go niszczą. Panie Darku to co Pan robi zasługuje na szacunek. Pozdrawiam
Peplin
Peplin 10.06.2019, 07:05
Święte słowa. Facet robi swoje a jedna baba z dwoma ziomkami wciąż wiesza na nim psy i wypisuje bzdury. Ciężko się czyta co niektóre wpisy. No ale na szczęście nie ma co się przejmować sfrustrowaną kobietą. Ja tem się cieszę z tej drużyny
Misza
Misza 10.06.2019, 20:22
wiadomo przecież kto mu szkodzi, kto go nienawidzi. No ale tej pani za bardzo na sporcie nie zależy, a szkoda, bo ta drużyna cały czas ma w nazwie Kościerzyna i nas reprezentuje w najlepszej lidze. No ale powiat ma to gdzieś
antek
antek 07.06.2019, 10:38
a p.KLAT,gdzie kibice,olewka
~~
~~ 07.06.2019, 08:31
Jak ten Dariusz ściska rękę burmistrzowi, majta nią jakby bigos mieszał, zero szacunku do drugiej osoby. Tak samo jak ta rozpięta koszula, tyle guzików odpięte, że równie dobrze mógłby wyjść na gołej klacie.
Jan
Jan 08.06.2019, 23:09
to jest męski uścisk dłoni, mocny, prawdziwy i szczery, czyli coś czego tobie brakuje.
ja
ja 07.06.2019, 22:48
na czym? gołej klacie? chyba miejscu na nią... za to mięsień poniżej zacny - dobry przykład trenera :) a równie na poważnie - pan znacząco wizualnie i merytorycznie odbiega od stereotypowego wizerunku polityka, samorządowca i sportowca.
Majchrzak
Majchrzak 08.06.2019, 22:45
jak czytam, że ktoś politykę do tego miesza to już wiem czyje to mogą być wpisy. Dla mnie ważne jest pozytywne działanie. Nikt inny nie ma takich osiągnięć w sporcie jak Męczykowski właśnie. Dla mnie jest obojętnie czy ma rozpiętą koszulę, czy nie ma sportowej sylwetki, dla mnie jest ważne jakim on jest człowiekiem i to czego dokonał nie tylko tworząc tę drużynę, ale co robi w szkołach dla sportu. Ja go doceniam.
Grześ
Grześ 06.06.2019, 23:21
Lans, lans, lans... w każdym cywilizowanym klubie za takie żenujące wyniki jak w tym roku trener już od połowy sezonu by nie pracował. Łączenie wielu funkcji też nie sprzyja rozwojowi sportowemu i profesjonalnemu prowadzeniu klubu. Tu trzeba pracy u podstaw. Moim zdaniem to koniec pewnej ery. Należy stanowczo pożegnać stare - skompromitowane politycznie i sportowo - i postawić na młodość. Czas na Bartka Kowalewskiego i Marcina Modrzejewskiego. Jestem pewny, że wtedy znajda się sponsorzy i wyniki przyjdą :)
witek
witek 06.06.2019, 22:16
Czyli kicha. A takie były szumne zapowiedzi, że zaraz jakaś spółka skarbu państwa tu wejdzie i będzie zawodowstwo pełną gębą. Według mojej oceny tu nigdy nie będzie drużyny w zawodowej lidze. Jesteśmy na prowincji i koniec, kropka. Bajdurzenie o tym, że zrobimy krok w tył, by później zrobić trzy kroki do przodu jest niepoważne. Jest obrazą inteligencji kibiców.
paprocki- brzozowski
paprocki- brzozowski 06.06.2019, 19:28
Panowie włodarze ... nie nosimy koszul z krótkim rękawem! Podwińcie sobie rękawy ale nie takie coś... Wioska :(
Leoś