Kolejne sukcesy i medale zawodników Kaszubskiej Drużyny Słupskiego WOPR.

  • 06.06.2019, 10:41 (aktualizacja 13.06.2019, 16:30)
  • Materiał nadesłany
Kolejne sukcesy i medale zawodników Kaszubskiej Drużyny Słupskiego WOPR.
W dniu 2 czerwca 2019r. Na pływalni SOSiR w Słupsku odbyła się 2 Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego, gdzie wystartowało ponad 120 zawodników ze Słupska, Wejherowa, Gdańska, Bytowa, Ustki, Wągrowca, Ostrołęki i Kościerzyny.

Uczestnicy tradycyjnie rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych: młodzik 12-13 lat, junior młodszy 14-15 lat, junior 16-18 lat i OPEN z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Zawodnicy rywalizowali w 3 konkurencjach indywidualnych(100m ratowanie manekina w płetwach, 100m z przeszkodami i 50m manekin) oraz w sztafecie 4x25m holowanie manekina.

 

Największym sukcesem mogą pochwalić się dwaj nasi młodzicy: Karol Rozgoński i Kacper Brandt, którzy we wszystkich konkurencjach zajmowali najwyższe miejsca podium. 

Nasi medaliści:

 

100m ratowanie manekina w płetwach

Młodzik 

1. ROZGOŃSKI Karol 06 Kaszubskie WOPR 1:20.16

2. BRANDT Kacper 06 Kaszubskie WOPR 1:25.74 

3. BISTRAM Olivier 06 Wejherowskie WOPR 1:33.89 

 

Młodzik 

1. SCHUTZ Maria 06 Kaszubskie WOPR 1:28.02

2. KLASA Kinga 07 Kaszubskie WOPR 1:34.21 

3. FURMANIUK Maja 06 WOPR-OS w Ostrołęce 1:40.53 

Junior

1. MAJEWSKA Magdalena 02 Kaszubskie WOPR 1:17.23

2. BRONIECKA Sandra 01 MKS Lider Wągrowiec 1:26.21 

3. STRZĘPKA Dominika 03 MKS Lider Wągrowiec 1:26.69 

 

50m holowanie manekina

Junior 

1. MAJEWSKA Magdalena 02 Kaszubskie WOPR 45.41

2. STRZĘPKA Dominika 03 MKS Lider Wągrowiec 48.58 

3. BRONIECKA Sandra 01 MKS Lider Wągrowiec 51.13 

Młodzik 

1. ROZGOŃSKI Karol 06 Kaszubskie WOPR 50.32

2. BRANDT Kacper 06 Kaszubskie WOPR 53.48 

3. KRYZEL Mateusz 06 Kaszubskie WOPR 53.68 

 

100m z przeszkodami

Młodzik 

1. KAMIŃSKA Oliwia 06 Gdańskie Ratwonictwo Wodne 1:19.07

2. FURMANIUK Maja 06 WOPR-OS w Ostrołęce 1:24.89 

3. SCHUTZ Maria 06 Kaszubskie WOPR 1:29.63 

Młodzik 

1. BRANDT Kacper 06 Kaszubskie WOPR 1:17.07

2. ROZGOŃSKI Karol 06 Kaszubskie WOPR 1:21.82

3. BISTRAM Olivier 06 Wejherowskie WOPR 1:29.94 

 

W sztafecie zwyciężyła zarówno sztafeta młodzik dziewczyn i chłopców.

Warto nadmienić, że bardzo blisko podium byli:

junior młodszy – Emilia Czajkowska 4 i 7 miejsce, Jan Gromowski 5 i 6 miejsce,

junior – Natalia Maciak 5 miejsce, Konrad Etmański również 5 miejsce.

 

Po raz pierwszy nasza ekipa pojechała aż w 19-osobowym składzie razem z kilkuosobowym fanklubem rodziców. Warto dodać, że ekipa z Kościerzyny pięknie się zaprezentowała na otwarciu zawodów, ponieważ wszyscy otrzymali nowe koszulki zakupione ze środków Urzędu Miasta w Kościerzynie, za co bardzo dziękujemy.

 

Najważniejszą jednak wiadomością jest fakt, że po 2 rundach Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego wyłoniona została reprezentacja Słupskiego WOPR na Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym 7-9 czerwca w Szczecinie. Wśród powołanych znaleźli się również nasi zawodnicy, a są to: 

Karol Rozgoński, Kacper Brandt i Maria Schutz wśród młodzików oraz Magdalena Majewska wśród juniorów. 

Materiał nadesłany

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe