Kontrowersje wokół kościerskich figurek

  • 19.06.2019, 12:10 (aktualizacja 19.06.2019, 13:56)
  • Redakcja
Kontrowersje wokół kościerskich figurek
Są takie małe a potrafią wywołać tak wielkie kontrowersje. Mowa o figurkach kościerskich stolemów, które zdaniem burmistrza mają stanowić doskonałą promocję naszego miasta.

Z wypowiedzi burmistrza wynika, że sama figurka bez kosztów montażu kosztuje 13500 zł. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że kościerskie stolemy są efektem pracy artysty i w związku z tym zawsze będą droższe od masowo produkowanego wyrobu. Nie mniej pozwoliliśmy sobie sprawdzić na najpopularniejszym w Polsce portalu ile kosztują podobnej wielkości figury z brązu. 

 

Po wpisaniu hasła „Rzeźba z brązu” wyszukiwarka przedstawiła nam bardzo długą listę ofert np. Dzik z brązu naturalnej wielkości za cenę 6200 zł  , staraliśmy się znaleźć figury o podobnych gabarytach. Naszą uwagę zwróciły „Trzy Mądre Małpy”, które można było nabyć za kwotę 6 tyś zł.

 

Zapytaliśmy także radnego Kazimierza Stoltmanna co sądzi na ten temat. - zobacz video

 

W trakcie rozmowy radny przypomniał, iż kiedyś rozważano podobne formy promocji miasta, ale związane bezpośrednio z figurą Remusa.

 

Z polityki władz wynika, że pomimo krytyki to właśnie stolemy mają być jedną z głównych atrakcji turystycznych naszego miasta, skoro tak to nasuwa się pytanie ile i w jakich miejscach powinny jeszcze zostać zamontowane?


 

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cyrk!
Cyrk! 23.06.2019, 21:23
Nikt z włodarzy tego miasta nie słucha mieszkańców. Wszystko co jest robione to dla własnego "widzimisię". Myślą, że Kościerzyna to ich podwórko, że robią co im się podoba? ! Park za UM zgłaszałam osobiście trzy lata temu i co? Obiecanki cacanki a Majewski tylko głupio się śmieje próbując sklecić sensowne zdanie a i tak robi co chce! Na taczkach wywieźć!!! Wstyd!!!
Pazd
Pazd 22.06.2019, 09:06
Burmistrz Majewski ze swoimi radnymi podniósł opłaty w strefach płatnego parkowania nawet o 500 %. Nie interesuje go to, że uderzył w m.in. w emerytów. To jest odpowiedź. Cynizm Burmistrza wzrasta z roku na rok.
rurku
rurku 21.06.2019, 22:40
Wrocławskie krasnale też są małe i nie ma przy nich żadnych informacji.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.06.2019, 21:44
Te stolemy są jak władze miasta małe i bierne
oleg
oleg 20.06.2019, 21:40
kolejnym obciachem jest przystanek PKS przy pomniku Wybickiego-to jest czysta prowokacja i hańba
zuza
zuza 20.06.2019, 21:38
turyści są zachwyceni- byłam tego świadkiem,ale polbruk na rynku i deptaku-to obciach
ktoś
ktoś 21.06.2019, 09:26
A miasto jest dla turystów czy mieszkańców? Czemu jako mieszkaniec muszę do domu chodzić w błocie. Auto ciągle brudne. Kurz.
Pk
Pk 20.06.2019, 15:17
Jako wlodaz miasta i inni radni byscie przekazali te pieniadze na remont ogrudka jordanowskiegom
Kościerzanka
Kościerzanka 20.06.2019, 12:37
Figurki mi nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie są dość interesujące ale nie za takie pieniądze.
Lepiej zainwestować w normalny chodnik na rynku i dookola niego bo na tych kamieniach można sie porządnie wyrżnąć (wywaliłam sie będąc w ciąży, dobrzr ,ze nic sie noe stało) a przejście w szpilkach jest nie możliwe .
Polonia De
Polonia De 20.06.2019, 11:30
Witam. Myślę że cenę za fajne i ciekawe stolemy można by było zmienić. Polecam zakup hurtowy. I sprawdzi powiązania miasta z artystą.
M. W.
M. W. 20.06.2019, 11:01
Figurki powinny jeszcze powstać przy Policji, Straży Miejskiej i Pożarnej, Dworcu PKP, Szpitalu oraz Basenie.
zaniepokojona wielbicielka
zaniepokojona wielbicielka 20.06.2019, 09:56
Radny Kazimierz S.strasznie schudł-skóra na twarzy zapada się-choroba czy fitness a może jeszcze coś innego???
MN
MN 21.06.2019, 15:31
Jest nadal przystojny I wygląda młodo, pozdrawiam :-)
McDoctor
McDoctor 21.06.2019, 16:01
Wygląda jakby był poważnie chory. Życzymy zdrowia panie Kaziu...
Bea
Bea 19.06.2019, 20:11
Jeśli coś by miało powstać to ja bym widziała rzeźbę symbolizującą herb Kościerzyny tzn. niedźwiedź naturalnych rozmiarów pod dębem a nie rzeźby których prawie nie widać...
...
... 19.06.2019, 16:30
Kasa w błoto... Chodniki do bani drogi w dziurach a nam potrzebne figurki.?Niech zajmie się dokończeniem obietnic posprzata bałagan po obwodnicy...Dokończy zapomnianych inwestycji które miasto miało kontynuować np.chodnik na wierzysko gdzie jest? Ścieżka rowerowa, przejście dla pieszych przystanek?!!!Czy dzieci od września dalej maja biegać przez szosę? Śmiech na całe miasto... Obiecać i zapomnieć najlepiej....Brawo
wkurzony mieszkaniec
wkurzony mieszkaniec 19.06.2019, 15:28
13500 zł za 20 kg brązu ? Przecież kilogram brązu na rynku kosztuje ok.20 zł czyli koszt samego materiału to 400 - 500 zł. Wynika z tego ,że za wykonanie odlewu "artysta zgarnął 13000 zł. SKANDAL !
Trzeba ogłosić referendum , aby tych szkodników pogonić z tego miasta.
O tak!
O tak! 19.06.2019, 17:25
Jestem za! Róbmy referendum! Podwyżka diet! Podwyżka opłat w strefie parkowania!
Szczerze
Szczerze 19.06.2019, 14:16
Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Nie lepiej by przeznaczyć te pieniądze na inne rzeczy?
Park za urzędem aż prosi się żeby coś z nim zrobić.
Jak było duck race to chociaż rzeczka była w miare czysta a chaszcze wokół ścięte. A teraz to aż strach się bać.
Ale przecież lepsze są toalety dla psiaków...
aaa
aaa 19.06.2019, 13:57
Tyle kasy za takie gówno, niech majewski postawi teraz figurki swojej rodziny.

Pozostałe