Zmarł Edmund Ostrowski- wieloletni skarbnik Gminy Kościerzyna

  • 19.06.2019, 14:01 (aktualizacja 19.06.2019, 15:31)
  • Redakcja
Zmarł Edmund Ostrowski- wieloletni skarbnik Gminy Kościerzyna
Z ogromnym żalem informujemy, że zmarł wieloletni Skarbnik Gminy Kościerzyna Edmund Ostrowski.

W Gminie Kościerzyna pracował od samego początku, był jednym z jej twórców. Bardzo zaangażowany w pracę, dobrze dbał o finanse Gminy Kościerzyna, wspierając kolejnych wójtów w codziennej pracy. Sumienny, odpowiedzialny, dobrze zorganizowany.

Edmund Ostrowski w latach 1970-1974 pracował jako dyżurny ruchu w PKP stacja Żukowo Wschodnie. W latach 1974-1975 był inspektorem bhp, starszym referentem ds. handlu produkcji i usług oraz starszym referentem ds. ogólnych w GS „SCH” w Dziemianach. W latach 1975-1992 był kierownikiem działu administracyjno-ekonomicznego, a później pełnił funkcję głównego specjalisty ds. ekonomiczno-finansowych w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

11 marca 1992 r. Edmund Ostrowski został powołany na stanowisko Skarbnika Gminy Kościerzyna. W Urzędzie Gminy Kościerzyna pracował do chwili przejścia na emeryturę, co stało się dnia 5 września 2018 r. Był jednym z najdłużej pracujących skarbników w województwie pomorskim.

Zawsze wspierał dobrą radą i dzielił się swoim doświadczeniem oraz ogromną wiedzą finansową z kolejnymi Wójtami Gminy Kościerzyna, przez 18 lat pracując z Waldemarem Tkaczykiem, a następne 8 lat z Grzegorzem Piechowskim. Wymagający, ale i wyrozumiały szef dla pracowników wydziału finansów, uczynny i służący pomocą współpracownik. Obowiązki służbowe wykonywał w sposób uczciwy i rzetelny, dobrze zarządzając powierzonym sobie zespołem, planując i nadzorując jego pracę.

Skarbnika Edmunda Ostrowskiego wspominają z sympatią radni kolejnych kadencji i sołtysi, z którymi współpracował organizując liczne spotkania i szkolenia. Dyrektorzy jednostek organizacyjnych pracując razem z nim przy tworzeniu i realizacji założeń budżetowych cenili sobie rzetelność i finansową wiedzę Skarbnika. Edmund Ostrowski dbał także o wizerunek i dobre imię Gminy Kościerzyna sprawnie prowadząc sprawy w Regionalnej Izbie Obrachunkowej oraz Wydziale Finansów Urzędu Wojewódzkiego.

Za swoją długoletnią samorządową służbę został doceniony odznaczeniami państwowymi: Brązowym Krzyżem Zasługi, odznaczeniem Zasłużony Dla Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej, Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Będzie nam go bardzo brakować. Spoczywaj w pokoju Edku!
Wójt Grzegorz Piechowski
wraz ze współpracownikami z Gminy Kościerzyna

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

darek
darek 25.06.2019, 17:13
Tak zwany Wójt Piechowski jest bardzo wielkim niewdzięcznikiem i nie tylko w tym przypadku okazał sie zwykłą świn... i łobuzem
ATM
ATM 21.06.2019, 17:46
W mediach i na fb władze Gminy żegnają człowieka współtworzącego Gminę Kościerzyna, ale na pogrzebie, nad trumną, NIKT nie pożegnał zmarłego ani jednym słowem. Przecież nikt, tak jak wójt Piechowski, nie lubi, ani nie umie wygłaszać długich przemów, a tu chodziło ledwie o kilka słów. Czy człowiek, który miał bardzo duży wpływ m.in. na bardzo dobrą sytuację finansową Gminy, nie zasłużył na kilka słów pożegnania nad trumną??? Komu bardziej, niż aktualnie urzędującemu wójtowi i przez 8 lat współpracującemu ze zmarłym, wypadało wygłosić te parę słów? Dziwna i w sumie przykra sytuacja, która pozostawiła u wielu spory niesmak

Pozostałe