Trzy medale Mistrzostw Polski Magdaleny Mielnik

  • 26.06.2019, 14:05 (aktualizacja 26.06.2019, 15:08)
  • Nadesłane
Trzy medale Mistrzostw Polski Magdaleny Mielnik
Kolejny udany występ zanotowała na swoim koncie Magdalena Mielnik.

W minioną sobotę mieszkanka Nowej Karczmy wystartowała w XXX Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym, które odbyły się w hali Globus w Lublinie. Magdalena Mielnik, która pierwsze kroki w karate stawiała 15 lat temu w Nowej Karczmie i Kościerzynie, pod okiem trenerów Pawła Liedtke i Wojciecha Mrowińskiego, potwierdziła swoją przynależność do ścisłej czołówki krajowej, zdobywając trzy medale, każdy z innego kruszcu. 

 

Magda wystąpiła w trzech konkurencjach seniorek, w każdej z nich stając na podium. Najpierw wywalczyła brązowy medal w najtrudniejszej konkurencji, jaką jest fuku-go, w ramach której prezentuje się umiejętności techniczne oraz rozgrywane są walki kumite.

 

Następnie wywalczyła srebrny medal w konkurencji en-bu, by mistrzostwa zwieńczyć złotym medalem w kumite drużynowym (wolna walka), gdzie wystąpiła w składzie Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Ekipa ta w finale pokonała zespół z Torunia. Licząc trzy medale wywalczone w Lublinie, Magdalena Mielnik ma już na koncie 12 medali Mistrzostw Polski. Została też jedną z trzech zawodniczek krajowego championatu, które wywalczyły w Lublinie trzy medale. 

 

W zawodach wystartowało ponad 300 najlepszych polskich zawodników i zawodniczek, wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich. Turniej objęty był patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Lubelskiego, prezydenta Lublina, Ambasady Japonii w Polsce, a jego organizatorem był Polski Związek Karate Tradycyjnego.

Nadesłane

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PIK
PIK 28.06.2019, 22:17
ONEGAISHIMASU.
PAMIĘTAM , JAK MAGDA ZACZYNAŁA W NOWEJ KARCZMIE W SEKCJI PAWŁA LIEDTKE.
GRATULUJĘ SUKCESÓW !!!
Jurek
Jurek 28.06.2019, 08:56
Gratulacje Magda. Powodzenia.

Pozostałe