McDonald's w Kościerzynie

  • 02.07.2019, 12:12
  • Redakcja
McDonald's w Kościerzynie
Oficjalnie ruszyły pracę budowlane na terenie przygotowywanym pod budowę pierwszej w Kościerzynie restauracji sieci McDonald’s. Należałoby dodać iż stanie się on tym samym 31 lokalem tego typu na terenie województwa Pomorskiego.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1940 r. w Kalifornii przez braci Richarda i Maurice’a McDonaldów, a od 1953r. działa na zasadzie franczyzy. 

 

Jak podaje definicja zamieszczona na portalu franchising.pl, franczyza to rodzaj współpracy między niezależnymi przedsiębiorcami. Franczyzodawca udostępnia swoją wiedzę techniczną oraz markę, ale w zamian pobiera opłatę od franczyzobiorcy, który może korzystać ze sprawdzonego pomysłu na biznes.

 

Do 2017 roku sieć liczyła ponad 37 tysięcy lokali na całym świecie, a jeszcze przed końcem roku 2019 ma do nich dołączyć ten w Kościerzynie. 

 

Z pewnością cieszy to miłośników fast foodów, którzy już pod koniec grudnia będą mogli się w nich rozsmakować również w naszym mieście. 


 

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Polaki Cebulaki
Polaki Cebulaki 15.09.2019, 08:50
Żałosne te komentarze, ludzie... jak zjesz raz na dwa tyg czy raz na miesiąc fast fooda to uwaga.. NIE PRZYTYJESZ. Wszystko jest dla ludzi o ile potrafi się używać rozsądku. Chociaż wolałabym żeby powstało saladstory,subway czy bioway. Ale cebulandia i tak by tam nie chodziła więc bardziej opłaca się postawic maka.
Aaricia
Aaricia 11.07.2019, 12:32
Dietetycy i bariatrzy lubią to ;))
Ania
Ania 05.07.2019, 09:11
Jak 20/10 lat temu wszyscy chcieli Maka w Kościerzynie-to Mac stwierdził,że za małe miasto i się nie opłaca-teraz jak to śmieciowe żarcie traci klientów w USA i zachodniej Europie-to za chwilę będzie w Skorzewie i Kornym. W niektórych stanach USA wprowadzili takie ograniczenia na śmieciowe żarcie,że biznesmeny przenoszą się do Europy Wschodniej i dlatego może dla nich być nawet Kościerzyna
bąbel upasiony fast fodem
bąbel upasiony fast fodem 13.07.2019, 10:18
psuje ci interes,skąd ta irytacja
Dorota
Dorota 04.07.2019, 08:33
Kościerzyna zamiast iść do przodu to się cofa. W czasach gdy żywność jest mocno przetwarzana, gdzie ludzie szukają zdrowego odżywiania, gdzie świadomość, że naturalne suplementy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu wzrasta, stawia się na sport, aktywność fizyczną, to bum w Kościerzynie powstanie Mc Donald's! Do tego jeszcze wiecznie zanieczyszczone powietrze, brudne ulice, parking . Takie miasto mianuje się SERCEM KASZUB ? Bardzo chorym sercem niestety...
Sosnowiec Radom Kościerzyna
Sosnowiec Radom Kościerzyna 03.07.2019, 16:14
Najbardziej cebulackie miasto jakie znam
Zaaal
Zaaal 18.08.2019, 12:13
Pewnie jestes z Kartuz hahaha, gdzie ludzie nie potrafia jezdzic hahaha.
Moderna
Moderna 03.07.2019, 15:26
Chcemy jedzenia z XXI wieku, chcemy nowoczesnej Kościerzyny, a nie chodowania kolejnych tuczników! Ludzie, gdzie Wasza edukacja żywieniowa? Mamy internet, tv, a Wy sie trujecie. Chcemy lokali typu Greenway, Bioway. Wszystkie miasta starają się przeć ku nowoczesności, pod każdym względem, niestety Koscierzyna tkwi w latach 90, czego przykladem jest otwarcie tego lokalu.
Wegeta
Wegeta 03.07.2019, 13:42
W końcu normalny fastfood, a nie imitacja fastfoodu w basenie panierki - czyt. United Ch. Tam to dopiero Wegeta jest królową kuchni, matko, sama panierka i zero mięsa.
Fastfood
Fastfood 03.07.2019, 11:02
Sram na makdonald
s
s 03.07.2019, 16:48
Szkoda, że toalety w domu brak. Zawsze można skorzystać z publicznej, lub tej w środku mcdonalda
Kościerzanka
Kościerzanka 03.07.2019, 09:54
W końcu nie trzeba bedzie jeździć specjalnie do trójmiasta ,tylko można będzie zjeść na miejscu😁
Ola
Ola 03.07.2019, 09:01
Boże co za ludzie, tylko narzekac potrafią! Nowy Lidl źle, mc donald źle. Jak ktos nie chce to niech nie chodzi i tyle. Fajnie, ze nasze miasto sie rozbudowuje i jakby nie bylo tworzy nowe miejsca pracy.
Xz
Xz 03.07.2019, 09:21
Miejsca pracy dla obywateli z Ukrainy
oburzony kaszub
oburzony kaszub 03.07.2019, 08:44
nowy Lidl,biedronka,Rossnamm , mc donalds-to się nazywa wspieranie lokalnej przedsiębiorczości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Spaślak
Spaślak 03.07.2019, 05:43
Nareszcie Kościerzyna dołączy do cywilizowanych miast, a młodzii mieszkańcy będa nosili ubrania w rozmiarach XXXXL, jak przecietny amerykan czy brytol.
Jo flow
Jo flow 03.07.2019, 06:28
I wszystko w tym temacie...

Pozostałe