Międzyregionalna trasa rowerowa

  • 03.07.2019, 11:10
  • Redakcja
Międzyregionalna trasa rowerowa
2 lipca w sali obrad Gminy Kościerzyna doszło do spotkania pomiędzy Wójtem Grzegorzem Piechowskim i licznym gronem włodarzy sąsiednich samorządów.

Głównym celem spotkania było podpisanie listu intencyjnego w sprawie przyłączenia się do subregionalnej trasy rowerowej. 

 

Takie rozwiązanie jak mówi Wójt  Grzegorz Piechowski może bardzo pozytywnie wpłynąć na rozwój turystyki w całym regionie Kaszub.

 

Pierwszym krokiem w kierunku realizacji tak dużego projektu jest budowa trasy rowerowej z Kościerzyny do Wielkiego Klincza, która zgodnie z planem, w przyszłości ma być wydłużona w kierunku Nowego Barkoczyna. 


 

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Skorzewo
Skorzewo 07.07.2019, 23:37
Ścieżek gminnych nie będzie, bo nie ma tak taniego wykonawcy;)
Kasa unijna niestety przepadnie, mieli ta to określony czas.
Rolki i rowery na ścieżki
Rolki i rowery na ścieżki 05.07.2019, 12:27
To teraz słowa w czyny... bo z tym w Gminie mamy lekki problem. I prośba o ścieżki asfaltowe nie z polbruku. Mam nadzieję, że ktoś kto w gminie planuje takie inwestycje robi rozpoznanie w temacie dlaczego asfalt a nie bruk.
Kasia
Kasia 07.07.2019, 23:41
im tylko chodzi o najtansze, zeby ludzie sie odczepili.
Julia
Julia 04.07.2019, 23:37
Do...Zooro rada siedzi lapka w gore i diete pobiera...mamy to co mamy,,przykre i smutne ,ze od lat nie docenia sie miejscoosci ,ktore najbardziej potrzebuja....a Oni sie pna"
Janusz
Janusz 03.07.2019, 15:26
Ścieżka? Lepiej ta drogę Kościerzyna nowa karczma wyremontujcie bo idizie tam koła zgubić
Pk
Pk 05.07.2019, 15:51
To musisz napisac do gdanska to jest ich droga trzeba chodzic na zebrania jak nalezysz do gminy wojt gminy chce dolozyc kase do remontu a oni sobie z tego nic nie robia
g
g 04.07.2019, 22:13
ale to jest droga wojewódzka to do wojewody............
xd
xd 07.07.2019, 23:39
nieprawda!!!!!!
Skorzewianka
Skorzewianka 03.07.2019, 15:18
Już drugą kadencję wójt obiecuje nową drogę i ścieżkę rowerową Kościerzyna - Skorzewo i nadal nic napewno kiedyś powstanie "obiecanki cacanki" 🤔
Gmina to nie tylko Wielki Klincz!
Gmina to nie tylko Wielki Klincz! 03.07.2019, 13:59
To powinien być raczej Wójt Wielkiego Klincza, a nie całej Gminy Kościerzyna.
zorro
zorro 04.07.2019, 20:52
dokładnie jak się wybrało takiego wójta to tak się ma tylko klińcz klińcz klińcz a co na to ta "wieka rada gminy"
``
`` 03.07.2019, 14:02
dokładnie....
Aaricia
Aaricia 03.07.2019, 12:20
No widzę, że wójt Dziemian też był. Szkoda, że nie ma takich spotkań z władzami powiatu chojnickiego. Tam jest cała sieć porządnych ścieżek rowerowych, do których wystarczy "dołożyć" kilka km od strony gminy Dziemiany w kierunku Brus i cieszyć się długimi trasami dla mieszkańców i turystów.
Kolarka
Kolarka 03.07.2019, 12:18
Nie narzekajcie. Nie sztuką jest coś wybudować, ale utrzymać. Zobaczcie Stężyca - ścieżki niby są, ale jeździć się po nich nie da. Zdewastowane przez tiry, zasmiecone ostrymi kamieniami i po prostu niebezpieczne przez samochody scinajace zakręty. Bezpieczniej jest na szosie
Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy 03.07.2019, 11:42
A miejscowości takie jak Kłobuczyno nie dostają nic... ani ścieżki rowerowej ani bezpiecznego placu zabaw ani kanalizacji...a mało tego jeszcze klasę 0 zamkną bo mało dzieci ciekawe czy w przyszłym roku ja otworza (wątpię).
Jachu5
Jachu5 03.07.2019, 11:27
Od ilu lat budujemy ścieżki rowerowe? 😂Dobrogosz, Wdzydze K., śmiechu warte, ale co sobie pogadaliśmy to nasze....

Pozostałe