Co zrobić z choinką?

  • 13.01.2016, 13:37 (aktualizacja 12.02.2016, 10:15)
  • admin 24
Co zrobić z choinką?
Powoli nadchodzi czas pożegnań z bożonarodzeniową choinką. Drzewko może być jednak wykorzystane powtórnie, a to dzięki akcji Miejskiego Przedsiębiorstwa Infrastruktury KOS-EKO.

Cieszyły nas podczas Wigilii i Świąt, ale, niestety, nie mogą zostać w naszych domach przez cały rok. Od Bożego Narodzenia minęły już trzy tygodnie, a to już spory staż dla choinek, które w ciepłych mieszkaniach zaczynają gubić igły. Co teraz zrobić z drzewkiem? Dobry pomysł ma spółka KOS-EKO.

Robert Fennig – dyrektor KOS-EKO: Akcja pod nazwą „Zapalmy ponownie choinkę”, czyli, mówiąc krótko: dajmy tej choince drugi raz pożyć. W ciągu Świąt dawała nam takie ciepło domowe, świąteczne, a teraz może nam dać ciepło fizyczne. Krótko mówiąc – odbieramy te choinki od mieszkańców, po to żeby je przywieźć na kotłownię, tutaj je zmielić, przetworzyć je na zrębki drewniane i w ten sposób trafiają do naszych kotłów i wracają do mieszkańców z powrotem w postaci ciepła z grzejnika.

 

Wystarczy rozebraną z ozdób choinkę pozostawić w pobliżu miejsca, gdzie składujemy odpady. Stamtąd już odbiorą ją pracownicy KOS-EKO lub zarządcy budynków, którzy współpracują w tej sprawie ze spółką. Akcja potrwa do końca stycznia.

Robert Fennig: Starajmy się wykorzystać je maksymalnie, to dobro natury, czyli niech ono trafia powtórnie do obiegu. Chodzi nam właśnie o tego rodzaju podejście i kształtowanie pozytywnych postaw ekologicznych.

 

Pozytywne są z pewnością każde wieści o obniżkach cen i taką informację ma dla mieszkańców Kościerzyny KOS-EKO: od 1 stycznia nieznacznie, ale spadły ceny ciepła.

Robert Fennig: I to już jest druga z kolei obniżka. Poprzednia taryfa obniżyła średnio ceny ciepła, jeżeli chodzi o KOS-EKO o 3,5%, dla części mieszkańców nawet o 5,5%. A ta obecna taryfa, od 1 stycznia, która będzie 1,5 roku obniża o kolejne 0,5% ceny ciepła.

 

W tym kontekście KOS-EKO zachęca do podłączania się do sieci, która co roku się poszerza. Ostatnio zostało rozbudowana chociażby na ul. Sikorskiego, gdzie wszystkie domy mają już możliwość korzystania z miejskiego ciepła.  

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

P.
P. 16.01.2016, 08:13
Panowie grafik - czy to takie trudne ? Będziemy z choinkami przez 2 tygodnie przed domami czekać ?
Xyz
Xyz 14.01.2016, 08:42
Myślę, że to bardzo dobry pomysł z tymi choinkami
sob
sob 13.01.2016, 21:10
Gdzie już wywieźli? Moja jeży się przy śmietniku od czwartku.

Pozostałe