III Rajd Kaszubskich Drzymalitów w Skorzewie

  • 08.07.2019, 13:51
  • Redakcja
III Rajd Kaszubskich Drzymalitów w Skorzewie
W sobotę 6 lipca odbył się już III Rajd Kaszubskich Drzymalitów, w którym udział wzięło około 80 osób, a wśród nich rowerzyści oraz miłośnicy Nordic Walking. Impreza rozpoczęła się na placu przed kościołem w Skorzewie o godzinie 14.

Ten pieszo-rowerowy rajd organizowany jest dla uczczenia pamięci wybitnych działaczy kaszubskich, braci Pelplińskich, którzy od pokoleń nazywani są Drzymalitami, na cześć Michała Drzymały, który w Polskiej historii zapisał się jako wielki przeciwnik polityki pruskiej podczas zaborów. 

 

Szlak Kaszubskich Drzymalitów liczy 16 km, wiedzie on głównie drogami gruntowymi przez malownicze krajobrazy lasów i łąk. Przemierzając trasę, dzięki umieszczonym na niej oznakowaniom możemy bliżej zapoznać się z historia wcześniej wspomnianej rodziny Pelplińskich.

 

Uczestników rajdu nie powstrzymała nawet pogoda, która w sobotnie popołudnie pozostawiała wiele do życzenia.

 

Ponadto tego dnia organizatorzy przygotowali jeszcze szereg innych atrakcji takich jak przejażdzka wozem konnym, gry i konkursy z nagrodami, zabawy dla dzieci, kiełbaski z grilla czy też występ muzyczny zespołu Tree Tones

 

A organizatorami tej imprezy byli sołectwo Skorzewo oraz KCE Vademecum, Aktywni Kaszubi, Ochotnicza Straż Pożarna ze Skorzewa, Klub Sportowy Skorzewo, Oragnizacja LOT Serce Kaszub


 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marianno
Marianno 09.07.2019, 13:56
Co tam Towarzyszu?
kkw
kkw 08.07.2019, 14:49
TW Seyda

Pozostałe