Będzie remont Ogródka Jordanowskiego?

  • 10.07.2019, 11:55
  • Redakcja
Będzie remont Ogródka Jordanowskiego?
Ogródek Jordanowski zlokalizowany przed Urzędem Miasta to miejsce niegdyś tętniące życiem, plac na którym skupiało się życie rozrywkowe mieszkańców Kościerzyny.

Koncerty, festyny rodzinne, pokazy psów i wiele innych imprez, które na zawsze będziemy dobrze wspominać, odbywały się właśnie tam. 

 

Dzisiaj zdezelowane ławki i scena, która wygląda teraz jak wmurowana w ziemię płyta mówiąc kolokwialnie „wołają o naszą pomoc”. 

 

W tej sytuacji postanowili w końcu zainterweniować mieszkańcy, którzy mając koncepcję na to jak ten park zrewitalizować, podpisali petycję, którą chcą przedstawić Radzie Miasta Kościerzyna - mówi o tym Jacek Konkol (zobacz video)

 

Projekt miałby zostać zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

 

My trzymamy kciuki za sukces tej inicjatywy, ponieważ nie tylko nam zależy na zmianie wizerunku tego miejsca. 


 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jak się nie myśli...
Jak się nie myśli... 10.07.2019, 21:23
Za te wszystkie miliony zł (które miasto straciło nie korzystając w pełni ze środków UE przy modernizacji dworca PKP) można by było postawić od zera Jordanowskiego lub wybudować nowe miejsce kultury za urzędem miasta (w parku). No ale cóż... Macie teraz dworzec za kilka własnych baniek, któremu do ukończenia jeszcze kilka złotych brakuje to tam sobie róbcie "festiwal folkloru".
Jordan
Jordan 10.07.2019, 21:00
Podobno "wstajemy z kolan" jak to towarzysz Kaczyński mówi więc jeśli jest tak dobrze to pomysł na Jordanowski jest taki żeby zrobić wielki parking miejski i tyle. Coraz więcej samochodów, a parkingów nie przybywa. Natomiast miejsce na wydarzenia kulturalne jest. Gdzie? Pobliski park za urzędem/starostwem. Zaadoptować tam "małą operę leśną" - nie ten kaliber co w Sopocie, ale na "warunki" kościerskie. Przynajmniej miałoby to ręce i nogi, a nie, że siedzisz na widowni i oglądasz samochody. Po drugie... Jest tam o wiele więcej miejsca nie tylko na obiekty stricte kulturalne, ale i socjalne typu szalety miejskie itp. Jeśli ktoś ma głowę na karku i był to tu to tam, to śmiało ogarnie temat. Wyznaczać trzeba ambitne i nowoczesne cele, a nie odmładzać PRL.
Ja
Ja 13.07.2019, 22:08
Mój postulat sprzed przynajmniej 20 lat. Dzisiaj nawet na wsi mają lepsze amfiteatry gdzie można robić profesjonalne imprezy takie jak Dni Kościerzyny.
TUX
TUX 11.07.2019, 21:27
No taki właśnie mamy czas utrwalania reliktów i to głównie z PRL ..bezradnych radnych..bezradnego burmistrza ..żadnego pomysłu zrobienia czegoś nowego...tylko odgrzewane kotlety. Choć pochwalę jeden pomysł o którym zresztą od kilku lat pisałem o dodatkowym oświetleniu przejść dla pieszych ..ale to ciągle za mało. Dobrze że jednak są tacy jak Jordan którzy mają jakąś wizję..uważam że bardzo celną....może czasem jest dobrze posłuchać ludu....
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.07.2019, 16:36
Za dwiescie tysiecy to burmistrz i rada zakupi siedem figurek po rabacie
ja
ja 10.07.2019, 23:52
Oj ośle, one nie kosztowały pewnie więcej jak 70 tys. To po co to głupie pisanie o 200 000 zł?

Pozostałe