Petycja w sprawie przebudowy drogi do lotniska

  • 02.08.2019, 11:43
  • Redakcja
Petycja w sprawie przebudowy drogi do lotniska
1 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie, Starosta Alicja Żurawska wraz z radnym Powiatu Bytowskiego Krzysztofem Sławskim spotkała się z Andrzejem Bystroniem, radnym Powiatu Kartuskiego, który prosi o składanie swojego poparcia w przygotowanej petycji, która dotyczy modernizacji drogi w Rębiechowie w kierunku ul. Słowackiego w Gdańsku

Taka inwestycja  spowoduje polepszenie połączenia Kaszub z Lotniskiem w Gdańsku. Jak wiadomo to nie jedyna droga, która wymaga przebudowy, wierzymy zatem, że takich inicjatorów jak wcześniej wspomniany radny będzie znacznie więcej.


 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aa
Aa 07.08.2019, 19:56
Czyżby Marszalek Sejmu chcial latać do i z zbuntowanego Gdanska ?
Kryst
Kryst 06.08.2019, 13:23
Nie jest to dobry pomysł gdyż zakorkuje się dojazd i wyjazd do samego lotniska od strony Miszewa oraz strony Gdańska przez osoby codziennie dojeżdżające do pracy z okolic. Idea zamkniętego odcinka ul. Słowackiego dojazdu do lotniska byla taka, żeby właśnie tylko lotnisko było obsługiwane a nie tranzyt osób zmierzających do pracy do Trójmiasta. Gdyby Panu Radnemu faktycznie chodziło tylko o podróżnych do lotniska to ta petycja jest bez sensu. Można przecież (1-2 razy w roku w wakacje) dojachać do Gd. Rębiechowo i potem PKM dojachać do lotniska i wcale nie trzeba stać w korku na Nowatorów czy Budowlanych. A koscierzacy czy karuzacy na czas swoich wylotów wakacyjnych nie zostawiają aut na parkingach tylko ktos ich przywozi. Jeżeli nawet ktoś chce zostawić auto to już przed Baninem są tanie parkingi z dowozem np do najbliższej PKM. Zresztą nawet jak ta droga by powstała to korki będą takie same generowane przez ruch lokalny i tak będzie ten turysta koscierski stal w tym korku zeby dojachac do lotniska i cała idea Pana Radego padnie. Proponuję aby kilka razy w tygodniu w róznych porach dnia Pan radnym sobie pojeździł i zobaczył że wcale nie jest aż tak źle a szczególnie jak masz wylot o 7-8 to musisz już być o 6 na lotnisku w wtedy śmigasz bez korków.
Witek
Witek 06.08.2019, 18:47
Aleś palnął. "1-2 razy w roku".???? Ja tylko w czerwcu leciałem z Gdańska 8 razy, a w lipcu 9 razy. Widocznie masz słabe wyobrażenie o tym, ile ludzie potrafią latać. I jeszcze ta PKM. Jadę samochodem na lotnisko, który mam zostawić pod stacją PKM, a nie na lotniskowym parkingu? Można być ignorantem wiejski ekspercie, ale po co się z tym obnosić?
agata
agata 02.08.2019, 18:32
pomysł dobry

Pozostałe