"Po roku udało nam się oddłużyć powiat"

  • 15.01.2016, 13:03 (aktualizacja 22.01.2016, 11:12)
  • admin 24
"Po roku udało nam się oddłużyć powiat"
Zachęcamy do obejrzenia „Przesłuchania”, którego gościem jest starosta powiatu kościerskiego Alicja Żurawska.

Minął rok od kiedy radni wybrali nowego starostę. Powiat w arcytrudnej sytuacji finansowej – zadłużenie sięgało 60%. Jak wysokie jest w tej chwili? Czy dług będzie malał?

W planie finansowym na 2016 zaplanowano prawie 3-milionową nadwyżkę, ale nie będzie to rok wybujałych inwestycji... Podczas sesji budżetowej starosta zapewniała, że znajdą się jednak pieniądze na najpilniejsze remonty dróg. Mieszkańcy których miejscowości mogą liczyć na renowacje nawierzchni tras?

Wydział Komunikacji jest już po przeprowadzce do budynku przy ul 8 Marca. Starostwo przegrało spór o wynajem tego budynku. Jak długo musi trwać dzierżawa? Ile kosztowała powiat batalia sądowa o ten budynek? Czy powiat potrzebował tej dodatkowej przestrzeni? Jakie są plany względem tego budynku?

Wspomnieliśmy też o nieodpłatnej pomocy prawnej, która ruszyła w powiecie. Kto będzie mógł z niej korzystać? Gdzie i kiedy można znaleźć pomoc?

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kns
kns 19.02.2016, 14:46
Ludzie a co ją to odchodzi, ona swoją pensję ma i dodatek specjalny też inni nie muszą, niech pracują za Bóg zapłać, to jej dewiza................
En..
En.. 13.02.2016, 13:11
Tak oszczędności !! na najmniej zarabiających pracownikach i zaległości w opóżnionych wynagrodzeń i innych funduszy , nie patrzy że ludzie mają zobowiązania od których lecą odsetki ...............
do W.L.
do W.L. 22.01.2016, 10:14
oj Władzia - ty znowu zaczynasz swoje trele morele.Ciesz się z tego co masz,dzięki układom i daj se spokój z komentarzami bo poznaje ciebie i wiem,że zawsze byłaś słodkopierdząca
eryk
eryk 21.01.2016, 22:17
to chyba jakiś żart....
W.L.
W.L. 20.01.2016, 23:06
Nareszcie jest w tej naszej Kościerzynie rozumna osoba godna Urzędu Starosty.Dawno nie słyszałam tak mądrych,sensownych i stylistycznie wypowiadanych słów,a najważniejsze dobrych decyzji.Gratulacje dla pani Starosty.
Kościerzanka póki co bez sklerozy
Kościerzanka póki co bez sklerozy 20.01.2016, 20:14
Ten pracownik starostwa chyba jest od 1.01.2016 . Niech sprawdzi listy płać kto zasiadał w poprzedniej kadencji i tej przed nią. Człowieku opamiętaj się i się nie ośmieszaj. Najważniejsza jest dobra klaka.
Alicjo droga
Alicjo droga 20.01.2016, 16:25
dlaczego kazałaś wypłacić tyle kasy gacowi???dostał wyrok więc powinien wylecieć z hukiem...a po co z taką kasą??? tu popełniłaś potężny błąd,który może mieć dalsze konsekwencje
do Andrzej i pracownik starostwa
do Andrzej i pracownik starostwa 20.01.2016, 15:37
Co to za pracownik starostwa, co nie wie skąd są te długi? Człowieku, zadłużanie powiatu trwało od lat, każda kolejna kadencja kończyła się większym długiem, każdy z kolejnych starostów i zarządów miał w tym udział, obecna też!!!!!!!!!! A co do PiS i p. Starosty to tylko koalicja ona na pewno nie jest z PiS, sprawdźcie swoją wiedzę a nie wprowadzajcie ludzi w błąd............ błagam!!!!!!!!!!!
Andrzej
Andrzej 20.01.2016, 09:12
Pani Starościno jak tam Dariusz Męczykowski układ został czy rozeszły się wasze drogi. Ta sama gmina ale niech Pani nie da się omamić. Czuch już nie ma PO już nie ma Męczykowskiego też nie ma. A Pis niech rozwali te układy tylko Majewski jest tak słaby że PIS już się od niego odcina. Śniadek już z Majewskim nie chce mieć nic wspólnego i na tym miasto Kościerzyna traci. A Bonkowski teraz na salonach może niech on rozniesie to całe towarzystwo. Waldek do boju Polsko do boju Polsko. Zmiany idą szybkim krokiem.
pracownik starostwa
pracownik starostwa 19.01.2016, 12:18
Jak tak słucham tego wywiadu to dochodzę do wniosku, że rzeczywiście na taki okres zarządzania powiatem niepotrzebny zarząd i rada. Wystarczy dobra praca starosty i skarbnika, bo skoro nic się nie inwestuje tylko zarządza ,to do tego nie potrzeba radnych, którzy spotykają się na sesjach, z których nic nie wynika . Dlaczego do odpowiedzialności nie jest pociągnięty stary zarząd powiatu, a co najmniej napiętnowany za doprowadzenie powiatu do takiej sytuacji. Co ma do powiedzenia radny Janta, który przez 4 lata zasiadał w zarządzie poprzedniej kadencji? A dzisiaj też jest w zarządzie , coś tu jest nie halo!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.01.2016, 17:14
Zlikwidować zarząd, a oszczędności przekazać na remont dróg. Janta, Szejba i Zaborowski mają dość kasy, wystarczy im zwykła dieta
Kierowca
Kierowca 17.01.2016, 16:08
Oszczędności widać najlepiej właśnie na drogach powiatowych.Przykład-droga do Borska,której nie można właściwie zaliczyć do drogi,a najlepiej wygląda przejazd przez N.Kiszewę.Skoro nie ma pieniędzy na remonty dróg,to pytam-po co taki zarząd?Winę ponoszą też trochę sami mieszkańcy,bo siedzą cicho.
mieszkanka przy powiatowej drodze
mieszkanka przy powiatowej drodze 18.01.2016, 16:05
Mieszkańcy nie siedzą cicho tylko odbijają się od ściany jakim jest obecny zarząd powiatu od 2 lat prosimy o zrobienie pobocza łączącego wybudowanie jednej z wiosek z wioską właśnie przy wspomnianej drodze , wnioski, prośby podpisy mieszkańców , narażanie naszego życia i zdrowia podczas przeprawy tą drogą - i nic , poprzedni zarząd chociaż odpowiedział na wniosek ten nawet nie raczy dać jakiejkolwiek odpowiedzi , a jeżeli chodzi o samą drogę to rzeczywiście koszmar
a dlaczego
a dlaczego 17.01.2016, 13:51
dała niepotrzebnie tyle kasy gacowi????
Yyy
Yyy 17.01.2016, 10:16
Ta pani pochodzi z Lubania
;)
;) 16.01.2016, 20:40
Ala rządzi, praktycznie sama, także w ramach oszczędności rozwiązać zarząd. Po co biorą diety niepotrzebni członkowie jak :Zaborowski, Janta i Szejba.
Sobiepan
Sobiepan 16.01.2016, 11:13
Wreszcie osoba, która potrafi rzeczowo i komunikatywnie artykułować swoją wypowiedź.
Plus za przygotowanie się do wywiadu. Nie tylko merytoryczne ;)
Wystarczy już tych sapiących, niedoinformowanych nieudaczników goszczących w tym programie.
xxx
xxx 16.01.2016, 09:50
Ależ ta Pani jest śliczna!!!!!!!!!
Rafael
Rafael 15.01.2016, 22:21
Fine Rumppe
Ja
Ja 15.01.2016, 21:47
Brawo Pani Alicjo :)
Andrzej
Andrzej 15.01.2016, 19:45
ma męża ?

Pozostałe