piątek, 26 kwietnia 2024 10:41
News will be here

Lubin pokonał Kościerzynę

Szczypiornistki z UKS PCM walczyły dzielnie, ale nie udało im się pokonać zawodniczek z Lubina. Sobotni mecz w Sokolni zakończył się przegraną kościerzynianek 22:28.

Spotkanie rozpoczęło się od niesamowitego pokazu skuteczności lubinianek. W dwudziestej minucie goście prowadzili 12:3. Nasze dziewczyny wzięły się jednak w garść i po połowie meczu traciły do przeciwniczek tylko cztery trafienia.

Dariusz Męczykowski – trener UKS PCM: Były takie sytuacje, w których można było nawiązać walkę. Ale w takich sytuacjach sam na sam jeszcze brakuje troszeczkę tej determinacji i tego doświadczenia, żeby umieć wykończyć to, co najważniejsze, czyli zdobyć bramkę.

Druga połowa to konsekwentne gonienie lubinianek. W 36. minucie tablica pokazywała tylko jeden punkt różnicy 16:17. Niestety, przeciwniczki okazały się zdeterminowane i nie dały nam dojść do prowadzenia, za to zwiększały przewagę. Ostatecznie odskoczyły od UKS PCM na sześć bramek. Mecz zakończył się wynikiem 28:22 dla Metraco Zagłębie Lubin.

Dariusz Męczykowski: Z każdym meczem widzę, że te dziewczyny nabierają doświadczenia i pewności w bieganiu. A jeszcze trzeba troszeczkę poczekać, kiedy ten zespół w całości zagra tak, jak powinien, jak został wytrenowany. Bo to, co się wytrenuje, to jest jedno, a to, co one na boisku pokażą, to jest drugie. Trzeba mieć tak zwanego nosa parkietowego i tego im brakuje i z każdym spotkaniem one go nabierają. I nie da się tego wytrenować, trzeba się tego na parkiecie nauczyć.

UKS PCM wywalczył do tej pory 6 punktów i wciąż znajduje się na 10. miejscu tabeli. Naszym kolejnym przeciwnikiem będzie Vistal Gdynia, który z 17 punktami zajmuje 5 pozycję w Superlidze. Fotel lidera należy do MKS Selgros Lublin z 23 punktami.