IX Sesja Rady Powiatu Kościerskiego

  • 21.08.2019, 13:57 (aktualizacja 22.08.2019, 10:32)
  • Redakcja
IX Sesja Rady Powiatu Kościerskiego
21 sierpnia odbyła się IX Sesja Rady Powiatu Kościerskiego.

W porządku obrad przewidziano 12 punktów, które obejmowały dyskusję na tematy takie jak mi.in 

 

- Informacje z działalności w 2018 r. Kaszubskiego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego

Sp. z o.o. w Kościerzynie.  

  • podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu na rok 2019, 
  • wyrażenia woli przystąpienia Powiatu Kościerskiego do realizacji projektu pn. „Kościerska młodzież w działaniu” ,
  • ustalenie planu działania szkół publicznych na terenie Powiatu Kościerskiego 
  • wyrażenie  zgody na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego

 

Link do sesji znajduję się poniżej:


 

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 31.08.2019, 09:27
Przede wszystkim-super,że kobieta stoi na czele powiatu,elokwentna,opanowana,wyważona.Zbyt rzadko dopuszcza się kobiety na takie stanowiska w Kościerzynie.
Nowokarczmianin
Nowokarczmianin 27.08.2019, 21:31
Możecie sobie gadać co chcecie populiści, ale obecne wyniki działań Zarządu Powiatu mówią same za siebie. Przeżywamy wielki boom inwestycyjny i cywilizacyjny, od kiedy na czele powiatu stoi Alicja Żurawska. Ta kobieta ma w sobie coś wyjątkowego, choć nie do końca uchwytnego. I jest silniejsza od niejednego słomianego "twardziela", mocnego tylko w gębie. Ja jestem w niej zakochany (jako w staroście), choć nigdy nie zamieniłem z nią nawet słowa i widzę naocznie, że wszelkie krytyki nie wytrzymują próby prawdy, czyli konfrontacji z rzeczywistością. Komentarz poniżej "fakty nie mity" jest tego dobrym podsumowaniem. Nic dodać, nic ująć. Gratuluję Pani Alicjo. Proszę robić swoje i nie przejmować się garstką sfrustrowanych naprawiaczy świata.
Kościerzynianin
Kościerzynianin 31.08.2019, 11:53
jak przeczytałem ten wpis to się wzruszyłem. Wspaniały PR. Oby Pani dalej awansowała na premiera czy prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
kolo
kolo 27.08.2019, 17:41
A może szanowna redakcja spróbuje wyjaśnić przyczyny totalnego zasmrodzenia Naszego miasta. Bo zdaje się, że od tego fetoru wszystkich zatkało w temacie.
obatel
obatel 27.08.2019, 21:38
Szanowna redakcjo mniej lukru, propagandy sukcesu. Ten smród skąd jest ? Może tym się zajmiecie.
ktoś
ktoś 27.08.2019, 19:10
Czy wiadomo co tak smierdzi? Jest tak gorąco i nawet okna nie można otworzyć!!!
Oooooo
Oooooo 26.08.2019, 22:12
Żenada! Ta kobieta nie dba o nikogo , dla Niej liczą się tylko radni , którzy Ją poprą w kolejnych wyborach.
fakty nie mity
fakty nie mity 27.08.2019, 08:05
Komentarz o dużym zabarwieniu emocjonalnym więc domyślam się, że nie chodzi Ci o dobro powiatu natomiast w kolejnych wyborach głosować będą wyborcy oceniający przez pryzmat inwestycji, organizacji urzędu i dokonań pani starosty. Poza tym co to znaczy, że starosta nie dba o nikogo? Tu należy przytoczyć kilka faktów:
1. Zredukowane długi starostwa po poprzedniku poprzez realizację skutecznego planu naprawczego.
2. Wyeliminowanie chaosu organizacyjnego i redukcja rozbuchanej administracji powiatowej też po poprzedniku.
3. Po zakończeniu programu naprawczego dokonano regulacji płacowych.
4. Uporządkowano i zbilansowano spółkę "basenową" a uczniowie korzystają z basenu w ramach wf-u.
5. Zrealizowano lub zbudowano kilkadziesiąt kilometrów dróg powiatowych, a prace przy kolejnych drogach realizowane są na bieżąco - wszystko z udziałem finansowania zew,
6. Realizacja inwestycji w placówkach oświatowych - termomodernizacje, wyposażanie pracowni, budowa sali sportowej i procedowanie kolejnej sali przy budowlance.
7. Współpraca z samorządami gminnymi także w aspekcie finansowa przy realizacji inwestycji powiatowych.
8. Spokojne i merytoryczne sesje gdzie każdy może się wypowiedzieć - także radny Piotr.
9. Realizacja projektu WOT, który powstaje w Kościerzynie, a co za tym idzie nowe miejsca pracy, pieniądze od rządu i gotowość wojska do usuwania skutków kataklizmów.
10. Promocja powiatu poprzez zrealizowane inwestycje, a nie organizację festynów.

mandaryna
mandaryna 27.08.2019, 17:57
Do pkt. 6. Termomodernizacje i sale sportowe nie zdadzą matury za uczniów, sale są kiepsko wyposażone. Uczniowie, przychodząc z podstawówek, doznają szoku poznawczego.
zielony
zielony 28.08.2019, 14:28
To akurat racja, ciepła elewacja, odmalowane korytarze czy nawet najlepsza sala gimnastyczna nie mają jakiegokolwiek wpływu na wyniki matur. Jeśli ktoś myśli inaczej to jest zwyczajnie w błędzie. Wyżej wymienione sprawy dotyczą podstaw wyposażenia, a nie jakości kształcenia .Pytanie tylko co zostało zrobione przez ostatnie lata by tę sytuację poprawić w naszych szkołach średnich?
Rodzic
Rodzic 28.08.2019, 16:34
A konkretnie proszę przytoczyć dane dotyczące tegorocznych matur. Z powyższego komentarza można wnioskować że było gorzej, a to chyba nieprawda tymbardziej że w tym roku w ogólniaku matury zdali wszyscy więc ktoś mija się z prawdą.
Pewnym jest że niektóre szkoły podstawowe i gimnazja mają słabe wyniki ze swoich egzaminów np gminy: Kościerzyna i Nowa Karczma, a później uczniowie z tych gmin uczą się w szkołach ponadpodstawowych w Kościerzynie.
Pewne jest jedno że wiele dzieciaków jest bardzo zdolnych i ambitnych ale też wielu nie garnie się do nauki.
Zarząd powiatu stara się stwożyć jak najlepsze warunki dla naszej młodzieży, nauczyciele starają się również, a reszta zależy od uczniów i ich rodziców. Zanim się napisze taki nieprzemyślany komentarz należy spojrzeć na swoje pociechy i swoje rodzicielskie zaangażowanie.
mandaryn
mandaryn 27.08.2019, 19:38
Czyli słabo kształcą w podstawówkach no tak trzeba o to spytać organy prowadzące wójtów i burmistrza.
A tak na poważnie to na siłę niechcącego nie da się nauczyć. Ci którzy chcą zdają bardzo dobrze egzaminy maturalne i idą do dobrych uczelni. Po prostu trzeba chcieć.
mandaryna
mandaryna 27.08.2019, 20:45
Miałem na myśli różnice w wyposażeniu szkół podstawowych, zarządzanych przez wójtów ew. burmistrza, a szkół średnich naszego powiatu. To naprawdę przepaść na niekorzyść placówek ponadgimnazjalnych. O poziomie podstawówek się nie wypowiadam, bo nie jestem w temacie. Do podwyższenia poziomu nauczania nie przyczyni się nowa sala gimnastyczna (choć też jest potrzebna, ale to zupełnie inna strona edukacji), a nowoczesne pracownie i pomoce naukowe.
Czytelnik
Czytelnik 26.08.2019, 21:38
Ano właśnie co po sobie zostawił starosta Lizakowski?
Może warto przypomnieć:
Zadłużony powiat
Rozbuchana do granic administracja po podzieleniu kompetencji wydziałów aby zatrudniać znajomych
Dziurawe i zaniedbane drogi powiatowe
Niedofinansowany i przynoszący straty basen
Brak relacji z samorządami gminnymi i wojewódzkimi
Bałagan organizacyjny i finansowy w podległych placówkach i wydziałach co wykazały poźniejsze audyty
To tylko tak na szybko bez wnikania w szczegóły.
Czy teraz mam wymieniać sukcesy samorządu powiatowego w czasie popiotrowym? Nie nie muszę tego robić bo wystarczy poczytać informacje medialne i samemu wyrobić sobie zdanie.
Pozdrawiam wszystkich czytelników portalu.
on
on 26.08.2019, 21:49
Oooo trole Żurawskiej się odezwały, będzie wesoło!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czytelnik do onego lub onej
Czytelnik do onego lub onej 26.08.2019, 22:01
To. dobrze, że jest wesoło bo po odejściu byłego starosty i kilku skompromitowanych pracowników nie było powodów do radości dla mieszkańców naszego powiatu 😜.
Xyz
Xyz 26.08.2019, 19:10
Popieram , pan Lizakowski myśli o dobru ludzi. Obecna starosta nie widzi problemu, że woźne czy sprzątaczki pracują za grosze. Najlepiej to jeszcze obciąć im etaty.
Henryk Wojnowiczz
Henryk Wojnowiczz 26.08.2019, 19:27
popieram tę wypowiedź. Więcej osób powinno działać w ten sposób stając po stronie ludzi, a nie tylko nieprzemyślanych do końca projektów jak droga do Wdzydz bez ścieżki rowerowej. Jak będziemy tak działali, to nasze miasto i powiat zawsze będą daleko w tyle.
Sprzątaczka
Sprzątaczka 26.08.2019, 20:55
Panie Lizakowski gdzie byłeś jak byłeś starostą? Bo wtedy nie dbałeś o personel pomocniczy w placówkach oświatowych więc teraz proszę nie bić piany i nie mydlić nam oczu.
You
You 24.08.2019, 14:32
Lizakowski, miałeś swój złoty róg, ale go nie wykorzystałes. To co teraz robisz to typowy populizm.
Michnowska
Michnowska 26.08.2019, 06:47
jak ktoś działa na korzyść ludzi a nie dla dobra kliki to nie jest populizm. Ten co chce coś zrobić dla innych w tym środowisku jest mocno tłamszony, co widać na załączonym obrazku
Przerażony
Przerażony 24.08.2019, 00:33
15 000 zł nagrody dla byłego prezesa basenu a jak radny Lizakowski prosi o podwyżki dla Pań Woźnych w szkołach i nowe etaty dla pracownikòw obsługi uzasadnione podwojonym rocznikem to rządzący powiatem nie widzą takiej potrzeby. Przykre to.
Wszytko w temacie.
Wszytko w temacie. 24.08.2019, 11:33
Radny Lizakowski mógł się wykazać gdy był starostą i wszystko zależało od niego teraz może tylko prosić.
Taka puenta
Jola
Jola 24.08.2019, 12:51
uważam, że w tej radzie to Pan Lizakowski właśnie jest najbardziej kompetentną osobą i dla niego ważni są ludzie i o nich właśnie walczy z tym chorym systemem
Staszek
Staszek 28.08.2019, 13:18
Tak tak. Teraz mądry. Obrońca uciśnionych. Proszę Was, to nie przejdzie. Wszyscy poznali tego Pana i mu podziękowali.
Andrew K
Andrew K 24.08.2019, 15:43
zgadzam się z przedmówcą w 100% i popieram Lizaka jako człowieka i jako polityka
dobra zmiana
dobra zmiana 23.08.2019, 11:50
W naszym Liceum chyba pierwszy raz są wolne miejsca! A taki był w całej Polsce płacz, że nie będzie się gdzie uczyć!!
obiektywny komentator
obiektywny komentator 25.08.2019, 23:01
To nie żaden powód do zadowolenia ani dobra zmiana! Szkolnictwo w takich powiatach jak Kościerzyna zaczyna mieć ogromny problem z odpływem uczniów do Trójmiasta lub innych ośrodków. Władze powiatu powinny to potraktować BARDZO POWAŻNIE. W końcu w zarządzie powiatu jest co najmniej dwóch nauczycieli.

Pozostałe