"Zapachniało" w Kościerzynie

  • 28.08.2019, 13:04
  • Redakcja
"Zapachniało" w Kościerzynie
Od paru dni w Kościerzynie , w powietrzu dało się wyczuć niezwykle intensywną i powiedzmy sobie wprost bardzo nieprzyjemną , wręcz rażącą woń.

Naturalnym efektem takiego zjawiska jest niezadowolenie wśród mieszkańców, którzy w jeden z najgorętszych dni w tym roku, by odizolować się choć na chwilę od tego zapachu, zmuszeni byli zamykać okna w swoich domach. 

 

W przestrzeni publicznej pojawiło się mnóstwo domysłów dotyczących źródła pochodzenia tego smrodu.

 

Skąd zatem pochodzi?

 

Z ustaleń wynika iż jest on efektem nawożenia nawozami naturalnymi okolicznych pól i gruntów ornych, wbrew zdaniu tych, którzy uważają że pochodzi on z miejskiej oczyszczalni ścieków.

 

Zapewnił nas o tym także Robert Fennig - Dyrektor spółki MPI KOS-EKO (zobacz video)


 

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fetor
Fetor 05.09.2019, 22:18
https://youtu.be/wS9hAOOb5k0
On
On 04.09.2019, 17:11
Burmistrzowi sie wysypala sloma z butow, troche przegnila i mamy smrod. Zycie hahaha.
To jest farsa
To jest farsa 31.08.2019, 07:47
Szanowny Panie Burmistrzu, Pani Starosto, Panie Wójcie co roku jest ten sam problem smrodu który ogarnia prawie cały powiat. Nie wciskajcie ludziom ciemnoty o jakimś nawożeniu dobrze wiemy jak "pachnie zwykłą gnojówką" a jak "pachnie ścierwo". Dobrze wiecie co jest grane i nic z tym nie robicie. Zwalacie jeden na drugiego Wy jako władze lokalne jesteście odpowiedzialni za bezpieczeństwo Waszych mieszkańców i nas nie interesuje wzmianka że "został powiadomiony Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska" my chcemy wiedzieć jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte od tego "co smrodzi". Może szanowny sanepid sprawdziłby co tak naprawdę jest wylewane na tych polach czy tez nie posiada do tego kompetencji. I jeszcze jedno dziwne jest to że w tym chorym kraju np. Policja może zabrać dowód za pojazd który za bardzo "smrodzi" dziwne jest to że np. Straż Miejska Gminna może karać tych co palą w piecach śmieci ale ten co zasmrodzi cały powiat musi się zająć tylko i wyłącznie Woj.Insp.Ochrony.Srod. to jest po prostu śmieszne.
franc
franc 31.08.2019, 21:39
trzeba było w mieście zamieszkać, u nas nie śmierdzi, a na wsi to rolnictwo jest czymś normalnym...................
Kwiat Lotosu
Kwiat Lotosu 31.08.2019, 22:04
Widocznie nie potrafisz odróżniać smrodu dlatego tobie jest wszystko jedno czym śmierdzi. A propos w mieście też śmierdziało widocznie ci umknęło.
śmierdzi
śmierdzi 30.08.2019, 21:11
Uwaga! Znowu zaczyna śmierdzieć. Co to znowu jest do cholery! Zapach gorszy niż był dwa dni temu. Coś jakby zapach zjełczałego masła.
Hania
Hania 30.08.2019, 20:09
Dlaczego ta krówka z fotki ma taki brudny nosek????
rolnik/agronom
rolnik/agronom 30.08.2019, 20:08
Szkoda,że pan dyrektor nie powiedział dokąd wywozi zagęszczone nieczystości-smród był typowo ludzki-jak z szamba i nikt mnie nie przekona,że to gnojowica-ona ma zupełnie inny zapach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
QPA
QPA 30.08.2019, 14:54
Witamy turystów i sympatyków w Sercu Kaszub... Jest miło, przyjemnie i zawsze świeże powietrze. Uzdrowiskowo! I tak do końca roku ekologicznie... A za to jaka woda gruntowa do picia i do kąpieli będzie... Mmmmm... Władza lubi takie klimaty. Oni teraz siedzą na wczasach...
Anty PGR
Anty PGR 30.08.2019, 01:58
Wszystko przez grabowo fuuu
Gojek
Gojek 29.08.2019, 13:05
Ciekawe w takim razie co to za cysterny przy oczyszczalni w M.Klinczu....po co to klamanie , wystarczy ludziom wytlumaczyc i napisac jak dlugo to potrwa.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.08.2019, 14:47
Te cysterny 20m3 to właśnie z gnojowica jada od świnek Pana... Gospodarza. A w Małym Klinczu nie ma oczyszczalni.
Chanel no5
Chanel no5 29.08.2019, 11:32
Właściciel tych "perfum" mieszka w Sierakowicach. Jemu nic nie śmierdzi...
W. Klincz
W. Klincz 29.08.2019, 11:29
To rzeczywiście wychodzi już od wielu miesięcy z Małego Klincza regularnie.
Sęp
Sęp 29.08.2019, 09:27
To Koscierzyna tam zawsze smierdzi latem gnojowka a zima czadem z kominow :) a ten smrod to z malego klincza sie niósł niestety chleb chcecie żreć to musicie wachac
kolo
kolo 29.08.2019, 09:58
Sępy najpierw walczą o padlinę, a potem zapewne ją pożerają.
Ludzie, kolego, jedzą.
Prosok
Prosok 29.08.2019, 14:49
Pan gospodarz hoduje tysiące świń dla Niemców... A śmierdzi u nas...
Nati
Nati 28.08.2019, 21:58
Co za kłamstwa! Śmierdziało w samym centrum. Gdzie tam są pola...? Poza tym potrafię odróżnić smród nawozu od szamba...
Nie rolnik
Nie rolnik 28.08.2019, 20:07
Straż Gminna powinna mu lepić mandaty jeden po drugim! A tak woźnica którego koń w trakcie jazdy po mieście brudzi dostaje natychmiast karę od Strażników Miejskich! A taki *** jest bezkarny... Dlaczego?!
KAZIK
KAZIK 28.08.2019, 20:38
nie rolnik i zapewne nie prawnik! tak jak transportowcy w okresie zimowym grzeja rano silniki w sąsiedztwie, czy zakład ślusarski hałasuje tak i rolnicy dają swoje uciążliwości! ale jest nadzieje, za jakiś czas kotlety będą tylko proszkowe!!
Taki tam
Taki tam 28.08.2019, 20:00
Faktycznie waliło okrutnie. Myślałem ,że to tylko w Dobrogoszczu. Gnojowica przy tym, to Caritas. Jeszcze w nosie świdruje.
TwojStary
TwojStary 28.08.2019, 19:54
HAHA na pewno opryski tak śmierdzą w środku miasta. Nasz kościerski lokalny, "rzetelny" portal dziennikarski jak zwykle w formie XD
Rolnik Adam Formela
Rolnik Adam Formela 28.08.2019, 16:46
Nie rozumiem tych narzekaczy. Przecież tu są tereny rolnicze, czyli takie gdzie wylewa się gnojowicę na pola, po to żeby ludzie mieli co żreć. Czego się spodziewacie na takiej wsi jak Kościerzyna? Bądźcie poważni.
Piotr
Piotr 29.08.2019, 08:49
Zaoraj to buraku odrazu a wszyscy będą zadowoleni
Nie rolnik
Nie rolnik 28.08.2019, 19:48
Panie rolnik, sam może pan żresz... A Kościerzyna to nie pole i nie wioska a gnojowicy nie ma w kioskach...
Papa Smerf
Papa Smerf 28.08.2019, 16:35
Kościerzyna - Miasto uzdrowisko. Specjalizacja: leczenie ... "inhalacyjne". Czas wprowadzić opłaty klimatyczne, za wybitne walory kościerskiego powietrza.
MieszKaniec
MieszKaniec 28.08.2019, 16:27
Może ktoś w końcu to ogarnie ile można w żyć w takim smrodzie.....
Bezczelny ten kto to rozwozi nie ma... rodziny... Przecież truje wszystkich 🧟‍♂️
na plebance pachnie
na plebance pachnie 28.08.2019, 16:04
Burmistrz nawet jakby wdepnął to by nie czuł!
Przecież to nie jest żadne nawożenie tylko pozbywanie się gnojowicy jako odpadu poprodukcyjnego. Jak ktoś hoduje kilkadziesiąt tysięcy sztuk trzody chlewnej to musi się tego pozbyć, a że przy tym smród czuje kilkadziesiąt tysięcy ludzi to już nie jego problem. Pieniądz nie śmierdzi.
Nie rolnik
Nie rolnik 28.08.2019, 19:57