Chcesz otrzymać świadczenie? Spiesz się z wnioskiem

  • 03.09.2019, 13:08
  • Redakcja
Chcesz otrzymać świadczenie? Spiesz się z wnioskiem pixabay/gosiak1980
Od 1 lipca 2019 roku zostały wprowadzone zmiany w rządowym programie 500+. Od tego czasu świadczenie wychowawcze ma przysługiwać na każde dziecko do 18 roku życia niezależnie od kryterium dochodowego.

Warto także wspomnieć, że rozpoczął się nowy rok szkolny co dla rodziców oznacza nie małe wydatki związane z zakupem podręczników i przyborów szkolnych. W takiej sytuacji pomóc może świadczenie 300 + przyznawane w ramach rządowego programu DOBRY START. 

 

Więcej na temat kryteriów mówi Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie - Sylwia Trzebiatowska - Glok (zobacz video)

 

Wnioski w sprawie ubiegania się o dodatek szkolny należy składać do 30 listopada 2019r. 


 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kris Tina
Kris Tina 04.09.2019, 16:50
wnioski należy składać do 30 listopada, a pani dyrektor już popędza beneficjentów?? Już należy się spieszyć?? przecież nawet pierwsza transza wypłat była wypłacona ,,z poślizgiem,, za co mops co niektórych przepraszał. Proszę tak nie popędzać ludzi skoro mają jeszcze prawie 2 miesiące na złożenie wniosku. Jak się nudzicie to zorganizujcie kolejny piknik, za kasę podatników.
Sylwester
Sylwester 08.09.2019, 20:31
tak to wygląda, że trzeba się spieszyć pomimo tak długiego czasu, robi się z igły widły, taki szybki temat zastępczy aby tylko zabłyszczeć w naszej lokalnej telewizji. W mopsie musi być naprawdę dużo problemów z tymi piknikami, co ta dyrektorka tak posiwiała przez to lato.
sponsor
sponsor 04.09.2019, 09:30
może warto zorganizować piknik dla beneficjentów " kolory świadczeń dla beneficjentów" Kasa w MOPS jest. załoga odpowiednio przygotowana do robienia pikników. Można wynająć dmuchańce, animatora, kupić kiełbasę, arbuziaki i robić kolejną imprezę na koszt podatników, a do tego telewizję można zaprosić i pokazać ile się dobrego robi dla innych.
Daga
Daga 04.09.2019, 13:11
jeden piknik kosztuje pewnie kilka tysięcy złotych jak się wynajmie te wszystkie sprzęty i ludzi je obsługujących i animatorów i w ogóle.. no ale stać nas, tylko czy ta instytucja jest od tego? Czy można zabawiać dzieci malując im buźki, twierdząc że to walka z alkoholizmem? Może warto w końcu wydawać pieniądze zgodnie z przeznaczeniem, a jak się nie ma pomysłu na to, to przesunąć je tam gdzie są naprawdę potrzebne, gdzie konkretnie skorzystało by wiele potrzebujących osób.
adam
adam 03.09.2019, 20:47
Kogo to obchodzi? Kto poza patologią, pobiera to świadczenie?
Baia
Baia 04.09.2019, 15:09
Z całym szacunkiem kto jest tą patologią

Pozostałe