Jak łatwo znaleźć sklep przy użyciu smartfona?

  • 09.09.2019, 16:50 (aktualizacja 09.09.2019, 16:53)
  • Materiał partnera
Jak łatwo znaleźć sklep przy użyciu smartfona?
Chyba każdemu z nas zdarzyła się taka sytuacja: jesteśmy w innej miejscowości, z dala od domu, jest wieczór lub niedziela, a my poszukujemy pilnie sklepu, żeby zaopatrzyć się w artykuły spożywcze lub w środki czystości. Jak w takiej sytuacji znaleźć najbliższy sklep spożywczy lub supermarket? Można zapytać przechodniów, ale zdecydowanie lepszym pomysłem będzie skorzystanie z aplikacji mobilnej i zaimplementowanego w niej lokalizatora sklepu.

Co jest potrzebne do uruchomienia lokalizatora sklepu?

Aby uruchomić lokalizator z mapą sklepów, trzeba z poziomu urządzenia przenośnego połączyć się z Internetem oraz włączyć geolokalizację. Pozwoli to na odczytanie naszej pozycji przez satelitę. Oczywiście należy pamiętać o tym, że aplikacja na smartfona będzie działać prawidłowo tylko przy odpowiedniej wersji systemu (np. Android lub iOS). Warto się upewnić przed uruchomieniem, czy na pewno spełniamy wymagania w tym zakresie i czy nie trzeba dokonać aktualizacji. W innym przypadku aplikacja może co prawda się uruchomić, ale nie będzie możliwe np. naprowadzenie się na sklep z użyciem GPS-a.

Jak znaleźć sklep spożywczy?

Działanie lokalizatora sklepu jest bardzo proste. Uruchamia się go z pozycji aplikacji mobilnej sklepu. Wystarczy tylko wejść w jej odpowiednią kategorię. Już po kilku sekundach od uruchomienia lokalizatora pojawia się mapa sklepów. Są one oznaczone za pomocą specjalnych znaczników. Wystarczy dokonać przybliżenia (ponieważ zdarza się często, że kilka sklepów jest tuż obok siebie), najechać na jeden z nich w interesującej nas okolicy, by uzyskać szczegółowe informacje na temat:

- adresu sklepu (dokładną miejscowość oraz ulicę, na jakiej znajduje się sklep spożywczy lub inny),

- dokładnych godzin jego pracy w konkretnym dniu, w którym jest sprawdzany (dodatkowe komunikaty pojawią się także, gdy sklep kończy swoje godziny pracy lub jest już zamknięty),

- informacji o dodatkowych usługach, które zapewnia placówka (np. możliwość wysłania/odebrania poczty – takie usługi oferuje np. popularna sieć sklepów Żabka).

Nie trzeba wcześniej naprowadzać się na odpowiednią pozycję. Zostanie ona odczytana sama przez GPS. Wszystko, co trzeba zrobić, to udać się we wskazane miejsce.

Aplikacja mobilna i mapa sklepów - zalety

Aplikacja mobilna to spore udogodnienie. Dzięki niej można bardzo precyzyjnie opracować trasę do sklepu. Pytając o trasę do sklepu inne osoby, istnieje ryzyko zgubienia się. Możemy bowiem zostać źle naprowadzeni (szczególnie jeśli osoby, które dają nam wskazówki, nie mieszkają na co dzień w miejscowości, w której znajduje się taki sklep spożywczy – np. są turystami) lub też droga do sklepu będzie tak zawiła, że zapomnimy w pewnym momencie, w którą stronę należało skręcić. Lokalizator sklepu pozwala na połączenie się z modułem Google Maps, który zaprowadzi nas do sklepu, rysując trasę i opisując ją dokładnie ulicami. Poza tym dzięki GPS-owi będziemy prowadzeni jak po nitce do kłębka. Trasa zostanie zaktualizowana na bieżąco w trakcie poruszania się, obojętnie czy będziemy iść do sklepu pieszo, czy też skorzystamy z innego środka lokomocji (rower, transport publiczny, samochód). To bardzo ważne, ponieważ przez to nie zgubimy się, nawet jeśli podróż będzie bardzo długa.

Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marek
Marek 09.09.2019, 22:50
A kto normalny nosi ciągle przy sobie to rakotówórcze, wysoce szkodliwe urządzenie? To się ma, ale używa na czas rozmowy i odkłada jak najdalej od organizmów żywych. Nikt przytomny na umyśle, nie bierze tego na zakupy.
Jester
Jester 10.09.2019, 11:03
Chorzy młodzi ludzie, którzy nie wytrzymają bez tego nawet godziny. Sam mam 19 lat, ale przeraża mnie ta głupota.

Pozostałe