Będzie przeprowadzka PODR do Lubania?

  • 21.01.2016, 13:50 (aktualizacja 12.02.2016, 10:15)
  • admin 24
Będzie przeprowadzka PODR do Lubania? Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Dobiega końca pierwszy etap prac adaptacyjno-modernizacyjnych budynku przeznaczonego na cele biurowe Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Czy to oznacza, że przeprowadzka jest coraz bliżej?

Na finiszu są już najcięższe prace w pierwszym budynku. Remont ma skończyć się w czerwcu. I najprawdopodobniej w wakacje ma ruszyć proces przeprowadzki siedziby PODR.

Aleksander Mach – dyrektor PODR: Dzisiaj praktycznie z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że ten rok, a więc rok 2016 to będzie rok, w którym przeniesiemy Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego do Lubania.

Wykonane zostały już ciężkie prace budowlane, teraz czas na instalacje, stolarkę okienną i prace wykończeniowe. Na ten obiekt wydano już ponad 1,5 mln złotych, z czego nieco ponad milion stricte na prace budowlane. Finalizuje się pierwszy etap planu, cała inwestycja to prawie 4,5 miliona złotych.

Aleksander Mach: Jeszcze sporo przed nami. Liczymy, że wszystko będzie przebiegać pomyślnie. Zresztą również wykonawca mówi, że nieco wyprzedza harmonogram robót, które sobie założył, więc możemy być spokojni o termin zakończenia prac budowlanych i o termin przeniesienia PODR do Lubania.

 

Na ten optymizm cieniem kładą się plany nowego rządu Prawa i Sprawiedliwości. Mowa o koncepcji scentralizowania instytucji doradztwa rolniczego w Polsce. To oznaczałoby zdjęcie jurysdykcji samorządu regionalnego nad PODR, który podlegałby władzom państwowym. Takie sygnały dochodzą do marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka. Towarzyszy im obawa, że takie zmiany mogłyby spowolnić, albo anulować przeprowadzkę do Lubania, gdzie, według obecnych placów, powstać ma centrum doradztwa rolniczego na całe Pomorze.

Mieczysław Struk: Czy nam to będzie dane? Życie pokaże. Czasami niektóre ustawy zmieniające rzeczywistość powstają w ciągu jednej nocy, więc nie wiemy, jak się sytuacja będzie kształtować. Dość powiedzieć, że będziemy przekonywać ministra rolnictwa i rozwoju wsi do tego, aby nadal Lubań był centrum doradztwa rolniczego, że tutaj jest nie tylko siedziba władz administracyjnych, bo nie tylko o to chodzi, ale chodzi o to, że tutaj tętni życiem doradztwo w różnych aspektach, służące rolnikom, hodowcom, pszczelarzom, sadownikom. 

 

Dyrektor Mach jest przekonany, że proces przeniesienia PODR do Lubania jest już zbyt zaawansowany, żeby z niego rezygnować.

Aleksander Mach: Wycofywanie się z tej już dawno podjętej decyzji byłoby przynajmniej nierozsądne. Trzeba zwrócić uwagę, że zostały już poniesione pewne koszty. Niemałe. 30 czerwca otrzymamy klucze do tego obiektu. Nie wyobrażam sobie żeby on nie był zagospodarowany

 

Przypomnijmy, że w planach jest nie tylko przeprowadzka siedziby, ale też stworzenie w Lubaniu Pomorskiego Centrum Energii Odnawialnej oraz demonstracyjnego, doświadczalnego sadu. W 2017 roku wyremontowany ma zostać budynek przy ulicy Maderskiego 4, a w 2018 roku powstać infrastruktura wystawiennicza.

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Norbi
Norbi 02.02.2016, 09:47
Ja też uważam, że Męczykowski dużo dobrego robi.. pewnie dlatego taka nagonka na dres.. bo d czego innego ciężko się przyczepić.. Myślę że to spoko gościu, który dobrze działa. Pozdrawiam
Bob
Bob 02.02.2016, 10:58
A sfinansowana kampania wyborcza na każdym się powiesił skąd były środki i dlaczego Komisja Wyborcza nic nie sprawdza w wydatkowaniu na jednego mieszkańca ta osoba jest po prostu nie w porządku
Jerzy
Jerzy 02.02.2016, 10:56
Dla kogo robi dla biznesu dla układu PO. Nad Stawem zwykły pracujący obywatel nie stać by było by w tak krótkim czasie dorobić się takiego majątku.
Sens
Sens 27.01.2016, 11:52
Męczykowski robi dużo dobrego, dlatego powinien zostać..
Nowa Karczma
Nowa Karczma 24.01.2016, 14:12
Dobrze że układu PO już nie ma i już nie wrócą. Męczykowski teraz na ciebie kolej jak z Czuchą jeszcze trochę.
No Stres
No Stres 23.01.2016, 21:58
Mądry i konkretny facet ten Męczykowski, dobrze, ze o nim piszą przynajmniej wie, że żyje.
na zdjęciu
na zdjęciu 23.01.2016, 02:21
Rodzina Adamsów i Flinstonow. Święta trójca :-p
kita
kita 23.01.2016, 22:18
I Judasz, który to komentuje ;P
rodzina amamsow i flinstonow
rodzina amamsow i flinstonow 23.01.2016, 00:04
Mach jest zly i ma pchly. Kto nosi krawat czerwony ten jest popi...ony. Kto nosi biala koszule ten ma w jajach bole. Kto Karinke kryje ten ma krzywe ryje. Kto przekręty robi to się faktycznie narobi ...
Leo
Leo 23.01.2016, 22:17
Błogosławieni jebnięci, albowiem już tu na ziemi są w raju !
Jessica
Jessica 22.01.2016, 23:45
Bob budowniczy :-p zolty kask to i jest dobry wrzask :-p czarne dresy nosza mercedesy :- p kto bierze rękę pod brodę ten ma boska urodę bu...kto sie wstydzi ten nie może być u Nydzii :-p kto ma trzy paski to lubi laski :)
Ernest
Ernest 22.01.2016, 22:03
Brawo pełna kultura i profesjonalizm, ten człowiek potrafi być ponad tymi złośliwymi uwagami. Teraz widać komu tak naprawdę brakuje kultury i ogłady
Darek Męczykowski
Darek Męczykowski 22.01.2016, 17:07
Przepraszam tych, których uraziłem swoim ubraniem. Jestem dyrektorem szkoły, nauczycielem WF-u i trenerem piłkarek ręcznych i poświęcam temu dużo czasu. Nie zawsze wożę ze sobą garnitur więc nie miałem możliwości żeby się przebrać. Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję za troskę o mój wygląd.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.01.2016, 14:09
Nie odpowiednie zachowanie nie jest to nowość zeszły rok Karsin jak Pan się zachował. Wstyd
profi
profi 23.01.2016, 11:10
No właśnie, jak sam podkreślasz ' jesteś dyrektorem szkoły"! To nie SMS tylko szkoła publiczna.
mietek
mietek 22.01.2016, 23:11
a my na to https://www.youtube.com/watch?…
T
T 22.01.2016, 13:49
Szaleństwo.. ktoś się wysila na pisanie o przeprowadzce PODR do Lubania, Mach i Struk udzielają wywiadu, a wszyscy się skupiają na stroju Męczykowskiego.. Oj Pani Dariuszu ilu osobom leżysz na wątrobie, że tak na Ciebie jadą... swoją drogą to działaj dalej jak działasz.. dużo dobrego dla regionu robisz i dla miasta

pozdrawiam T
Dres modny jest!
Dres modny jest! 22.01.2016, 13:09
Dresy moje ukochane
Ja zakładam Was nad ranem
Dres mam dres!
Mam trzy paski na ramionach
Każda laska jest już moja
Dres mam dres!
Idę w miasto w moich dresach
zrobię dym w delikatesach
Dres mam dres!
Ten kto nosi Adidasa
To jest facet pierwsza klasa
Dres mam dres!
zaje...biste
zaje...biste 22.01.2016, 21:31
Czytając to poprawiłam sobie humorek...
partia
partia 22.01.2016, 11:46
Nic nie mówi, tylko patrzy, ogląda, spogląda, słucha... Dresik i już jest tylko o nim mowa, toż to wasyl Darek, w końcu mistrz nad mistrze kto go pokona???
Adżidas
Adżidas 22.01.2016, 13:22
Prawdziwy Dres nie mówi, tylko nawija, nie patrzy tylko rozkminia, nie ogląda tylko ziora, nie słucha tylko hepka, nie chodzi tylko się wozi. Nie wie co to ból, nie wie co to strach, prawdziwy Dres w ogóle nic nie wie.
o kur....jaki wstyd
o kur....jaki wstyd 22.01.2016, 10:59
W dresie???? Masakra! Typowy POpapranski gburek. Po miescie jezdzisz w garniturze,lansujesz sie i glupa palisz a teraz nie mogles się stosownie ubrac? Takich wieśniaków w miescie jest więcej. Te stare ch...nawet nie umie sie ubrac.
oko
oko 22.01.2016, 10:10
Gwiazdą spotkanie jak zawsze był najsmuklejszy sportowiec powiatu !
The Best
The Best 22.01.2016, 10:04
Darek jesteś the best ... tylko o Tobie mowa i to się liczy.. ;0)
ale obciach
ale obciach 22.01.2016, 09:54
Darek pewnie zrobił sobie przerwę w treningu bo on tylko "trenuje"-a kiedy pracuje?-tego "nie wie nikt"
brawo Darek
brawo Darek 22.01.2016, 09:52
Fajny myk promocyjny.. zobaczcie kto jest widoczny i na kogo się zwraca uwagę.. na Męczykowskiego.. a o tamtych nic się nie pisze... brawo Darku za odwagę..
ho
ho 22.01.2016, 11:03
Gburki rzucają sie w oczy
Promotor
Promotor 22.01.2016, 10:38
Ten tok rozumowania prowadzi do dalszych wniosków - jak jesteś na studniówce albo weselu to najlepiej się zesrać w spodnie. Będzie to taki myk promocyjny i odwaga, że jeszcze po 40 latach będą o Tobie mówili.
Rycerz ortalionu.
Rycerz ortalionu. 22.01.2016, 09:50
To tym dwóm w krawatach powinno być wstyd, że na konferencję z Dresem przyszli bez dresów. Dres NIGDY nie robi siary, szczególnie od ceny 10 zł/kg w górę.
Carrino
Carrino 22.01.2016, 09:27
Brawo dla rzeszy Jacykowów.... bu Ha ha ha.. znawcy mody..
Ja noszę dres. Dres spoko jest.
Ja noszę dres. Dres spoko jest. 22.01.2016, 09:11
https://www.youtube.com/watch?…

Pozostałe