Kolejne środki na inwestycje drogowe

  • 16.09.2019, 13:15 (aktualizacja 18.09.2019, 11:46)
  • Redakcja
Kolejne środki na inwestycje drogowe
W budynku Starostwa Powiatu Kościerskiego po raz kolejny doszło do spotkania pomiędzy przedstawicielami samorządów, a Wojewodą Pomorskim Dariuszem Drelichem. Celem tego spotkania było podpisanie kolejnych umów na inwestycję drogowe. Tym razem nie małe pieniądze pozyskano z Funduszu Dróg Samorządowych. Wśród obecnych na tym spotkaniu byli również posłowie Małgorzata Zwiercan i Janusz Śniadek oraz Radni Sejmiku Wojewódzkiego, Magdalena Sroka i Piotr Karczewski. Jak wielokrotnie tego dnia mówiono, dla mieszkańców nie jest ważne kto zarządza drogami, a to czy bezpiecznie można się po nich poruszać, dlatego tak ważna jest współpraca pomiędzy samorządami, która w Powiecie Kościerskim, jak z resztą wspomniał pan Wojewoda może posłużyć za przykład dla innych powiatów. Samorządy otrzymały poszczególne kwoty : - Powiat Kościerski - 5 142 469 zł - Gmina Miejska Kościerzyna - 1 749 999 zł - Gmina Kościerzyna - 646 841 zł - Gmina Liniewo - 535 212 zł - Gmina Nowa Karczma 995 414 zł

 

Redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wyborca
wyborca 20.09.2019, 08:39
Ludzie opamiętajcie się. Jeden karierowicz, który znany jest chyba obecnie z tego, że wpycha się do zdjęć gdzie tylko popadnie a drugi z tego, że dla władzy zrobi wszystko, co zresztą udowodnił zdradzając PO i montując przeciw niej koalicję z PiS a obecnie - tylko by dorwać się do politycznego koryta - został "chłopem"! Mało mieliśmy wstydu na całą Polskę przez jednego senatora??? Wybierzcie kogokolwiek, nie ważne z jakiej opcji ale młodych, perspektywicznych i nie przesiąkniętych układem! Nie wybierajmy nic nieznaczących politycznych emerytów!
Wyborca
Wyborca 20.09.2019, 10:24
Nie ma młodych w tych wyborach. Z tego co widzę to wolę głosować na Mëczykowskiego byle nie na PiS. W sumie to tylko on został z naszych działaczy, a reszta to aż ciężko skomentować
Ja
Ja 20.09.2019, 15:48
A z kim on montował koalicję po wyborach do sejmiku. Obejrzyj kolego wywiady z nim tych wydarzeń. Właśnie z PiS. Gdyby mu się udało pierwszy raz w historii mielibyśmy rządy PiS w sejmiku pomorskim!!! Teraz jak go nie chcą ani jedni ani drudzy to się z niego wielki ludowiec zrobił!
Uczciwy
Uczciwy 20.09.2019, 21:37
znam pewnego senatora co całym sercem był oddany swojej partii i partia go wyrzuciła od czym dowiedział się z mediów, więc lepiej tworzyć koalicję, działać i być ponad podziałami, aby więcej robić dla społeczeństwa niż być skazany na być albo nie być partii
Kosmo
Kosmo 20.09.2019, 17:20
Mëczyk zawsze był z ludem. Dobrze że PSL zaczyna się odradzać. W pisie zaś nie ma miejsca ani dla Bonkowskiego ani dla Karczewskiego co widać po miejscu jakie otrzymał
Teodor
Teodor 20.09.2019, 11:12
zgadzam się z powyższym. Młodych nie ma, a z tych co są to tez wolę wszystko tylko nie pis. nie chcę stracić głosu na kogoś bez szans, więc wybiorę Męczyka
Estera
Estera 22.09.2019, 06:53
popieram Teodora, młodych nie ma z PIS startuje tylko Karczewski, a ja chce kogokolwiek co działa więc też wybieram Męczykowskiego
do poniżej
do poniżej 19.09.2019, 20:30
Piotr Karczewski to były wicewojewoda za premiera Marcinkiewicza, następnie wojewoda pomorskim za premiera Kaczyńskiego. Potem był doradcą Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego, a teraz został osobistym doradcą Prezydenta Dudy. To nie przypadek! To są fakty, które mówią, że ma poważanie u premierów i prezydentów Rzeczpospolitej Polskiej. Pisanie tekstów o jakiś fikcyjnych działaniach osób powołujących Piotra Kaczyńskiego nie świadczą najlepiej o ich autorach.
Kościerzak
Kościerzak 21.09.2019, 07:30
jak tego Piotra tak do pana prezydenta ciągnie to niech się tam przeprowadzi do tej Warszawy, dla mojego miasta i tak nic konkretnego nie zrobił
taka prawda
taka prawda 20.09.2019, 08:27
pan Karczewski ubiegał się o mandat w latach 2007 i w 2015 bez szału, bez sukcesu, no ale jak widać do trzech razy sztuka. Na liście PIS ma bardzo nieciekawe miejsce, jako doradca prezydenta od tego roku powinien mieć co najmniej jedynkę. Jak ten pan prezydent do 2019 roku radził sobie bez tego doradcy? Jak rządził naszym państwem? Hmmm
Tobi
Tobi 19.09.2019, 21:43
najwięcej jest informacji o jego byłych i nieaktualnych, historycznych funkcjach. teraz chyba 9 na liście PIS Pomimo niby takiego doświadczenia i prezydenta i w ogóle tak nisko go cenią? Nie dostał jedynki tym razem? Myślę że w powiecie kościerskim dosyć już mamy takiego pseudo PISu. Gdyby był naprawdę zasłużony dla kraju i dla PISu miały co najmniej 1 na liście.
N
N 18.09.2019, 00:16
Kto to pisał? 12 błędów. Ortograficznych, stylistycznych i interpunkcyjnych. Współczuję.
Wybory
Wybory 17.09.2019, 20:45
Pani Zwiercan i Pan Śniadek??!!!! Pani Sroka i Pan Karczewski??!!! Serio!!??!! Jeśli ktoś nie widzi co się kryje za tymi nagłymi "wizytami" na tego typu spotkaniach to musi wybrać się do okulisty. Wybory 2019 i kampania welcome.
Betowen
Betowen 17.09.2019, 21:02
doradca prezydenta od kilkudziesięciu dni, to dopiero jaja doradzać przed samymi wyborami, aby sobie fotki porobić, aby na nazwisku Duda się trochę poślizgać, oj nieładnie, nieładnie
jan
jan 17.09.2019, 18:32
Cieszy mnie bardzo zaangażowanie wojewody , a zwłaszcza Piotra Karczewskiego. Senator też ma swoje zasługi. Wielkie gratulacje!
BaJanie o Piotrusiu
BaJanie o Piotrusiu 17.09.2019, 20:38
hahahaha pan Piotr i zasługi, zaangażowanie hahahaha rewelacja, niesamowite poczucie humoru. Ktoś napisał to tak jakby ten człowiek naprawdę coś zrobił, hahahaha
Januszek
Januszek 18.09.2019, 13:44
czy jest wakat na doradcę doradcy prezydenta? Może jakaś inna fikcyjna fucha przedwyborcza?
fanka PK
fanka PK 17.09.2019, 21:29
ty się tam tak nie śmiej bo to właśnie pan Piotr Karczewski powinien zostać prezydentem. On jest śliczny, ma cudowne zdjęcie takie rozmarzone oczy. Na niego oddam głos w wyborach prezydenckich. Na razie jest tylko doradcą, ale niedługo to on zasiądzie w Białym Domu
Master
Master 16.09.2019, 20:29
Może w koncu ul. Przemysłowa, ktora krzyczy o pomste do nieba, doczeka się pełnego remontu aż do obwodnicy !
Mieszkaniec ubogiej gminy
Mieszkaniec ubogiej gminy 16.09.2019, 17:39
Jak zwykle gmina Stara Kiszewa nie robi nic by remontować drogi. Dramat
kolo
kolo 16.09.2019, 15:11
Już doczytałem komunikat na stronie UM.
Sorry, że pospieszyłem z poprzednim komentarzem.
_..."Gmina Miejska Kościerzyna pozyskała dofinansowanie w wysokości 50% do przebudowy aż trzech ciągów ulic zlokalizowanych w zachodniej oraz północnej części Kościerzyny:

- ulicy Żurawinowej i Konwaliowej,

- ulicy Wrzosowej, Powojowej i Konwaliowej,

- ulic Franciszka Borzyszkowskiego, Marii Bolewskiej, gen. Stanisława Maczka, Remusa, ks. Władysława Landowskiego i Władysława Glocka."
kolo
kolo 16.09.2019, 15:06
No to w powiecie wiemy co i gdzie, a w mieście i gminie?
Może też jakaś informacja, kto będzie się cieszył z nowych dróg za te niemałe przecież pieniądze.

Pozostałe