Szczepienia przeciw pneumokokom dla seniorów

  • 02.10.2019, 10:10
  • Nadesłane przez Michał Piotrowski
Szczepienia przeciw pneumokokom dla seniorów
Samorząd województwa pomorskiego i powiaty, już po raz drugi, wspólnie realizują program szczepień przeciw pneumokokom dla osób powyżej 65 roku życia z tzw. grupy ryzyka. Do końca 2019 r. z bezpłatnych szczepień skorzysta 2220 osób. Program kosztował ponad 730 tys. zł.

Realizatorem szczepień w ramach Regionalnego Programu Polityki Zdrowotnej – Szczepienia przeciwko pneumokokom dla osób 65 + z grupy ryzyka są Szpitale Pomorskie, zaś zadanie finansowane jest przez 15 samorządów powiatowych z Pomorza. – Program jest elementem polityki senioralnej oraz zdrowotnej, realizowanej przez samorząd województwa pomorskiego. Skuteczne działania profilaktyczne powinny być prowadzone na jak najszerszą skalę, angażując wielu partnerów – mówi Agnieszka Kapała-Sokalska, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego. – Dlatego jako samorząd województwa pomorskiego zaprosiliśmy do współpracy samorządy powiatowe i wspólnie go finansujemy. Program jest współfinansowany przez pomorski samorząd i powiaty bądź miasta na prawach powiatu w wysokości po 50 procent kosztów szczepień. Łączny koszt zaszczepienia 2 220 osób w 2019 r. wyniesie 732 742 zł, w tym środki samorządu województwa pomorskiego 400 121 zł – dodaje Kapała-Sokalska.

 

Kto może się zaszczepić? Mieszkańcy 65 plus z powiatów bytowskiego, chojnickiego, gdańskiego, kartuskiego, kościerskiego, kwidzyńskiego, malborskiego, puckiego, słupskiego, tczewskiego, wejherowskiego, sztumskiego oraz miast: Gdynia, Słupsk i Sopot, którzy znajdują się w tzw. grupie ryzyka otrzymają bezpłatne szczepienia ochronne przeciwko pneumokokom. Ze szczepień skorzystają pacjenci w wieku od 65 roku życia, leczeni z powodu chorób układu oddechowego, zameldowani na terenie poszczególnych powiatów województwa pomorskiego.

 

Więcej informacji, lista przychodni i szpitali, w których można skorzystać ze szczepień:

 

https://pomorskie.eu/-/seniorze-sprawdz-gdzie-za-darmo-mozesz-sie-zaszczepic-przeciwko-pneumokokom-lista-podmiotow-medycznych-

Nadesłane przez Michał Piotrowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe