Trwa remont DW 214 w miejscowości Skorzewo

  • 10.10.2019, 13:16 (aktualizacja 10.10.2019, 14:24)
  • Redakcja
Trwa remont DW 214 w miejscowości Skorzewo
Obecnie trwa długooczekiwany remont drogi wojewódzkiej nr 214 na wysokości miejscowości Skorzewo. Sam fakt remontu bardzo cieszy, ale jego przebieg już mniej. Prace na tym odcinku najpierw zostały rozpoczęte, potem nagle wstrzymane, by poźniej znowu ruszyć. Jak dowiedzieliśmy się, jednym z głównych powodów wstrzymania prac remontowych było oczekiwanie na decyzję dotyczącą wycinki drzew na poboczu. Ostatecznie decyzja została wydana.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku tłumaczy zaistniałą sytuację w następujący sposób : 

„Informujemy, iż umowa z Wykonawcą robót na wykonanie „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 214 na odcinku Skorzewo-Kościerzyna, od km 81+700 do km 82+600, dł. ok 0,9 km” została zawarta w dniu 7 sierpnia 2019 r.  Roboty rozpoczęto niezwłocznie po przekazaniu terenu budowy, jednak w związku z brakiem decyzji na wycinkę drzew na przedmiotowym odcinku Wykonawca mógł wykonać tylko część robót.  Po uzyskaniu niniejszej decyzji przystąpiono do wycinki drzew. Od dnia 28.09.2019 r. trwała wycinka drzew oraz prace przygotowawcze w tym zdjęcie humusu, wymiana konstrukcji na poszerzeniach. W dniu dzisiejszym rozpoczęto układanie warstwy podbudowy i warstwy wyrównawczej z mieszanki mineralne bitumicznej…”

 

Pocieszający jest fakt, że drzewa wycięte podczas remontu drogi, zostały przekazane Szkole Podstawowej w Skorzewie i służyć będą jako opał

Zastępca dyrektora ds. inwestycji ZDW w Gdańsku informuje, że remont drogi ma zakończyć się do 28 października 2019r.


 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bre
Bre 10.10.2019, 17:21
Kiedy ktoś z włodarzy zainicjuje proces budowy brakującego odcinka łączącego drogę 214 od strony Stężycy z obwodnicą kościerską? Będzą budowane mosty nad torami kolejowymi w relacji Gdynia - Kościerzyna. Więc na etapie projektowym, a taki własnie teraz jest, można by te sprawy połączyć. Tzn. budowę mostów z przebiegiem brakującego odcinka obwodnicy.

Pozostałe