Już w ten weekend wybory.

  • 11.10.2019, 11:40 (aktualizacja 11.10.2019, 12:20)
  • Krzysztof Wencki
Już w ten weekend wybory.
Wybory parlamentarne 2019 odbędą się już w ten weekend. W głosowaniu, każdy ze swojego okręgu, wybierzemy posłów i senatorów.

Głosować mogą osoby posiadające pełnię praw wyborczych (to znaczy osoby, które nie zostały wyrokiem sądu pozbawione praw publicznych, wyrokiem Trybunału Stanu pozbawione praw wyborczych ani ubezwłasnowolnione). Lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę 13 października 2019 r. w godz. 7.00-21.00.

Co do zasady każdy głosuje w miejscu stałego zameldowania i z urzędu jest wpisany na listę obwodowej komisji wyborczej. Nie trzeba się wcześniej nigdzie się zgłaszać.

Powiat kościerski znajduje się w okręgu wyborczym nr 26 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, który obejmuje obszar miast na prawach powiatu Gdyni i Słupska oraz powiatów bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, kartuskiego, kościerskiego, lęborskiego, puckiego, słupskiego i wejherowskiego.

 

Jak wyglądają listy wyborczePIS ,Koalicji Obywatelskiej, PSL-Koalicji Polskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Konfederacji w okręgu 26 ?

 

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 26 Gdynia - lista kandydatów

 

  • Prawo i Sprawiedliwość: Marcin Horała, Aleksander Mrówczyński, Piotr Müller, Janusz Śniadek, Małgorzata Zwiercan, Ryszard Zarudzki, Magdalena Sroka, Mariusz Łuczyk, Piotr Karczewski, Roman Dambek, Adam Treder, Marcin Drewa, Krzysztof Wetta, Violetta Mackiewicz-Sasiak, Paweł Stolarczyk, Andrzej Leyk, Wiesława Buniowska, Anna Lis, Danuta Białooka-Kostenecka, Jan Kużownik, Mariusz Birosz, Monika Tobolska, Anna Wańtuchowicz, Andrzej Bystroń. Urszula Krygier-Nowak, Arleta Kurzelewska, Michał Kowalski, Kazimierz Klawitter.

 

  • Koalicja Obywatelska: Barbara Nowacka, Kazimierz Plocke, Zbigniew Konwiński, Henryka Krzywonos-Strycharska, Leszek Bonna, Tadeusz Aziewicz, Grzegorz Furgo, Radomir Szumełda, Janina Kwiecień, Danuta Wawrowska, Piotr Wittbrodt, Arkadiusz Dzierżyński, Krystyna Łuczycka, Marika Domozych, Andrzej Struk, Karolina Szczygieł, Iwona Mielewczyk, Jaromir Szroeder, Michał Orfin, Anna Wojtunik, Elżbieta Singer, Iwona Ryckiewicz, Adam Bondarenko, Rafał Szlas, Tomasz Sopyłło, Igor Skórzybót, Marek Dąbkowski.

 

  • PSL-Koalicja Polska: Marek Biernacki, Marek Toczek, Radosław Szatkowski, Czesław Elzanowski, Jerzy Tkaczyk, Łukasz Lesner, Mirosław Maszluch, Michał Gruchała, Elżbieta Gniazdowska, Krzysztof Bujanowicz, Krzysztof Pruszak, Aldona Szostakiewicz, Leszek Zawadzki, Anna Mikołajczyk, Tadeusz Keliński, Irena Markowska, Krzysztof Zarzecki, Danuta Zielińska, Anita Lubczyńska-Kiełpińska, Marta Kamrowska, Bogusława Konczanin, Jarosław Krzekotowski, Bożena Piankowska, Jacek Kaczmarek, Wojciech Przybylski, Krystyna Dorniak, Janusz Kupcewicz, Dariusz Męczykowski.

 

  • KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Joanna Senyszyn, Marek Rutka, Karolina Haska, Anna Łukaszewicz, Adam Lubiewski, Bożena Szubińska, Jan Ponulak, Marzena Kutwa, Katarzyna Wirkus, Jacek Lampart, Beata Gajewska, Ryszard Kwiatkowski, Jakub Żynis, Krzysztof Kozioł, Maciej Jarosz, Beata Stencel, Michał Kowalewski, Rafał Marciak, Anna Zajączkowska, Grażyna Czubala, Wojciech Lamentowicz, Andrzej Szczotkowski, Magdalena Drywa, Paweł Wekwert, Magdalena Strzelecka, Jacek Słupecki, Dominika Nowak, Marcin Strzelczyk.

 

  • KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Artur Dziambor, Andrzej Kozieł, Marcin Wałdoch, Tomasz Kłeczek, Adam Lotkowski, Michał Truszkowski, Wiesława Szymczak, Jarosław Gryń, STUPKIEWICZ Magdalena Stupkiewicz, Piotr Sławomir Bruc, Arkadiusz Świeczkowski, Łukasz Wieczorek, Agnieszka Sypniewska-Marczyk, Bartłomiej Głowacki, Michał Dyszer, Krzysztof Kozłowski, Damian Jarzębiński, Edyta Kubiak, Paulina Szynaka, Katarzyna Warcikowska, Paweł Pokryfka, Agnieszka Szczepaniak, Małgorzata Paprocka, Gabriela Duda, Zuzanna Trela, Sylwia Sugier, Maria Zblewska, Przemysław Lipski.

 

Jak wygląda w Mieście Kościerzyna podział na obwody ?

 

Nr obwodu głosowania

Siedziba obwodowej komisji wyborczej

1

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kościerzynie,
ul. 8 Marca 1, 83-400 Kościerzyna

2

Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie,
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19, 83-400 Kościerzyna

3

Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie,
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19, 83-400 Kościerzyna

4

Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie,
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19, 83-400 Kościerzyna

5

Szkoła Podstawowa nr 6 w Kościerzynie,
ul. M. Skłodowskiej-Curie 19, 83-400 Kościerzyna

6

Nadleśnictwo Państwowe Kościerzyna,
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 6, 83-400 Kościerzyna

7

Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościerzynie,
ul. Szkolna 1, 83-400 Kościerzyna

8

Zespól Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie,
ul. Strzelecka 1, 83-400 Kościerzyna

9

Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 w Kościerzynie,
ul. Sikorskiego 1, 83-400 Kościerzyna

10

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie,
ul. Mestwina II 3, 83-400 Kościerzyna

11

Państwowa Szkoła Muzyczna w Kościerzynie,
ul. Dworcowa 12, 83-400 Kościerzyna

12

Szpital Specjalistyczny,
ul. Piechowskiego 36, 83-400 Kościerzyna

 

W związku z tym ,że na terenie Miasta Kościerzyna funkcjonuje bezpłatna komunikacja miejska, nie przewiduje się dowozu wyborców do punktów głosowania.

Poniżej przedstawiamy  jak wygląda podział na obwody w Gminie Kościerzyna: 

 

Nr obwodu głosowania

Granice obwodu głosowania

Siedziba obwodowej komisji wyborczej

1

Miejscowość: Wielki Klincz

Szkoła Podstawowa w Wielkim Klinczu

ul. Szkolna 22, 83-423 Wielki Klincz

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

2

Miejscowości: Dębogóry, Małe Stawiska, Niedamowo, Nowa Kiszewa

Sala wiejska w Niedamowie

Niedamowo 44A, 83-423 Wielki Klincz

3

Miejscowości: Mały Klincz, Nowy Klincz

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Klinczu

Nowy Klincz Spacerowa 25, 83-400 Kościerzyna

4

Miejscowości: Kościerzyna Wybudowanie, Nowa Wieś Kościerska

Sala wiejska w Nowej Wsi Kościerskiej

Nowa Wieś Kościerska 11B, 83-400 Kościerzyna

5

Miejscowość: Łubiana

Zespół Kształcenia w Łubianie

ul. Szkolna 1, 83-407 Łubiana

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

6

Miejscowość: Skorzewo

Sala Wiejska w Skorzewie, Skorzewo Gen. Antoniego Zdrojewskiego 1, 83-400 Kościerzyna

7

Miejscowości: Czarlina, Gołuń, Kruszyna, Loryniec, Skoczkowo, Szludron, Wdzydze, Wawrzynowo, Wąglikowice, Zabrody

Zespół Szkół w Wąglikowicach

ul. Kościerska 8, 83-406 Wąglikowice

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

8

Miejscowości: Kaliska Kościerskie, Kłobuczyno

Szkoła Podstawowa w Kaliskach

Kaliska Kościerskie Szkolna 7, 83-400 Kościerzyna

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

9

Miejscowości: Dębrzyno, Grzybowo, Grzybowski Młyn, Juszki, Lizaki, Rotembark, Rybaki, Szarlota, Stare Nadleśnictwo, Sycowa Huta, Wierzysko-Leśnictwo

Kompleks Wypoczynkowy "SZARLOTA"

Szarlota 11, 83-400 Kościerzyna

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

10

Miejscowości: Częstkowo, Fingrowa Huta, Garczyn, Gostomie, Korne, Ludwikowo, Owśnice, Wieprznica

Sala Wiejska

ul. Młyńska 22, 83-407 Korne

11

Miejscowości: Będominek, Dąbrówka, Dobrogoszcz, Kościerska Huta, Kula Młyn, Puc, Zielenin

Sala wiejska w Dobrogoszczu

Dobrogoszcz 89, 83-400 Kościerzyna

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

12

Miejscowości: Mały Podleś, Nowy Podleś, Sarnowy, Stawiska, Szenajda, Wieki Podleś

Szkoła Podstawowa w Wielkim Podlesiu

Wielki Podleś 12A, 83-423 Wielki Klincz

 

 

Urząd Gminy Kościerzyna zapewnia dowóz osób niepełnosprawnych do lokali wyborczych. Osoby zainteresowane dowozem prosimy o telefon do pana Andrzeja Toczka - nr tel. 601-662-712, w niedzielę wyborczą 13 października w godzinach 12.00-18.00.

 

JAK GŁOSOWAĆ W WYBORACH DO SEJMU I SENATU?

Po złożeniu podpisu na spisie wyborców otrzymasz dwie karty do głosowania - jedną w wyborach do Sejmu i drugą w wyborach do Senatu. W wyborach do Sejmu głosować możesz tylko na jedną listę kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak „x” (co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy.

 

Przyczyną nieważności głosu, jest:

  • oddanie głosu na więcej niż jedną listę, czyli postawienie znaku „x” w kratkach obok nazwisk kandydatów umieszczonych na więcej niż jednej liście, 
  • nieoddanie głosu na którąkolwiek z list, czyli niepostawienie znaku „x” w żadnej kratce,
  • postawienie znaku innego niż co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki.

Nieważne są karty do głosowania inne niż urzędowo ustalone lub nieopatrzone pieczęcią obwodowej komisji wyborczej.

 

Pamiętaj, że znak „x” to co najmniej dwie linie, które przecinają się w obrębie kratki.

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

też mieszkaniec
też mieszkaniec 11.10.2019, 21:23
Dynamiczny rozwój miasta zależy od dynamicznych samorządowców i mieszkańców, a nie od polityków bajkopisarzy.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.10.2019, 21:04
Kościerzyna ponownie zasługuje na posła! Jedynym, który ma szanse wygrać jest Piotr Karczewski. Prosimy o wybór mieszkańca Kościerzyny. Wybór Piotra Karczewskiego gwarantuje dynamiczny rozwój naszego miasta i powiatu kościerskiego! Jedną decyzją możesz wpłynąć na milowy krok naszego miasta i powiatu.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.10.2019, 21:19
Byle do północy
Oby skończył się ten bełkot
wyborca
wyborca 11.10.2019, 17:48
Nareszcie skończy się ten przedwyborczy festiwal obłudy, wzajemnego opluwania, hejtu, pustych obietnic, stroszenia piórek i narcystycznej bufonady.
Wszystkim kandydatom życzę chęci do sprzątania swoich podobizn i wypocin pisanych, a wyborcom dobrych i mądrych decyzji oby nigdy się nie musieli wstydzić za swoich parlamentarzystów.

Pozostałe