sobota, 20 kwietnia 2024 06:23

Sukcesy pływaków w płetwach z UKS Wodniacy Garczyn

Klub UKS Wodniacy Garczyn uzyskał najlepszy wynik w swojej historii. Osiągnięcie to miało miejsce podczas 4 Rundy Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, jaki odbył się w dniach 19-20 października w Toruniu. Zawodnicy zdobyli łącznie 21 medali startując zaledwie w pięciu kategoriach wiekowych(na 10 możliwych), ponieważ klub nie ma jeszcze juniorów i seniorów, a także juniorów młodszych. W klasyfikacji końcowej UKS Wodniacy Garczyn uzyskał 5 miejsce w Polsce ustępując Delfinkowi Chodzież, Amfiprionowi Olecko, Lagunie Toruń i Mancie Kościerzyna.

Największy sukces odniosła Anna Tarnowska(kategoria E – do 11 lat) zdobywając 3 złote(50, 200 i 400sf) i jeden srebrny medal(25 pod wodą,) w wyścigach w monopłetwie. Natomiast najlepszą zawodniczką w kategorii D(12-13 lat) okazała się Maria Schütz zdobywając złoty medal na 100bf(dwie płetwy), srebrny na 200bf i brązowy na 200sf(monopłetwa). Również 3 medale w kategorii „D” zdobył Karol Rozgoński - brąz na dystansie 25pod wodą, a także srebrne medale w konkurencji 50 i 100bf. Młodszy brat Karola, czyli Kacper Rozgoński również wywalczył 3 medale – srebro na 50sf i dwa brązowe na dystansie 100sf i 400bf. Kacper pływa w kategorii „E”. Również w kategorii „E” dwa brązowe medale zdobyła Zuzanna Brandt na dystansie 25 pod wodą i 200bf. Również 2 brązowe medale na dystansie 200 i 400bf zdobył starszy brat Zuzi – Kacper(kategoria „D”). Natomiast po jednym medalu w wyścigu na 800sf zdobyli: Klaudia Bida medal brązowy, a Maciej Czajkowski medal srebrny. Starsza siostra Maćka Emilia zdobyła medal brązowy w konkurencji 50 metrów pod wodą w kategorii „C”, czyli 14-15 lat. Łącznie zawodnicy zdobyli 21 medali, bo trzeba do medali indywidualnych dodać również medal brązowy w sztafecie mieszanej 4x50sf.

Wszystkie wyniki dostępne w linku poniżej:

Już w najbliższy weekend zawodnicy wyjeżdżają na Puchar Europy Juniorów do Gliwic, gdzie o medal będzie już znacznie trudniej. Wyniki na żywo dostępne będą w linku:

Natomiast ostatnia runda – finał Klubowego Pucharu Polski w Chodzieży odbędzie się w dniach 22-24 listopada.