"Karny Łoś" - czyli sposób na niewłaściwe parkowanie w lesie

  • 24.10.2019, 12:40
  • Redakcja
"Karny Łoś" - czyli sposób na niewłaściwe parkowanie w lesie
Mandat za złe parkowanie, ileż on potrafi wywołać w nas negatywnych emocji. Pouczenia? Zwykle wpuszczamy je jednym uchem, by za jakiś czas wypuścić je drugim i znowu popełnić ten sam błąd. Leśnicy z kościerskiego nadleśnictwa wymyślili oryginalny sposób na to, by zwrócić uwagę źle parkujących kierowców a przy okazji ich nie denerwować. Tym sposobem jest „Karny Łoś”, czyli karteczka, która umieszczana będzie za wycieraczką pojazdu.

Jednakże zanim zaparkujemy samochód w lesie musimy najpierw do niego dotrzeć, niestety nie wszyscy wiemy, że nie każda z leśnych dróg przystosowana jest do użytku publicznego. 

Tegoroczny sezon grzybiarski to jeden z najbardziej obfitych pod względem zbiorów na przestrzeni kilku lat, tym samym zwiększyła się także ilość grzybiarzy, którzy nie zawsze są świadomi tego, w których miejscach dozwolone jest pozostawienie pojazdu. 

Gdzie zatem bezpiecznie i przepisowo możemy pozostawić samochód w lesie? Jak się okazuje tylko w miejscach do tego przeznaczonych, czyli na tzw. parkingach leśnych. 

Jak dotąd pomysł związany z „Karnym Łosiem” realizowany jest tylko w jednym leśnictw na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna i nie wiąże się on z karą finansową, jednakże musimy pamiętać, że Straż Leśna będzie o wiele mniej pobłażliwa. 


 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wieśmen
Wieśmen 25.10.2019, 16:48
Fajny miłośnik przyrody co chce do lasu samochodem wyjeżdżać. Parkujemy samochody na parkingach leśnych i potem na miejsce ładnie pieszo.
Miłośnik przyrody
Miłośnik przyrody 24.10.2019, 20:28
No dobra, a my grzybiarze ciągle w "czarnej d....pie"!
To w końcu w jakie drogi wolno wjeżdżać?...gdzie parkować?
Przydałaby się konkretna informacja.......może jakieś mapy dróg udostępnionych dla ruchu, lokalizacja parkingów.
Taki wniosek ;)
Zdobek
Zdobek 25.10.2019, 07:10
To jest wyjaśnione w filmie. Wjazd tylko w drogi oznaczone tablicą "Droga udostępniona dla ruchu kołowego". Proste.

Pozostałe