Dwa medale Mistrzostw Świata Magdaleny Mielnik

  • 06.11.2019, 10:03
  • Bogdan Mielnik
Dwa medale Mistrzostw Świata Magdaleny Mielnik
Mieszkanka Nowej Karczmy Magdalena Mielnik, zdobyła dwa medale podczas 8. Mistrzostw Świata w Karate Fudokan, jakie odbyły się w Sindelfingen (Niemcy) w dniach 1-3 listopada. Magda desygnowana została przez trenerów kadry narodowej do startu w trzech konkurencjach. W dwóch z nich zdobyła srebro i brąz, natomiast w trzeciej sklasyfikowana została na miejscu 5-8.

Przez trzy dni niewielkie miasto Sindelfingen koło Stuttgartu w Badeni-Wirtembergii, było światową stolicą karate. W słynnej arenie Glaspalast spotkało się ponad 2,4 tys. najlepszych karateków świata z 56 państw. Rywalizowali na 13 matach tatami, rozłożonych na powierzchni 400 metrów kwadratowych. 

 

W pierwszej i jednocześnie najtrudniejszej konkurencji w jakiej wystartowała Magdalena Mielnik było fuku-go. Po trzech zwycięstwach Magda dotarła do ćwierćfinału, gdzie podobnie jak podczas poprzednich Mistrzostw Świata w Rumunii w 2017 r., trafiła na wielokrotną mistrzynię świata Serbkę Jelenę Stanojević. Wtedy Magda wyeliminowała faworytkę i wdarła się do strefy medalowej. Teraz sytuacja była zgoła odmienna. Serbka pokonała naszą reprezentantkę i to ona weszła do pierwszej czwórki, zostając ostatecznie mistrzynią świata. Magda została sklasyfikowana w tej konkurencji na miejscu 5-8.

 

W drugiej konkurencji Magdalena Mielnik wystartowała w czteroosobowym składzie kobiecej reprezentacji Polski w kumite drużynowym. Nasze dziewczęta przeszły przez turniej jak burza, bez porażki wdzierając się do ścisłego finału. W półfinale pokonały aktualne wtedy jeszcze mistrzynie świata Rumunki. W finale lepsze okazały się jednak Serbki i oto one zdobyłu złoto a Polki srebro. 

 

Trzecią konkurencją w jakiej zaprezentowała się Magdalena Mielnik było en-bu. W konkurencji tej wystąpiły dwuosobowe zespoły: kobieta/mężczyzna. Magda wystartowała w parze z wielokrotnym medalistą mistrzostw świata i Europy Krzysztofem Buczkiem. W bardzo licznie obsadzonej konkurencji, duet ten zdobył brązowy medal. 

 

Rok 2019 stał się pewnym ukoronowaniem 15 lat treningów Magdaleny Mielnik. W czerwcu zdobyła trzy medale Mistrzostw Polski, teraz dwa medale Mistrzostw Świata. Łącznie podczas Mistrzostw Świata wywalczyła już 5 medali. Dwa w gronie juniorów i trzy w gronie seniorów. 

 

Mistrzostwa Świata w Sindelfingen były częścią wielkiego wydarzenia sportowego. W tym czasie odbył się tam również Światowy Puchar Dzieci w Karate Fudokan oraz 2. Światowe Święto Ikkaido. W dniu 5 listopada w hali Glaspalast odbyła się konferencja Światowej Agencji Antydopingowej WADA, podczas której na telebimach pokazywano odbywający się jednocześnie Kongres WADA w Katowicach, z którego prezydent Andrzej Duda przemawiał do uczestników obu konferencji. 

Bogdan Mielnik

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nidan
nidan 16.11.2019, 10:12
Brawo Magda. To wielki sukces. Pamiętam, jak zaczynałaś w Nowej Karczmie w sekcji karate Pawła Liedtke. Dzisiaj w Krakowie. Jesteś bardzo odważna. Super
ewa
ewa 06.11.2019, 11:31
15 lat harówki. Ma charakter ta dziewczyna. Ale to się opłaca. Lepsze takie poświęcenie niż przesiadywanie w domu, buszowanie godzinami w internecie, wieczne pieczenie ciast, pranie pieluch i ciągłe plotkowanie o pierdołach - jak to mają w zwyczaju niektóre kaszubskie dziewuchy.

Pozostałe