Zapraszamy na Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości

  • 07.11.2019, 11:01 (aktualizacja 07.11.2019, 11:16)
  • Krzysztof Wencki
Zapraszamy na Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości
Władze Samorządowe Powiatu Kościerskiego serdecznie zapraszają na Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada br.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 w Kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny (zbiórka Pocztów Sztandarowych o godz. 11.50 przed wejściem do Kościoła). Ok. godz. 13.10 odbędzie się przemarsz uroczystego korowodu ulicami miasta, do udziału w którym serdecznie zapraszamy naszych Mieszkańców.

Przemarsz, pod przewodnictwem Orkiestry Dętej „Begama” z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Kościerzynie, odbędzie się ulicami Świętojańską, Rynek, Gdańską, Wojska Polskiego, Dworcową, do Grobu Nieznanego Żołnierza i Pomnika Chrystusa Króla, gdzie odbędzie się główna część uroczystości.

Jak co roku, obchodom Święta Niepodległości towarzyszyć będzie Strzelanie o Tarczę i Szablę Starosty Kościerskiego, organizowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Kościerzynie oraz Rajd Niepodległości, organizowany już po raz dwunasty.

Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach!

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe