Piotr Karczewski wiceprzewodniczącym Sejmiku Pomorskiego

  • 08.11.2019, 14:49 (aktualizacja 08.11.2019, 14:57)
  • Krzysztof Wencki
Piotr Karczewski wiceprzewodniczącym Sejmiku Pomorskiego
Podczas XIV sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się 8 listopada 2019 r. radni wybrali wiceprzewodniczącego Sejmiku, którym został Piotr Karczewski.

Piotr Karczewski urodził się 14 sierpnia 1964 r. w Żarowie. Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Ukończył też studia podyplomowe m.in. z zakresu handlu zagranicznego, menadżerskie na Uniwersytecie Gdańskim oraz z zakresu ubezpieczeń gospodarczych na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Mieszka w Kościerzynie.

Karierę zawodową rozpoczął w 1989 r. w Polskiej Żegludze Morskiej w Szczecinie. Następnie pracował w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń. Był m.in. społecznym doradcą szefa Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, przewodniczącym Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego w Gdańsku i Pomorskiego Komitetu Monitorującego Fundusze. Od 2012 r. prowadzi własną działalność gospodarczą, zajmując się ubezpieczeniami, wynajmem mieszkań i sprzedażą podróży. Od czerwca 2016 r. jest prezesem zarządu przedsiębiorstwa Port Gdański Eksploatacja.

Radny Piotr Karczewski od lat związany jest z polityką. W latach 2006-2007 sprawował funkcję wicewojewody, a w był 2007 r. wojewodą pomorskim.

Jest przewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego. Pracuje też w Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu.

W czasie wolnym dużo biega, gra w piłkę nożną i tenisa. Interesuje się także kulturą oraz budownictwem, szczególnie nowoczesnymi rozwiązaniami i innowacyjnymi konstrukcjami.

Za kandydaturą Piotra Karczewskiego głosowało 24, przeciwko był 1, a wstrzymało się 3 radnych. Przewodniczący Sejmiku Jan Kleinszmidt pogratulował Piotrowi Karczewskiemu. Po głosowaniu glos zabrał nowy wiceprzewodniczący Sejmiku. – Serdecznie dziękuję za zgłoszenie mojej kandydatury Jerzemu Barzowskiemu w imieniu klubu rannych PiS oraz tym, którzy na mnie głosowali. Postaram się nie zawieść zaufania – mówił Karczewski.

 

źródło: pomorskie.eu

Krzysztof Wencki

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 11.11.2019, 22:40
Marszałkowie, radni PO, PSL, PIS czy Lewicy wybierają Piotra Karczewskiego na wiceprzewodniczącego sejmiku pomorskiego, widzą i rozumieją jego wartość, znaczenie i potencjał. Czegoś tu nie rozumiem. Karczewski wybrany wicewojewodą był śmiech, potem wojewodą był śmiech, Doradcą Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego był śmiech i lekceważenie, Doradcą Prezydenta był znowu śmiech. Z czego? Ze swojej ........ ? Na Boga, kompletnie tego nie pojmuję ....
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.11.2019, 19:21
Masakra gorzej już wybrać nie można
Jan
Jan 10.11.2019, 21:50
Świetna decyzja sejmiku pomorskiego. Gratuluję! Cieszy mnie poparcie Ciebie przez ludzi PIS, PO, PSL i innych. To znaczy, że cieszysz się szacunkiem i autorytetem u większości radnych. Myślę, że gdyby w sejmiku wojewódzkim wygrał PIS PIOTR KARCZEWSKI byłby marszałkiem. Piotr Karczewski jest bardzo ceniony, ale poza Kościerzyną.
Katechetka
Katechetka 11.11.2019, 23:43
....Myślę, że gdyby w sejmiku wojewódzkim wygrał PIS....
do tego nigdy nie dojdzie. Tak nam dopomóż Bóg. Byłaby to katastrofa !!!!
Tomasz
Tomasz 13.11.2019, 16:26
Znam świetnie środowisko katechetek i powiem tak - na pewno żadna z nich tak nie myśli. Proszę nie kłamać i nie podszywać się pod szanowne panie katechetki.
Wanda
Wanda 10.11.2019, 09:45
to bardzo pracowity człowiek-często go widzę;chodzi deptakiem albo w górę,albo w dół i ciągle coś tacha pod pachą,no i zawsze się spieszy
lora
lora 12.11.2019, 20:39
Subtelny ale trafny dowcip.
nie
nie 11.11.2019, 10:45
jak będę chodziła w tę i z powrotem deptakiem z Encyclopedią Britannica pod pachą to znaczy, że mam całą wiedzę w niej zawartą w małym paluszku, trochę to naiwne
Beta
Beta 10.11.2019, 12:07
Trzy, cztery ... Śmiech.
GRATULACJE
GRATULACJE 09.11.2019, 18:02
Ogromny sukces Pani Starosty.
Na pewno dobrze lobbowała w Urzędzie Marszałkowskim żeby awansowano mieszkańca jej powiatu.
Grześ
Grześ 12.11.2019, 20:56
To się wzbiłeś tym wpisem na wyżyny politycznej intrygi. Nie, no geniusz! Może i obwinianie za porażkę wyborczą Pani Żurawskiej tysiąckroć powtórzone zostanie uznane za prawdę, ale choćby je milion razy powtórzyć – nie zmieni tego, że mieszkańcy naszego powiatu NIE CHCĄ Pana Karczewskiego jako swojego reprezentanta na Wiejskiej. Radzę napić się chłodnej lemoniady z cytryną i miętą, nie wypisywać ciągle tych samych bzdur i żali o Pani Staroście a zastanowić się nad sobą, nad przyczynami porażki czy braku politycznego wsparcia! Tak za cztery lata znowu pozostanie tylko jęcząca tromtadracja! Przez tyle lat to i Kubuś Puchatek skumałby, jak się do tego przysłowiowego "miodku" dobrać! Podpowiem: pokory, serdeczności i współpracy życzę!
tromtadracja
tromtadracja 13.11.2019, 19:52
Przyjacielu drogi. Nie pisałem tego. Przeanalizuj styl. Naucz się czegoś nowego.... Pozdrawiam.
PIS
PIS 12.11.2019, 21:09
to nie jest intryga, każdy wie, że pani Katarzyna Karczewska promowała panią starościnę. Wypadło by też promować pana Piotra tym bardziej, że jest on z PIS. To moje skromne zdanie, że coś za coś, że nie można tak się odsuwać od człowieka, tylko go wspierać. Ja też pana Piotara widuję często z papierami i teczkami, to mądry człowiek. Warto mu dac szansę.
ja
ja 13.11.2019, 19:54
No tak. Ala jest nielojalna. Skoro Piotr i Kasia poparli ją, to ona także.......
Zostawcie samorządy w spokoju
Zostawcie samorządy w spokoju 13.11.2019, 21:09
Ważne że jest lojalna wobec mieszkańców powiatu a nie wobec partyjnych działaczy. Wy partyjni towarzysze najpierw żądajcie lojalności od swoich partyjnych towarzyszy bo nie wgląda to najlepiej. Róbcie sobie kampanie wyborcze za swoje, a nie samorządowe i przestańcie sączyć jad.

jan
jan 15.11.2019, 16:26
Głupoty piszesz, a Ala musi posiłkować się Drelichem i Karczewskim, bo jak Głódź pójdzie na emeryturę, to wojewoda Drelich na pewno wyleci z posady, w ciągu roku !!! Wtedy na pozyskanie środków finansowych zostanie nam tylko Piotr Karczewski. Oby się nie okazało, że jest za słaby, bo NIE JEST POSŁEM. W tej kadencji możemy na tyn stracić kilkadziesiąt milionów jako miasto i powiat kościerski. Radny wojewódzki może mniej niż poseł.
kolo
kolo 13.11.2019, 10:49
Ty z tymi "papierami i teczkami" to tak na poważnie?????
Grześ
Grześ 12.11.2019, 21:20
Poddaje się... "bo chodzi często z papierami i teczkami to mądry człowiek"... Są tacy, którzy mają coś do powiedzenia i mówią i są tacy, którzy nie mają nic do powiedzenia, a też mówią. Twoja myślowa płycizna tylko szkodzi Państwu Karczewskim.
zniszczyliście pis w Kościerzynie
zniszczyliście pis w Kościerzynie 12.11.2019, 17:00
pani starosta lobbbowała panią Srokę i innych członków pis, ale nie lobbowała pana Karczewskiego, gdyby tak było miał by większe poparcie, a zamiast tego rozwalił się cały kościerski pis, teraz już nic tutaj nie ma ani Bonkowskiego ani Karczewskiego, wszystko poszło i zniszczone zdeptane zostało, przez kłótnie i przez skakanie sobie do gardeł. O Polskę walczyć powninniście a nie o swoje portfele
Jan
Jan 13.11.2019, 19:56
Kościerskie PIS ma się bardzo dobrze, podobnie jak gminny. Gorzej jest z PISem powiatowym.
77
77 09.11.2019, 19:22
Następny teolog z teoriami z Marsa.
:(
:( 09.11.2019, 15:00
Masakra
Hhh
Hhh 09.11.2019, 14:07
Miał być poseł a jes oseł
Benek
Benek 09.11.2019, 14:05
No jo to coś tam ugrał
Ja
Ja 09.11.2019, 14:04
Wszedł w buty męczykowskiego
ja
ja 11.11.2019, 17:19
A co Męczykowski był wojewodą czy Doradcą Prezydenta RP?
:):)
:):) 11.11.2019, 18:58
Na szczęście tak nisko nie upadł...ale już próbował zdradzić Polskę

Pozostałe