Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 15:24

18 letnia mieszkanka Nowego Klincza - medalistką Mistrzostw Świata

Faustyna Kotłowska, zawodniczka UKS Olimpijczyk Skorzewo, zdobyła brązowy medal w rzucie dyskiem na Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata, które odbywają się w Dubaju.

18-letnia mieszkanka Nowego Klincza, na co dzień uczennica klasy 3TB kościerskiej „Budowlanki”, sprawiła wielką niespodziankę sięgając po medal światowego championatu.

Niedzielny konkurs rzutu dyskiem był bardzo emocjonujący. Faustyna zajmowała po 4 kolejkach 4 miejsce. W 5 kolejce rzuciła rekord życiowy 33,53m, awansując na 3 pozycję w konkursie. W ostatniej kolejce żadna z rywalek nie rzuciła dalej i nasza zawodniczka mogła cieszyć się z brązowego medalu. Zwyciężyła Chinka przed reprezentantką Australii. Niespodzianka była tym większa, że Faustyna pokonała ubiegłoroczną mistrzynię i wicemistrzynię Europy a wynik jaki uzyskała to nowy rekord Europy w kategorii F64. Wywalczyła także kwalifikację dla Polski na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokyo 2020.

Warto wspomnieć, że Faustyna treningi rozpoczęła 2 lata temu i jej talent rozwija się znakomicie. W ubiegłym roku zdobyła brązowy medal w rzucie dyskiem na Paralekkoatletrycznych Mistrzostwach Europy w Berlinie a w tym roku wywalczyła 2 złote medale Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata Juniorów w Nottwil w konkurencjach rzutu dyskiem i pchnięcia kulą.

To nie koniec emocji związanych ze startami Faustyny, ponieważ 13 listopada wystartuje jeszcze w finale pchnięcia kulą. 14 listopada w Dubaju wystartuje także drugi reprezentant klubu ze Skorzewa, Daniel Pek, który pobiegnie w finale biegu na 1500m kategorii T20. Mistrzostwa Świata w Dubaju potrwają do 15 listopada i można je oglądać na żywo w Internecie pod adresem: https://www.paralympic.org/athletics