czwartek, 28 marca 2024 21:24

Daniel Pek z brązowym medalem mistrzostw świata!

Daniel Pek wywalczył brązowy medal Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w biegu na 1500m (kategoria T20)! Podopieczny Leszka Zblewskiego zakwalifikował się tym samym na przyszłoroczne Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio.

Daniel starty w Dubaju rozpoczął od eliminacyjnych biegów na 400m (T20), gdzie uzyskał 14 wynik eliminacji (52.12). Bieg na dystansie jednego okrążenia był jednak tylko treningiem przed najważniejszym startem – biegiem finałowym na 1500m.

Na swoim koronnym dystansie (Daniel jest podwójnym medalistą paraolimpijskim na 1500m) nie zawiódł zdobywając brązowy medal z czasem 3:58.33. Złoty medal wywalczył Rosjanin Alexander Rabotnitskiy (3:57.28), zaś srebrny Portugalczyk Sandro Patricio Correia Baessa (3:57.84).

Przypomniijmy, że wcześniej dwa medale Mistrzostw Świata w Dubaju wywalczyła inna reprezentantka Olimpijczyka – Faustyna Kotłowska.