Rekord medalowy ratowników z Kaszubskiej Drużyny Słupskiego WOPR

  • 19.11.2019, 09:48 (aktualizacja 21.11.2019, 13:03)
  • nadesłane przez Michał Zarach
Rekord medalowy ratowników z Kaszubskiej Drużyny Słupskiego WOPR
W dniu 17 listopada 2019r. odbyła się Finałowa Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego w Gdańsku. Warto nadmienić, że pierwsza runda odbyła się 12 maja w Kościerzynie, kolejna 2 czerwca w Słupsku, następnie 6 października w Redzie i nadszedł czas na ostatnie zmagania w Gdańsku i podliczenie punktów z całego roku.

W zawodach w Gdańsku wystartowało ponad 100 zawodników, w tym 19 młodych sportowców naszej drużyny w wieku 12-17 lat i rywalizowali w 3 konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie. Zmagania tradycyjnie podzielono na kategorie wiekowe: Młodzik(12-13 lat), Junior Młodszy(14-15 lat), junior(16-18 lat) i OPEN osobno dla dziewcząt i chłopców. W Gdańsku rywalizację rozpoczęto od wyścigu 100m Super Ratownik, gdzie trzeba było przepłynąć 25m dowolnie, następnie założyć płetwy i przepłynąć 50m w płetwach i na koniec podjąć manekina z dna i 25m holować go do mety w płetwach. W tej konkurencji  wśród juniorów młodszych brąz wywalczył Maksymilian Okrój, natomiast w młodzikach złoto wywalczyła Maria Schütz i Karol Rozgoński, a srebrne medale Daria Freda i Kacper Brandt. Wśród juniorek na dystansie 200m Super Ratownik bezkonkurencyjna okazała się Julia Kiedrowska. Kolejna konkurencja przyniosła następne medale. 50m Holowanie Manekina, gdzie 25m płynie się dowolnie, a następnie podejmuje manekina z dna i holuje go do mety zaowocowała ponownie zwycięstwem Karola Rozgońskiego i 2 miejscem Kacpra Brandta wśród młodzików. W młodziczkach Maria Schütz wywalczyła srebrny medal, natomiast wśród juniorek triumfowała Magdalena Majewska. Maksymilian Okrój w juniorach młodszych wywalczył brązowy medal i ustanowił nowy rekord naszej drużyny 38.28. Na koniec była nasza koronna konkurencja, czyli 100m Ratowanie w Płetwach, gdzie zawodnicy płyną 50m w płetwach, następnie podejmują manekina i 50m go holują w płetwach. Z uwagi na fakt trenowania pływania w płetwach naszych zawodników w klubie Manta i UKS Wodniacy Garczyn, nasi zawodnicy zawsze w tej konkurencji spisywali się najlepiej. Również i tym razem nie zawiedli; wśród juniorek srebro wywalczyła Magdalena Majewska, a brąz Julia Kiedrowska, natomiast wśród młodziczek bezkonkurencyjna była Maria Schütz, która pozostałe rywalki wyprzedziła o ponad 10 sekund i zbliżyła się do Rekordu Polski na 2 sekundy. Srebrny medal natomiast przypadł w udziale Kindze Klasie. Ponownie na 3 miejscu ukończył rywalizację Maksymilian Okrój w juniorach młodszych, natomiast całe podium należało do naszych młodzików, gdzie wygrał Karol Rozgoński, drugi przypłynął Kacper Brandt, a podium uzupełnił Jan Marchewicz. Na koniec odbyły się wyścigi sztafet 4x50 z przeszkodami. Wśród młodzików i młodziczek oraz juniorek wygrały nasze drużyny i zdobyły puchary i medale. Warto zaznaczyć, że mieliśmy również sporo 4 miejsc; 100m ratowanie w płetwach na 4 miejscu ukończyli juniorzy Martyna Daft i Damian Kutela, a w juniorach młodszych 2 razy na 4 miejscu uplasował się Jakub Chmurzyński, a 50m holowanie manekina na 4 miejscu ukończył młodzik Mateusz Kryzel. Również Dorze spisał się Aleksandra Mikulska w juniorkach młodszych zajmując 5 i 6 miejsce.

Sztafeta Juniorek popłynęła w składzie: Aleksandra Mikulska, Martyna Daft, Julia Kiedrowska i Magdalena Majewska. 

Młodziczki: Klaudia Bida, Daria Freda, Kinga Klasa i Maria Schütz

Młodzicy: Mateusz Kryzel, Jan Marchewicz, Kacper Brandt i Karol Rozgoński.

 

Na koniec podsumowano całą ligę i tak wyłoniono najlepszych zawodników 2019 roku, a wśród nich znalazło się na podium aż 7 naszych zawodników.

Najlepszą Juniorką została kolejny raz Magdalena Majewska, wśród młodziczek ponownie wygrała Maria Schütz. Wśród chłopaków drugim juniorem został Maksymilian Okrój, a trzecim Jakub Chmurzyński. Natomiast imponująco wyglądała klasyfikacja wśród młodzików, bo najlepszym młodzikiem został Kacper Brandt, wyprzedzając swoich kolegów z drużyny - Karola Rozgońskiego i Jana Marchewicza. Wszyscy wymienieni za klasyfikację końcową otrzymali oprócz pucharów także bony do sklepu sportowego o wartości kilkuset złotych.

Komplet wyników: http://megatiming.pl/contest/0bb8c22d-4c9e-4c88-b6b4-616fa27250b7

Bardzo istotnym faktem w rozwoju sekcji ratownictwa wodnego jest fakt, że od początku istnienia drużyna działa przy Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie, a trener Michał Zarach prowadzi ją jako nauczyciel PCM Garczyn. 

Wyjazd naszych ratowników ponownie wsparła Szkoła Pływania Aqua Sport oraz rodzice zawodników.

Już za kilka dni, bo 23-24 listopada 2019 roku ośmiu najlepszych naszych zawodników wystartuje w Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbędą się w Kędzierzynie-Koźlu. Wyniki można śledzić na żywo na stronie: http://megatiming.pl/contest/4e8fd6d5-51a1-4d22-addc-061ea5ca91ce

Bardzo zachęcamy osoby z rocznika 2008 i starsze do rozpoczęcia treningów ratownictwa. Tworzona jest nowa grupa i zajęcia rozpoczną się od stycznia 2020 roku. 

nadesłane przez Michał Zarach

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M. W.
M. W. 01.12.2019, 17:25
Brawo

Pozostałe