Bezmyślność kosztuje. Sprawca zapłaci za zniszczenie ozdób świątecznych

  • 21.11.2019, 09:34 (aktualizacja 21.11.2019, 11:52)
  • Redakcja
Bezmyślność kosztuje. Sprawca zapłaci za zniszczenie ozdób świątecznych
5 tysięcy złotych kary oraz wykonanie prac społecznych na rzecz miasta, taką kare poniesie sprawca uszkodzenia ozdób świątecznych na Rynku.

Sąd Rejonowy w Kościerzynie przedstawił wyrok mężczyźnie który w grudniu 2018 roku dopuścił się aktu wandalizmu, niszcząc ozdobę świąteczną umieszczoną na płycie Rynku w Kościerzynie. 

Sprawca za swój czyn ukarany został karą finansową w kwocie 5 tysięcy złotych na rzecz Urzędu Miasta Kościerzyna oraz sześciomiesięcznym okresem ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej i kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze dwudziestu godzin w stosunku miesięcznym. 

Przypomnijmy jeszcze, że sprawca w dniu zatrzymania przyznał się do winy, tłumacząc swój czyn stanem upojenia alkoholowego. 


Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kazio
Kazio 24.11.2019, 14:18
Ziomka ukarali taka kwota,za takie zdarzenie,moze i byl wypity ale niech sie bawia,sa mlodzi, a jak ktos wyzej postawiony cos odstawi to albo zbyt mala szkodliwosc spoleczna ,albo dadza kilka tys do zaplaty co jest niczym przy ich zarobkach, a chlopak teraz musi na***c 5k,te wyroki to patologia
Marcin
Marcin 21.11.2019, 17:18
Do Jeżyk. Bardzo dobrze mówisz zgadzam się w 100%.
Wiem więcej niż wy!
Wiem więcej niż wy! 21.11.2019, 09:58
Z tego co wiem to nie był żaden wandalizm, chłopaki robili sobie zdjęcie jeden drugie wszedł na barana i przytrzymal się górnej szczebli, następnie ona się zarwala. Myślę więc że kara dla sprawcy jest nie sprawiedliwa, babka niby za 5000 zł, a po podtrzymaniu się by się nie zerwala
Jeżyk
Jeżyk 21.11.2019, 10:09
No własnie. On wcale nie chciał .... Biedny "sprawca". Bardzo tego żałuje... Do Wiem'a, kolego/koleżanko wandal jest wandalem, bez względu co nim kierowało. Powinien ponieść karę i myślę, ze jest ona adekwatna do czynu. Ja jeszcze pozwoliłby na publikację wizerunku, aby każdy wiedział co można się po takim wandalu spodziewać. Skończyć z pobłażaniem !!!!!!

Pozostałe