XII Sesja Rady Powiatu Kościerskiego

  • 21.11.2019, 13:17
  • Redakcja
XII Sesja Rady Powiatu Kościerskiego
21 listopada odbyła się XII Sesja Rady Powiatu Kościerskiego

Porządek obrad:

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z Sesji Rady Powiatu Nr XI z dnia 23.10.2019 r.

4. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych za poprzedni rok szkolny,

w tym o wynikach sprawdzianu i egzaminów.

5. Sprawozdanie Starosty z wykonania uchwał Rady.

6. Sprawozdanie z działalności Zarządu w okresie międzysesyjnym.

7. Podjęcie uchwał w sprawie:

a) zmiany budżetu powiatu na 2019 rok,

b) zmiany wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Kościerskiego,

c) zmiany uchwały Nr V/39/2019 Rady Powiatu Kościerskiego z dnia 20 marca

2019 r. w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki finansowe

z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,

d) wyrażenia woli przystąpienia Powiatu Kościerskiego do realizacji Programu

„Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” - edycja 2019-2020 w ramach

Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych,

e) przyjęcia „Programu współpracy Powiatu Kościerskiego z organizacjami

pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności

pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020”,

f) określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu

kościerskiego w 2020 roku,

g) wyrażenia woli zawarcia przez Powiat Kościerski porozumienia dotyczącego

przejęcia oraz powierzenia zadań w zakresie publicznego transportu zbiorowego,

h) ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie pojazdu usuniętego

z drogi oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia

pojazdu,

i) określenia sposobu ustalenia wysokości opłat dodatkowych za usługi przewozowe

w publicznym transporcie zbiorowym o charakterze użyteczności publicznej

na terenie powiatu kościerskiego.

8. Interpelacje i zapytania radnych.

9. Wnioski i oświadczenia radnych.

10. Zakończenie sesji.

 

Cała sesja dostępna poniżej:


 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Makary.
Makary. 22.11.2019, 20:24
Jednak jest strasznie czuła i zakompleksiona. Tyle wpisów na jeden anons.
Ania
Ania 22.11.2019, 10:03
Jeden komentarz wywołał taką lawinę. Ktoś musi być strasznie czuły na tle swojego ego.
Kaszuba
Kaszuba 21.11.2019, 21:56

Pani Alicjo proszę nie zwalniać i nie oglądać się na malkontentów i zazdrośników. Jako mieszkaniec powiatu gratuluję zaangażowania i sukcesów.
olaf
olaf 22.11.2019, 09:58
A gdzie ty widzisz tych "malkontentów i zazdrośników"?
Piotr Gostomski
Piotr Gostomski 21.11.2019, 21:11
Adam ma rację. Kobiety na urzędach to jakaś masakra. Wystarczy przejść się do sądu, prokuratury, ZUSu, starostwa, gminy czy Urzędu Skarbowego. Potwory w spodniach i marynarkach w niczym nie przypominają kobiet. Kiedyś kobieta dała się kokietować, uśmiechała się, mówiło się jej komplementy, całowało się ją po rękach i świat wyglądał całkiem inaczej. Teraz lewactwo przeprogramowało system relacji damsko-męskich i wyprało mózgi co niektórym. Stąd wypaczenia obyczajowe. Facet nawet w połowie nie jest zdolny do okrucieństwa jakie może zgotować kobieta innemu człowiekowi. Także nie ma co bronić przegranej sprawy. A te które sprawują jakieś kierownicze stanowiska, są wyjątkowo podłe, bezwzględne i pozbawione uczuć wyższych.


Agat
Agat 22.11.2019, 11:10
ciekawe przemyślenia, ale dodał bym tutaj MOPS. To co Pan napisał idealnie pasuje do tamtej kobiety w białych włosach. Z okazji dnia pracownika socjalnego życzę tamtej pani aby całe zło jakie innym ludziom zgotowała wróciło do niej i tylko tyle w życzeniach
Ola
Ola 22.11.2019, 20:23
Do Agat. Każde zło jakie czynimy, wraca do nas z podwojoną siłą. I do naszych najbliższych, których kochamy. Także spokojnie, nie martw się. Wróci do niej z całą pewnością. Tylko problem polega na tym, że nie wszyscy kojarzą dlaczego nagle dosięgła ich choroba nowotworowa macicy, dlaczego ich syn zachorował na białaczkę albo dlaczego zachorowałem na nie operowalnego tętniaka mózgu.
Opinia
Opinia 21.11.2019, 21:39
Wpis Piotra traktuję jako przejaw anemii intelektualnej, treść jest podła, straszna i śmieszna. Proponuję leczenie u specjalisty może terapia doda więcej śmiałości w relacji z kobietami.
BK
BK 21.11.2019, 22:13
Do Opinia. Piotr nie ma problemów z kobietami. Piotr ma problem z potworami w urzędach. Znowu nie zrozumiałaś i piszesz nie na temat.
Opinia
Opinia 21.11.2019, 22:23
Uważam, że Piotr ma problemy z własnym potworem Kasiu.
Mirek
Mirek 21.11.2019, 19:57
Obejrzałem sesję i jestem w szoku. Nikt nikogo nie atakuje, jest merytoryczna dyskusja, widać przygotowanie zarówno radnych jak i pracowników starostwa.
Wzór do naśladowania dla innych samorządów. Brawo radni.
Adam
Adam 21.11.2019, 14:42
Myślę, że ta nasza starosta staje się coraz bardziej gruboskórna, apodyktyczna i wyniosła. Te negatywne przymioty powodują, że traci kontakt z ludźmi i otaczającą ją rzeczywistością. Nie wystarczą miłe i uprzejme słowa na zewnątrz, wypowiadane przy mediach. Trzeba to uporczywie udowodniać czynami i zwykłymi, codziennymi kontaktami z ludźmi. Z jej wnętrza bije coś, co zaczyna odpychać ją od zwykłych mieszkańców powiatu. Wielu z gorliwością na nią głosowało, a teraz nawet na nich nie spojrzy w sklepie czy na ulicy. A jak spojrzy to zaraz odwraca głowę. Znamy to z przeszłości, dlatego całe szczęście, że kończy się ta wielokadencyjność.
Grześ
Grześ 21.11.2019, 19:51
Mijający rok w tak zwanej całej rozciągłości potwierdził, to co dla uważnych obserwatorów było oczywista oczywistością. Starosta Żurawska udowodniła, że ma wszystko i jeszcze więcej, co do skutecznego rządzenia Powiatem potrzebna. No i jest samcem alfa; ma kobieta jaja. Mieliśmy już takie dosłownie i w przenośni "lizaki" chcące smakować wszystkim. Efekt zakończył się katastrofą budżetu i latami zapaści naszego powiatu. Uśmiechy i umizgi do elektoratu to dla mnie rzecz wtórna, liczy się skuteczność i efektywność jej pracy. A tej już nawet opozycja nie śmie kontestować. A co do zarzutu "kolejkowego lub ulicznego" - tego argumentu nikomu nie wciśniesz. Pani Żurawska to wyjątkowo miły i uśmiechnięty spin doktor :) !
Obywatel
Obywatel 21.11.2019, 17:47
Do sklepu idzie się aby robić zakupy, a nie żeby być rozponawalnym przez wszystkich . Argentyny bardzo emocjonalne, a nie merytoryczne, a starostę trzeba oceniać za skuteczność, której jej nie brakuje. Mieliśmy takich co wszystkim ręce podawali a samorządy upadały i cofały się w rozwoju. Proszę spojrzeć na obecny powiat przez pryzmat rozwoju, a nie osobistych doznań. Ja widzę zmiany i inwestycje, remonty i pozyskane środki finansowe, a także odejście od układzików i oligarchicznych zachowań.
Elwira
Elwira 21.11.2019, 21:19
Do Obywatel. Twój wpis dobitnie świadczy o tym, że jesteś gruboskórna i apodyktyczna.
Adam
Adam 21.11.2019, 18:39
Ale ja piszę koleżanko o normalnych ludzkich od***ch których nie trzeba w sobie dusić, o zwykłej życzliwości, przyjaznych gestach, empatii i lokalnym braterstwie. Jeśli ktoś się wychował w szorstkich, chłopskich warunkach, to nie znaczy, że musi być bucem i arogantem. Znam takich co potrafią nawet poświęcić się dla innych, o zwykłej serdeczności nie wspominając. Ale trzeba widzieć coś więcej niż czubek swojego nosa. Trzeba mieć coś w sobie ze szlachetności. Za mało ze sobą rozmawiamy, unikamy wzajemnych kontaktów, nie integrujemy się, nie tłumaczymy takiej czy innej decyzji, lekceważymy innych ludzi. A kto ma dać przykład jak nie starosta, burmistrz, wójt czy sołtys?
Do Adama
Do Adama 22.11.2019, 18:26
Piszesz o dawaniu przykładu? Jaki sam dajesz przykład? Jeśli już masz poprawiać innych to może najpierw sam zacznij od siebie. Rzucasz tu jakimiś stwierdzeniami typu szlachetność, a jak widać sam nie potrafisz się wykazać takim atrybutem. Łatwo jest komuś wypominać, ale własnych wad to już się nie widzi....
Ewa
Ewa 21.11.2019, 19:06
Co za żale i potyskiwania Adamie. Jeżeli masz poczucie krzywdy ze strony starosty to przedstaw się i konkretnie powiedz o co Ci chodzi bo czytelnicy nie wiedzą do czego zmierzasz. To jest Twoje zdanie więc nie uogólniaj bo inni mogą uważać inaczej. Jeszcze się nie objawił taki urzędnik, który wszytkich pogodził. Od starosty wymagam podejmowania decyzji, a co do empatii p. Alicji mam inne zdanie niż Twoje. Uważam, że Twój wpis jest próbą oczernienia z pobudek osobistych.
Tamara
Tamara 21.11.2019, 21:20
Do Ewa. Myślę, że źle uważasz. Mierzysz ludzi swoją, być może wypaczoną, miarą.
Edek
Edek 21.11.2019, 20:21
Piszesz nie na temat. Nie zrozumiałaś o czym napisał Adam.
Adam
Adam 21.11.2019, 18:42
Słowo o d r u c h a c h zostalo wykropkowane. Ja tak nie piszę.
Pytanie
Pytanie 21.11.2019, 17:40
A Ty jesteś jakiś ginekolog czy co że tak do wnętrza zagladasz?
ooo
ooo 21.11.2019, 15:05
Jak znacie to z przeszłości to dlaczego nie zadziałało tym razem.... Ona działa według tego samego schematu od lat, to nie jest nic nowego ludziska!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozostałe