czwartek, 28 marca 2024 14:21

Maria Schütz i Karol Rozgoński Mistrzami Polski w sportowym ratownictwie wodnym!

Wspaniałe wyniki osiągnęli reprezentanci Kaszubskiej Drużyny Słupskiego WOPR podczas 10 Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu w dniach 22-24 listopada.

Ośmiu zawodników z Kościerzyny reprezentujących Słupskie WOPR rywalizowało z najlepszymi zawodnikami w kraju. Po wyśmienitych wynikach uzyskanych tydzień temu w Gdańsku liczyliśmy na jakiś medal również teraz i nie zawiedliśmy się. W naszej koronnej konkurencji, czyli 100m ratowanie manekina w płetwach zwyciężył Karol Rozgoński przed swoim kolegą Kacprem Brandtem, natomiast Maria Schütz zdobyła wicemistrzostwo. Cała trójka rywalizowała w kategorii młodzik, czyli 12-13 lat. Warto zaznaczyć, że 5 miejsce wśród juniorek w tej konkurencji wywalczyła Magdalena Majewska, a do medalu zabrakło ledwie 0,77 sekundy. Maria Schütz znakomicie poradziła sobie natomiast w najbardziej technicznej konkurencji, czyli 100m ratowanie z pasem i wywalczyła Mistrzostwo Polski. Niestety Karol Rozgoński i Kacper Brandt popełnili błędy w tej konkurencji, co nie pozwoliło na zdobycie kolejnych medali. 100m z przeszkodami Kacper Brandt ukończył na nielubianym 4 miejscu. Kolejne sukcesy odnieśli nasi zawodnicy w konkurencji 50m holowanie manekina, gdzie Karol Rozgoński poprawił swój rekord życiowy o 3 sekundy i we wspaniałym stylu zdobył drugie swoje Mistrzostwo Polski, natomiast Maria Schütz wywalczyła brązowy medal i również o sekundę poprawiła swój dotychczasowy rekord. W klasyfikacji generalnej zarówno Marysia, jak i Karol uplasowali się na 3 miejscach w kategorii młodzików. Warto zaznaczyć, że pozostali nasi zawodnicy również zajmowali wysokie miejsca, a byli to Daria Freda(dwukrotnie na 9 miejscu), Magdalena Majewska(5 miejsce, 9 miejsce i dwukrotnie 11 pozycja i raz 12 miejsce). Na uznanie zasługują wyniki Jana Marchewicza, Kingi Klasy i Maksymiliana Okroja, którzy startowali z rok starszymi zawodnikami w swoich kategoriach, a mimo tego Jan uzyskał 4 wynik w konkurencji z pasem ratowniczym, a do medalu zabrakło ledwie 0.85 sekundy. Również rewelacyjnie w płetwach pływała Kinga Klasa uzyskując 5 miejsce w konkurencji z pasem ratowniczym i 6 miejsce 100m ratowanie w płetwach. Maksymilian również uplasował się w pierwszej dziesiątce juniorów młodszych, bo w konkurencji z pasem dopłynął na 9 miejscu oraz pozostałe konkurencje na 11 i 14 miejscach. Wszyscy mają szanse na medale w przyszłym roku, jeżeli nadal będą tak dobrze trenowali. Wyjazd naszej drużyny sfinansował Słupski WOPR, a koszty transportu pokryła współpracująca z drużyną szkoła pływania Aqua Sport.

Przypominamy o trwającym naborze do sekcji ratownictwa dla dzieci z rocznika 2008 i starszych, która zajęcia rozpocznie już od stycznia. Informacji na ten temat udziela trener Michał Zarach Tel. 606 948 660.