Rewelacyjne występy kościerskich karateków

  • 26.11.2019, 13:11 (aktualizacja 26.11.2019, 14:02)
  • Nadesłane przez Bogdan Mielnik
Rewelacyjne występy kościerskich karateków
W połowie listopada młodzi karatecy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin" wzięli udział w dwóch ważnych wydarzeniach sportowych.

W dniu 10 listopada w Brnie (Czechy) odbyły się 2nd World Children Championship, czyli 2. Światowe Mistrzostwa Dzieci w Karate Tradycyjnym. W zawodach tych wystartowało ponad 1200 zawodników w kategorii wiekowej dzieci, młodzików, kadetów i juniorów. W imprezie tej wystartowało sześcioro zawodników kościerskiego klubu, podopiecznych trenera Wojciecha Mrowińskiego. W światowym championacie najmłodszych karateków, nasz region reprezentowali: Oliwia Wnuk Lipińska, Antonina Czarnowska, Julia Sadłoch, Jakub Liedtke, Julian Rekowski i Roch Mazurkiewicz. 

 

Najlepiej zaprezentowała się Antonina Czarnowska, która zajęła 4 miejsce w konkurencji kata i 5 miejsce w konkurencji kumite. Nieźle spisał się także Roch Mazurkiewicz, mistrz i wicemistrz Polski młodzików. W konkurencji kata zajął piąte miejsce, natomiast w kumite wywalczył 15 lokatę. Pozostali nasi reprezentancji zajęli miejsca w drugiej dziesiątce, co także można uznać za sukces, gdyż w wielu kategoriach zaawansowania i wieku, startowało nawet po 60. zawodników. 

Wyjazd na zawody do Czech możliwy był dzięki hojnemu wsparciu Zakładów Porcelany Stołowej "Lubiana" S. A. 

 

Niecały tydzień później, w dniu 16. listopada w Koszalinie, odbył się X Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym. Turniej przeznaczony był dla zawodników wszystkich kategorii wiekowych. 

W zawodach tych, objętych patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, wystartowała znacznie większa reprezentacja Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin". Wychowankowie trenerów Wojciecha Mrowińskiego, Pawła Liedtke i Marka Szycy, postarali się w Koszalinie o sporą niespodziankę, gdyż w klasyfikacji drużynowej zajęli wysokie piąte miejsce, wśród piętnastu klubów z województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. W rywalizacji udział wzięło ponad 300 zawodników. 

 

Liderką kościerskiej ekipy okazała się Helena Koseda, która startując w konkurencjach kata i kumite, nie miała sobie równych i wywalczyła dwa złote medale. Dwa punktowane miejsca wywalczył także Adrian Szyca z sekcji w Karsinie. W kumite zdobył złoto a w trudnej konkurencji fuku-go, wywalczył czwarte miejsce. 

Młodzi karatecy z Kościerzyny, godnie reprezentowali nasz region, a w wielu konkurencjach, w pobitym polu pozostawili zawodników z dużych klubów Gdańska, Gdyni, Poznania, Piły, Koszalina, Wejherowa, Gniezna czy Szczecina. 

 

Złote medale dla Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin" zdobyli: 

Helena Koseda 2

Roch Mazurkiewicz

Adrian Szyca

 

Srebrny medal: 

Jakub Kasprzykowski

 

Brązowe medale:

Antonina Czarnowska

Julian Rekowski

Bruno Koseda

 

Czwarte miejsca:

Nikodem Jarząbek

Jakub Liedtke

Adrian Szyca

Nadesłane przez Bogdan Mielnik

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jurek
Jurek 27.11.2019, 09:42
Gratulacje. Pozdrawiam
SzPnr6
SzPnr6 27.11.2019, 06:55
Brawo sensei Paweł, Wojtek i Marek. Kawał dobrej roboty dla naszych dzieci. Niestety nasi włodarze nie doceniają ludzi takich, jak wy. Wszej pasji i oddania ideałom sportowym. Mimo to GRATULUJĘ
Edek
Edek 26.11.2019, 14:31
Brawo. Od 30 lat klub ten przynosi chwałę Kościerzynie. Nie tylko w Polsce ale i na świecie. Istnieje tylko dzięki pasjonatom. I kolejne pokolenia dzieci zyskują zdrowie ćwicząc tam. Też tam trenowałem 25 lat temu.

Pozostałe