piątek, 29 marca 2024 07:48

Rewelacyjne występy kościerskich karateków

W połowie listopada młodzi karatecy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin" wzięli udział w dwóch ważnych wydarzeniach sportowych.

W dniu 10 listopada w Brnie (Czechy) odbyły się 2nd World Children Championship, czyli 2. Światowe Mistrzostwa Dzieci w Karate Tradycyjnym. W zawodach tych wystartowało ponad 1200 zawodników w kategorii wiekowej dzieci, młodzików, kadetów i juniorów. W imprezie tej wystartowało sześcioro zawodników kościerskiego klubu, podopiecznych trenera Wojciecha Mrowińskiego. W światowym championacie najmłodszych karateków, nasz region reprezentowali: Oliwia Wnuk Lipińska, Antonina Czarnowska, Julia Sadłoch, Jakub Liedtke, Julian Rekowski i Roch Mazurkiewicz.

Najlepiej zaprezentowała się Antonina Czarnowska, która zajęła 4 miejsce w konkurencji kata i 5 miejsce w konkurencji kumite. Nieźle spisał się także Roch Mazurkiewicz, mistrz i wicemistrz Polski młodzików. W konkurencji kata zajął piąte miejsce, natomiast w kumite wywalczył 15 lokatę. Pozostali nasi reprezentancji zajęli miejsca w drugiej dziesiątce, co także można uznać za sukces, gdyż w wielu kategoriach zaawansowania i wieku, startowało nawet po 60. zawodników.

Wyjazd na zawody do Czech możliwy był dzięki hojnemu wsparciu Zakładów Porcelany Stołowej "Lubiana" S. A.

Niecały tydzień później, w dniu 16. listopada w Koszalinie, odbył się X Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym. Turniej przeznaczony był dla zawodników wszystkich kategorii wiekowych.

W zawodach tych, objętych patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, wystartowała znacznie większa reprezentacja Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin". Wychowankowie trenerów Wojciecha Mrowińskiego, Pawła Liedtke i Marka Szycy, postarali się w Koszalinie o sporą niespodziankę, gdyż w klasyfikacji drużynowej zajęli wysokie piąte miejsce, wśród piętnastu klubów z województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. W rywalizacji udział wzięło ponad 300 zawodników.

Liderką kościerskiej ekipy okazała się Helena Koseda, która startując w konkurencjach kata i kumite, nie miała sobie równych i wywalczyła dwa złote medale. Dwa punktowane miejsca wywalczył także Adrian Szyca z sekcji w Karsinie. W kumite zdobył złoto a w trudnej konkurencji fuku-go, wywalczył czwarte miejsce.

Młodzi karatecy z Kościerzyny, godnie reprezentowali nasz region, a w wielu konkurencjach, w pobitym polu pozostawili zawodników z dużych klubów Gdańska, Gdyni, Poznania, Piły, Koszalina, Wejherowa, Gniezna czy Szczecina.