czwartek, 28 marca 2024 18:01

Historyczny sukces UKS Manta

Finał Klubowego Pucharu Polski w Chodzieży zakończył się dla naszych zawodników zgromadzaniem 156 468 pkt, które pozwoliły po raz pierwszy w historii Klubu zająć 3 miejsce w generalnej rocznej klasyfikacji. Najlepszym zawodnikiem w Polsce w kategorii wiekowej do 18 lat został Szymon Kropidłowski, natomiast 2 miejsce zajęły w swoich kategoriach wiekowych Julia Greń i Neli Wanta, zaś 3 miejsce Olga Guzińska i Marcin Łukowicz.

W V Finałowej Rundzie KPP nasz klub także zajął 3 miejsce z dorobkiem 38 medali: 11 złotych, 11 srebrnych i 16 brązowych, nowymi Rekordami Polski ustanowionymi przez Szymona Kropidłowskiego na 100 BF z czasem 00:41.56 i sztafetę 4 x 50 BF z czasem 1:17.15 w składzie : Koliński Michał, Kutela Damian, Kropidłowski Szymon, Marcin Łukowicz.