Halina Frąckowiak gwiazdą Dnia Osób Niepełnosprawnych

  • 01.02.2016, 11:15 (aktualizacja 08.02.2016, 12:56)
  • admin 24
Halina Frąckowiak gwiazdą Dnia Osób Niepełnosprawnych
W niedzielę odbył się koncert w ramach obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych. Gwiazdą wieczoru była Halina Frąckowiak, której występ zgromadził w Sali Szopińskiego tłumy widzów. Dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony na cele charytatywne.

Poprzednie edycje Dnia Osób Niepełnosprawnych aranżowało Starostwo Powiatowe, teraz zajęło się tym miasto. Organizatorami niedzielnego koncertu była Rada Seniorów Miasta Kościerzyna, Stowarzyszenie Kościerzyna na plus oraz Urząd Miasta Kościerzyna. Mieszkańcy Kościerzyny i nie tylko, podobnie jak w poprzednich latach, pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie. Na widowni Sali Szopińskiego próżno było szukać wolnych miejsc.

Karina Młodzianowska - radna Rady Miasta: Bardzo się cieszymy, bilety sprzedały się wszystkie, zainteresowanie jest bardzo duże. Także jesteśmy zadowoleni bardzo. Odwiedzą nas też dzisiaj podopieczni różnych ośrodków. Przyjechali podopieczni z Cisewia z Domu Opieki Społecznej, są podopieczni z Ośrodka Samopomocy z ulicy Stolarskiej, są uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Także naprawdę myślę, że integracja jest bardzo dobra i bardzo fajne święto.

 

Nie mogło też zabraknąć uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kościerzyny. Byli nie tylko widzami, ale też wystawili spektakl „Chory Kotek”. Właśnie dla podopiecznych ośrodka przeznaczony zostanie dochód ze sprzedaży biletów. W tym roku to około cztery tysiące złotych.

Jarosław Grzyb – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kościerzynie: Cieszymy się z każdego grosza, każdej złotówki, która do nas wpłynie. Tą pomoc oczywiście zagospodarujemy dla dzieci, tak żeby służyła tylko i wyłącznie dzieciakom. I te dzieci mają z tej pomocy skorzystać.

 

Najważniejszym celem organizacji Dnia Osób Niepełnosprawnych jest integracja środowisk oraz upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla osób dotkniętych niepełnosprawnością.

 

Podczas koncertu widzowie mogli usłyszeć największe przeboje Haliny Frąckowiak, między innymi ponadczasowy hit „Bądź gotowy dziś do drogi” ze słowami Marka Dutkiewicza.

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gustavo Lima
Gustavo Lima 05.02.2016, 12:16
Koncert bardzo słaby.Gwiazda zaspiewała z "pendriva" czyli z gotowymi podkładami ,nagranymi chórkami i często było nie czysto.Nie wiem jakie pieniądze to kosztowało ale gdybym to ja organizował koncert dla seniorów postawił bym na lokalnych dobrych muzyków aby pieniążki oni zarobili - a te pieniążki zostały by w naszej gospodarce kościerskiej pewnie wydane przez nich.I tak sie to powinno robić.No ale zespołu lokalne nigdy tu nie byly szanowane i zawsze grały za free lub za hamburgera i soczek.
H.F.1947 rocznik
H.F.1947 rocznik 04.02.2016, 08:01
Śpiewa od 1963r.=czyli,ano 53 lata; ma 69 lat i nie opowiadaj Bobie/nierobie,że padł wybór z wielu. Znając życie,to głównym elementem tego wyboru była KASA. No,ale prawo organizatora. To bardzo ładnie,że w trwodze rodzina trzyma się razem /bob/nierob wujek Kariny;Karina szwagierka Olka/ - jestem ciekaw ilu ludzi w Kościerzynie nie jest ze sobą spokrewnionych. Z tego co słyszę,to prawie wszyscy-to jest taka nieprzerwana nić więzi rodzinnych,a kiedyś czytałem w gazecie medycznej,że na Kaszubach są słabe,schorowane geny-może to z tego wynika i dlatego tak jest????
genio
genio 03.02.2016, 20:54
Nie poszedłbym na jej koncert nawet za dopłatą. Występowała kiedyś na festynie w Ogródku Jordanowskim i ciągle uciszała i pouczała publiczność, że jej przeszkadza w tym jej wyciu. Przecież to nie była Sala Kongresowa w warszawie, tylko festyn.
do poprzednika
do poprzednika 03.02.2016, 20:54
bo widzisz kolego-to była promocja Olka,Zbyszka i Kariny pod pięknym hasłem.Niepełnosprawnymi wszyscy lubią wycierać sobie gębę i robić na nich karierę.A ilu niepełnosprawnych dowieźli z domów???ano nikogo!!! tych biednych zostawili w domu bo nie pasowali do reszty.Ile wózków inwalidzkich było na koncercie???To był koncert dla niepełnosprawnych bez niepełnosprawnych-ale karierowicze stawili się w komplecie
Jaszcz
Jaszcz 03.02.2016, 13:07
Oj parcie na szkło jest wielkie. Pytam, kto był organizatorem ? Rada Miasta z radnymi Kariną i Olkiem na czele, czy tez Rada Seniorów z Panem Zbyszkiem i Przewodniczącą na czele. Dlaczego p. Halina Frąckowiak nie wypowiedziała sie przed kamerami. Przecież dochód ze sprzedarzy biletów został przeznaczony na cele charytatywne. Ta pani ma wielkie serce. Chyba najmniej było widać niepełnosprawnych. A może się mylę?
kamila
kamila 03.02.2016, 10:31
40 tys.zł z biletów a ile skasowała pani Halina???pewnie trochę więcej-więc jaki ZYSK ???? jak matołki liczą???ja tu zysku finansowego nie liczę,chyba,że największym zyskiem był fakt,że na scenie pokazała się rodzina -Olek,Karina i Zbych
Obserwator
Obserwator 02.02.2016, 09:14
Byłam na koncercie , szczytny cel!!! Mam tylko problem z interpretacją ,,chocholego tańca" p. Aleksandra M. przed kamerą, który muszę oglądać na powyższym filmiku .Myślę ,że czuje się zagubiony,uczestniczy w czymś co w ogóle jego nie interesuje!
Smerfetka
Smerfetka 02.02.2016, 07:14
Byłam i nie mogłam powstrzymać łez podczas występu gwiazdy. Świetna impreza :)
ya
ya 02.02.2016, 02:37
Cel szczytny ale koncert na poziomie bbbb slabym
oburzona
oburzona 02.02.2016, 06:52
Słabym? To Ty chyba na tym koncercie ani minuty nie byłeś...
Mariolka
Mariolka 02.02.2016, 00:17
Można lubić lub nie lubić p. Kariny, ale nie można zarzucić jej jednego, że imprez robić nie umie. Byłam wczoraj na koncercie i powiem Wam, że to był jeden z lepszych na jakich byłam. Wielkie brawa dla organizatorów! :)
Ola
Ola 01.02.2016, 21:03
Jedna z lepszych imprez w Kościerzynie !
oj !!-
oj !!- 01.02.2016, 21:22
Nie skichajcie sie
demot
demot 01.02.2016, 14:32
Pani Karino, nie ma czegoś takiego jak Pani powiedziała: Dom Opieki Społecznej [w Cisewiu], tylko jest Dom Pomocy Społecznej!!!
widz
widz 01.02.2016, 15:20
no masz problem...., to był piękny koncert i wszyscy byli zadowoleni!!!

Pozostałe