czwartek, 28 marca 2024 09:36

Medale pływaków z UKS Wodniacy Garczyn

Mamy klub pływacki w Kościerzynie, który udanie rozpoczął swoją działalność. Mówimy o powstaniu sekcji pływackiej przy UKS Wodniacy Garczyn we wrześniu tego roku.

Klub wystąpił o przyznanie licencji do Polskiego Związku Pływackiego i po opłaceniu licencji został przyjęty w poczet klubów Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Wnioski o licencje zawodnicze złożyło 11 zawodników, którzy dotychczas rywalizowali w pływaniu w płetwach. Jesienią wystartowali w zawodach pływackich w Gdyni, Gdańsku i Lęborku poznając obiekty i atmosferę zawodów pływackich, gdzie wszystko jest robione bardzo sprawnie i trzeba być skupionym na swoich startach.

Podczas pierwszych zawodów w Gdyni nie obyło się bez dyskwalifikacji, ale już w Gdańsku 12 października 7-letnia Natalia Cieszyńska wywalczyła 2 brązowe medale(50m grzbiet i 50m dowolny), a 8-letnia Monika Zarach zajęła 4 miejsce. Kolejne zawody miały miejsce w Lęborku 9 listopada. Na tych zawodach Monika Zarach wywalczyła brązowy medal na dystansie 50m grzbietem.

Po kolejnych treningach przyszedł czas na starty w Mikołajkowych Zawodach Pływackich w Bydgoszczy w dniu 30 listopada. W Bydgoszczy Natalia Cieszyńska zajęła 4 i 6 miejsca, natomiast Monika Zarach wywalczyła srebrny medal w wyścigu 50m grzbietem oraz brązowy na dystansie 25m motylkiem, a Lena Chmielewska(10 lat) wywalczyła brązowy medal na dystansie 100m klasykiem.

Rewelacyjnie wypadł natomiast wyjazd naszych zawodniczek do Ustronia Morskiego w dniu 1 grudnia 2019, ponieważ debiutująca zaledwie 6-letnia Kaja Lellek wywalczyła złoto w wyścigu 25m z deską na piersiach oraz srebro 25m grzbietem. Jeszcze lepiej poradziła sobie Natalia Cieszyńska, która poprawiła oba swoje rekordy i zdobyła 2 złote medale w wyścigach 25m dowolny i 25m grzbiet. Również złotym krążkiem pochwalić się może siostra Natalii – Dagmara, która wygrała wyścig 25m motylem oraz zdobyła brąz w wyścigu 50m dowolnym. Do zdobyczy medalowej 2 krążki dołożyła ponownie Monika Zarach(srebro 50m grzbiet i brąz 25m klasyk).

Tak duże sukcesy były możliwe dzięki współpracy ze Szkołą Pływania AQUA SPORT, ponieważ startujący zawodnicy do niedawna uczyli się tam pływać, a Natalia i Kaja nadal doskonalą pływanie w tej szkółce. Klub prowadzi nabór do sekcji pływania dla dzieci w wieku 6-8 lat, które posiadają już umiejętność pływania minimum stylem grzbietowym. Zapraszamy zarówno uczniów szkółek pływackich, jak i wszystkie chętne dzieci. Nabór prowadzi trener Michał Zarach Tel. 606 948 660.