UKS Manta. Szymon Kropidłowski jest drugim zawodnikiem  Pucharu Świata

  • 11.12.2019, 08:41 (aktualizacja 11.12.2019, 09:08)
  • Krzysztof Wencki
UKS Manta. Szymon Kropidłowski jest drugim zawodnikiem  Pucharu Świata
W dniach 7-8 grudnia 2019r. odbył się w Poznaniu Finał Pucharu Świata w pływaniu w płetwach, który zgromadził na 50 metrowej pływalni Term Maltańskich 399 zawodników z 73 klubów z czterech kontynentów z 23 krajów. Organizatorem zawodów był Polski Związek Płetwonurkowania i Międzynarodowa Federacja Nurkowa CMAS.

Polskę a przede wszystkim Kościerzynę reprezentowali: Julia Greń, Michalina Kreft, Neli Wanta, Michał Koliński, Szymon Kropidłowski, Damian Kutela i Marcin Łukowicz.

Najlepszym Polskim zawodnikiem podczas tych zawodów został Szymon Kropidłowski, który zdobył dwa złote i jeden srebrny medal oraz ustanowił kolejne dwa Rekordy Polski na 50 i 100 BF (dwie płetwy).

W klasyfikacji medalowej podczas tych zawodów przodowali reprezentanci Chin przed Ukrainą 

i Rosją. UKS Manta Kościerzyna z 3 medalami Szymona Kropidłowskiego zajęła 7 miejsce na 73 kluby. Drugim Polskim zawodnikiem, który stawał na podium zdobywając dwa srebrne i jeden brązowy medal był Paweł Masalski z Olecka.

W całorocznej klasyfikacji indywidualnej  Szymon Kropidłowski jest drugim zawodnikiem  Pucharu Świata  natomiast w kategorii „Juniorzy” nasza reprezentacja w składzie: Michał Koliński, Szymon Kropidłowski, Damian Kutela zajęła bardzo wysokie 2 miejsce.

W pierwszej dziesiątce na świecie w swoich startach uplasowali się Michał Koliński, Damian Kutela i Marcin Łukowicz, Julia Greń trzykrotnie zajęła 14 miejsce, Neli Wanta i Michalina Kreft uplasowały się na 19, 23 i dalszych miejscach.

Zawodnicy UKS Manta Kościerzyna kolejny raz przyczynili się do nieprawdopodobnie wysokiego osiągnięcia sportowego na arenie międzynarodowej.

Szymon Kropidłowski tegoroczny Mistrz Świata Juniorów w pływaniu w płetwach z Egiptu udowodnił, że jest najlepszy na świecie kolejny raz, także teraz podczas Finału Pucharu Świata stając dwukrotnie na najwyższym stopniu podium, pozostawiając rywali z tyłu.

W historii kościerskiego sportu żaden klub sportowy nie zdobył tylu tytułów mistrzowskich na arenie krajowej i międzynarodowej. Ten ogromny sukces to ciężka i sumienna praca zawodników i trenerów panów: Adama Gniba i Mateusza Szurmieja oraz Zarządu Klubu.

Krzysztof Wencki

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Danuta
Danuta 14.12.2019, 03:02
Brawo dla zawodników UKS Manta jak również dla ich trenerów i Zarządu Klubu. Mieszkańcy naszego miasta powinni być dumni, że ci młodzi ludzie tak godnie reprezentują nasze miasto. Brawo
Michał
Michał 11.12.2019, 14:04
Dziwne!!! Najlepszy kościerski pływak Tymoteusz Kobus 14 miejsce w Polsce. A tu sami ,,Mistrzowie Świata" i to co tydzień.
XD
XD 14.12.2019, 14:15
XD
XD
XD 14.12.2019, 13:42
XD
GB
GB 11.12.2019, 09:06
gratulacje młodzieży :-)

Pozostałe