Będzie bezpieczniej. Ruszy remont odcinka Korne- Kościerzyna

  • 12.12.2019, 09:53
  • Redakcja
Będzie bezpieczniej. Ruszy remont odcinka Korne- Kościerzyna
Ministerstwo Infrastruktury przyznało dodatkowe środki na przebudowę drogi krajowej na odcinku Korne - Kościerzyna.

Przypomnijmy, że na początku tego roku 800 mieszkańców gminy podpisało się pod wnioskiem o remont niebezpiecznej trasy.Przetarg na prace budowlane został ogłoszony w czerwcu 2019 roku. Początkowo na rozbudowę planowano przeznaczyć 40 milionów złotych, ale w przetargu najtańsza oferta wynosiła  47 milionów. Brakowało więc środków.Na szczęście udało się znaleźć brakujące 7 milionów zł, które przekaże Ministerstwo Infrastruktury.

Początek modernizowanej drogi znajduje się na skrzyżowaniu Bytów - Chojnice - Kościerzyna w miejscowości Korne, a koniec przy Obwodnicy Kościerzyny.

Jadąc od Kościerzyny pierwszym niebezpiecznym miejscem, które doczeka się korekty będzie zjazd na Rybaki. Kolejnym „czarnym” punktem tej trasy jest pierwszy zjazd do Łubiany. W tym miejscu planowany jest lewoskręt. Podobne rozwiązanie zostanie także zastosowane w miejscu skrętu do rozlewni gazu i wsi Owśnice.

Na całej długości trasy wybudowane zostana także zatoczki autobusowe i ścieżka pieszo-rowerowa, która będzie połączona ze ścieżką , która kończy się w Kościerzynie na ul.Hallera.

Należy podkreślić, że przebudowa drogi jest możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób w tym mieszkańców, radnych i parlamentarzystów, którzy wytrwale lobbowali w tej sprawie.

Redakcja

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wies
wies 13.12.2019, 22:43
słaby jest ten portal!
aza
aza 13.12.2019, 20:25
47 milionów na remont drogii przy przebudowę 2 lewoskrętów bo sie pogubiłem?
wies
wies 13.12.2019, 22:47
sciezka rowerowa, rondo, 2 lewoskrety, 1 prawoskret, przeprawa przez torowisko i rzekę, zmiana profilu drogi - to tylekosztuje

Pozostałe