Jubileusz Związku Nauczycielstwa Polskiego

  • 02.02.2016, 11:09 (aktualizacja 09.02.2016, 12:27)
  • admin 24
Jubileusz Związku Nauczycielstwa Polskiego
Związek Nauczycielstwa Polskiego ma 110 lat, a na ziemi kościerskiej funkcjonuje od 85. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala.

Gala w Sali Szopińskiego miała podsumować wszystkie wydarzenia, które przez miniony rok towarzyszyły podwójnemu jubileuszowi. Do Kościerzyny zaproszeni zostali goście, między innymi były wiceminister edukacji Franciszek Potulski, prezes okręgu pomorskiego ZNP Elżbieta Markowska oraz dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie Halina Uchman. Pojawili się równie dyrektorzy szkół i nauczyciele.

Na początku uroczystości goście zobaczyli film stworzony przez Telewizję Kaszuby. Opowiadał on o historii związku w Polsce i Kościerzynie. Zebrani przenieśli się też do roku 1968, kiedy to kościerskiemu związkowi nadany został sztandar. Uroczystość odbyła się w Kinie Rusałka. Powrót do tych wydarzeń zapewniła projekcja filmu z archiwum Amatorskiego Klubu Filmowego, któremu przewodniczył Mieczysław Kuhn.

Teraz zaprezentowany został odnowiony sztandar. Gości i fundatorów poproszono o symboliczne przybicie gwoździ na jego drzewcu.

Osobom szczególnie zasłużonym za prace na rzecz ZNP wręczono dyplomy uznania. Wiązanki kwiatów otrzymał też najstarszy członek związku - pan Edwin Piechowski, długoletnia przewodnicząca sekcji emerytów i rencistów pani Janina Kubizna oraz wieloletni prezes związku Mieczysław Kuhn

Uroczystość uświetnił występ chóru pod dyrekcją Jana Zamkowskiego.

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

a kto to się tam schował za plecami
a kto to się tam schował za plecami 07.02.2016, 08:19
Pana Wójta? Czy to nasz Burmistrz? WSTYD tak się chować! Pierwszoplanowa postać miasta a chowa się za plecami. WSTYD!
Nauczyciel
Nauczyciel 07.02.2016, 12:22
Burmistrz się nie chowa. To skromny człowiek i po prostu nie ma takiego parcia na szkło, jak wiele innych osób.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.02.2016, 00:24
Kiedy w końcu Majewski zwolni Szkobla przecież jak można trzymać osobę która jest najsłabszym punktem w urzędzie.
GKS
GKS 04.02.2016, 19:33
Bardzo ładna uroczystość.
Gratulacje i "szacun"dla osoby,która tak pięknie to przygotowała.
Nike
Nike 04.02.2016, 19:28
Nauczenie spadło w szkołach Podstawowych to fakt np. 6,4,3
Hanio
Hanio 04.02.2016, 19:31
EKONOMIK też podupada
NO
NO 04.02.2016, 19:30
LO też coraz słabiej
IVRP
IVRP 03.02.2016, 10:15
A czyj dziadek służył w Wermahcie ? A może jest ktoś gorszego sortu albo z ZOMO?
to już wiem
to już wiem 03.02.2016, 06:22
czemu Piechowski tak broni Związku Gmin Wierzyca i grupy lorda Czuchy
Jola
Jola 02.02.2016, 21:12
Piechowskiego tata chyba też ?.
Czesiu
Czesiu 02.02.2016, 21:11
A Mieczysław Kuhn też w PZPR czerwony
Uczeń
Uczeń 02.02.2016, 21:09
Pan Knut był w partii PZPR trzeba to przypominać.
Hania
Hania 02.02.2016, 21:07
Kiedy ten Burmistrz zwali tego szkodnika głuche ucho Czuch. Ile jeszcze musi wynieść by to zrozumiał Burmistrz Michał
A nie wiesz?
A nie wiesz? 04.02.2016, 21:47
Szkobel to przyjaciel Jacka asystenta Byrmistrza.
nauczyciel
nauczyciel 02.02.2016, 18:25
Panie Tomaszu- prosimy o usmiech, cos pan taki smutnawy, wszystkiego najlepszego- glowa do gory
Tomaszek
Tomaszek 02.02.2016, 21:06
Co tu się uśmiechać jak tu to szkolnictwo podupada kadra coraz słabsza
jo
jo 03.02.2016, 19:37
Jo , jo. On ma cus za uszami!!!!
do Michała
do Michała 02.02.2016, 18:23
A Ty pilnuj swoje dziecko,aby się uczyło,żaden nauczyciel łopatą głupkowi wiedzy nie właduje-uczeń musi sam chcieć!!!! to,że rodzic ma zawyżone ambicje wobec swojego dziecka,to za mało.Współpracuj ze szkołą na bieżąco,pilnuj smarkacza,a uzyskasz oczekiwane efekty
PZN
PZN 04.02.2016, 19:25
Nauczyciel Historii to nie jest osoba jak przedtem przekazywała wiedzę, teraz jest to wiedza szantażu, strachu a nie chęci przekazywania, tak samo jest z Fizyka albo Geografia lub Matematyka. Nie mówię tu u wszystkich nauczycielach są wyjątki.
Przedmówca
Przedmówca 04.02.2016, 19:20
Prawda boli gdy nauczanie spadło, a jeśli o ambicje przedmówcy są nie na miejscu ponieważ, wiedzę się przekazuję a nie jak w tym momencie jest to przedstawione. Nauczyciele szkół ponad gimnazjalnych mają znaczne problemy przekazywać wiedzę kiedy już nauka u podstaw jest słaba.
Prawda
Prawda 04.02.2016, 19:16
Ta wypowiedz jest tak płytka
do poprzednika
do poprzednika 02.02.2016, 18:19
RACJA. Ale teraz masz studia prywatne i wystarczy,że opłacasz czesne.Kiedyś liczyła się wiedza,a dziś kasa rodziców!!!! I nie dziw się,że młodym ludziom nie chce się uczyć,skumali,że to strata czasu i można w tym czasie robić coś przyjemniejszego.Ponad 3 m-ce "emeryt" pisał "zróbcie porządek w oświacie" i co? ano nic!!!!
rodzic
rodzic 02.02.2016, 14:53
Żeby dostać się na studia, trzeba się uczyć. nawet najlepszy n-el nie wleje wiedzy do pustej głowy! I poziom nauczania nie ma tu nic do rzeczy. A my, drodzy rodzice, nie dajemy z siebie nic i zwalamy wszystko na szkołę. Nię tędy droga!!!!
100 dni do matury
100 dni do matury 02.02.2016, 12:30
Ciesze się że nastały takie czasy że rodzice mogą wpłynąć na tych obiboków. Którzy nie wiedzieć czemu dostają kasę z góry pierwszego i potem tylko leżą. Pora takich wyeliminować z oswiaty.
Obserwator
Obserwator 02.02.2016, 12:24
Dąłączam się do słów Jerzego, pozdrawiam organizatorów
Jerzy
Jerzy 02.02.2016, 11:54
Ktos zapomniał o występie chóru pod kierownictwem Jana Zamkowskiego co uswietnilo tę uroczystość. Aszkoda!!!
Marta Gerbatowska
Marta Gerbatowska 02.02.2016, 12:20
Panie Jerzy, dziękuję za zwrócenie uwagi na to przeoczenie. Informacja została uzupełniona.
Just
Just 02.02.2016, 11:41
Uczniowie i rodzice coraz bardziej roszczeniowi - nauczyciel musi w tyłek wchodzić by nikogo nie urazić. A dzieciaki zamiast się uczyć siedzą przed komputerem na portalach społecznościowych lub gierkach. Potem płaczą, że za dużo mają materiału. Nie mówcie, że to nieprawda. Kiedyś nauczyciel był autorytetem a teraz? Byle skarga na niego a rodzice z pyskiem przychodzą. Ja jestem starszym troszke pokoleniem i niedopuszczalne były jakiekolwiek lekceważące zachowania wobec nauczyciela. A teraz? Kiedyś nauczyciel to była misja...teraz jest to walka od poniedziałku do piątku. Szczerze podziwiam nauczycieli XXI w. i zarazem im współczuję.
100 dni do matury
100 dni do matury 02.02.2016, 12:34
To pewnie napisał sfrustrowany nauczyciel. Po prostu nie wszyscy się nadają do tego zawodu. Zgadza się młodzież jest trudna. Ale nie od dziś zawsze była. A poziom nauczania jak w okresie komuny.
Just
Just 02.02.2016, 23:16
Nie nauczyciel. Mama, obserwatorka oraz koleżanka kilku nauczycieli :) Osoba trzeźwo myśląca i realnie patrząca na świat. Pozdrawiam.
Miecio
Miecio 02.02.2016, 11:28
całe życie ślizgał sie w ZNP - a robić nie było komu
Fakt
Fakt 02.02.2016, 11:22
Majewski pomorze tak jak to z tymi przedszkolami jednych się faworyzuje innych nie. I robi się zamęt
M
M 03.02.2016, 21:56
Fakt Ty sie ortografii wracaj do szloy uczyć!

Pozostałe