Rośnie zadłużenie miasta. Powiat z nadwyżką

  • 20.12.2019, 14:37
  • Redakcja
Rośnie zadłużenie miasta. Powiat z nadwyżką
Powiat Kościerski i Miasto Kościerzyna uchwaliły już budżety na rok 2020. Powiat wystartuje z dużą nadwyżką, a miasto po raz kolejny się zadłuży.

Więcej w materiale poniżej: 


 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jan
jan 24.12.2019, 09:26
Też to pamiętam. Długu oni nie zaciągnęli w tamtym roku, ale dług Zdzisia i Małego pozostał.
Były Kościerzak
Były Kościerzak 23.12.2019, 21:48
Ostatnio się przestaję się interesować układzikami w Kościerzynie....dlatego coś pewnie przeoczyłem... Pamiętam jak 4 lata temu radni PiS (nie pamiętam jak wówczas formacja PiS w Kościerzynie się nazywała) i Pan Majewski chwalili się że właśnie skonstruowali budżet bez długów........Skąd one się nagle wzięły?
do Macha
do Macha 21.12.2019, 18:14
Wysłuchałem Pana komentarza. Krytyka burmistrza Majewskiego za 25 % jest bliska prawdy (wg mnie zadłużenie wynosi 20%, za które odpowiada MAJA), a więc ok. 8 mln. Tylko zadam Panu następujące pytanie - kto odpowiada za resztę zadłużenia miasta w wysokości 80 % ? Za czyje błędne decyzję będę musiał spłacać aż 80 % zadłużenia, czyli ok. 32 mln ? Skoro Pana wkurza spłata długu 20%, to mnie wprowadza w furię spłata zadłużenia 80%, czyli 4-krotnie większego!
radny
radny 21.12.2019, 18:01
Skąd w relacji wziął się pan Mach ? Przecież go nie było na sesji. Nie rozumiem. Widziałem listę obecności, brak było do końca podpisu, na sali obrad nie był ani minuty. Pan Mach czyni cuda - nie jest, ale się ukazuje i krytykuje. Niesamowite !
Gaca
Gaca 23.12.2019, 10:37
Skoro jest radnym i ma służbowego laptopa a sesje są nadawane na żywo, to nie rozumiem zarzutów. Aby być na bierząco ze sprawami omawianymi na sesji dzisiaj nie trzeba uczestniczyć w niej fizycznie
Gst
Gst 21.12.2019, 11:53
Zalejcie tą ochydną Kościerzynę betonem i będzie spokój
Oskar
Oskar 21.12.2019, 02:32
Jeszcze 6 wiceburmistrzów dać to będzie miód i malina :-) Materiał na film a'la Bareja. Co tu się wyprawia... A lud zadowolony :-) Ekonomiści i pełną gębą, nie ma co.
Edek
Edek 20.12.2019, 22:31
A gdzie jakaś informacja? Nie myślisz chyba, że ludzie mają czas na oglądanie filmów.
Tępaku
Tępaku 21.12.2019, 09:48
Jak widać maja ja właśnie obejrzałem, dziwi mnie to że piszesz ze ludzie czasu nie mają a tracisz go na jakieś komentarze, jedyne co ten portal ma złego to idiotow wśród czytelników. Pozdro K24
Waldek
Waldek 21.12.2019, 13:46
Czyli jesteś bezrobotnym ćwokiem na utrzymaniu mamusi, który ma mnóstwo czasu, pierdzi w krzesło i zażera sie słonymi chipsami. Bohater w necie, pipa w świecie. Wesołych Świąt.
Tępaku
Tępaku 23.12.2019, 10:23
A ty dorabiasz jako jasnowidz ? chyba razem pierdzimy w stołek bo znów marnujesz swój czas którego masz mało na komentarze głupie jakieś :)
Zdziwiony
Zdziwiony 20.12.2019, 18:05
Burmistrz Michał Majewski Pozwala na zakup Prezsowi Kos Eko Samochodu sluzbowego za grubo ponad 100 tys Więc pieniążki uciekaj Przecież prezes nie bedzie jeździł byle czym nie prawda??
Jan
Jan 20.12.2019, 15:49
To jest ta "dobra zmiana". Głosujcie dalej na PIS to samorządów nie będzie bo zbankrutują.
Analizator
Analizator 20.12.2019, 15:12
Dwa różne samorządy z rózniącymi się zadaniami własnymi i różną strukturą budżetową, jednym słowem nie ma co porównywać. Należy jednak zaznaczyć, że środowisko opozycji w mieście jest zbliżone do opozycji w powiecie, a jednak prezentują inne zachowania na sesjach.
Co do finansów widać, że zarząd powiatu przygotowuje się na ciężkie czasy dla finansów samorządów.
Franek
Franek 23.12.2019, 10:45
Tu nie chodzi o porównanie , ale o sposób zrządzania i planowanie. Tak na chłopski rozum Majewski jako długoletni przedsiębiorca powinien mieć w małym palcu zarządzanie budżetem. I nie ma tu znaczenia jakim , kasa musi się zgadzać wszędzie. A jednak ostatnie pięć lat na stołku burmistrza zmieniło jego podejście do tak zasadniczej kwestii. Miasto to nie anonimowy organizm, to wręcz odwrotnie, struktura ważniejsza niż mała firma.
Niestety nasz burmistrz zachowuje nie jakby o tym zapomniał.
Druga sprawa to fakt ,że z nikim nie rozmawia, nie ma znajomych posłów , ani senatorów. A w biznesie jest także to ludzie między sobą załatwiają interesy a nie firmy między firmami. Aby coś załatwić trzeba spotkań się w cztery oczy , uzgodnić korzyści i tyle. Samo się nic nie zrobi.
Wojna ze wszystkimi też nic nie zbuduje.
Życzę na te święta panu burmistrzowi i jego doradcom, zmiany spojrzenia i większego otwarcia się na otaczających go ludzi
Ola
Ola 20.12.2019, 22:33
Chyba Analizatorka.

Pozostałe