Co zrobiła Lokalna Organizacja Turystyczna "Serce Kaszub" w 2015?

  • 05.02.2016, 09:35 (aktualizacja 09.02.2016, 12:27)
  • Mat. nadesłane
Co zrobiła Lokalna Organizacja Turystyczna "Serce Kaszub" w 2015?
2 lutego w Kościerzynie odbyło się Walne Zebranie Członków Lokalnej Organizacji Turystycznej ,,Serce Kaszub’’.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Kościerskiego oraz członkowie z branży turystycznej. Wśród obecnych był m.in. Michał Majewski Burmistrz Miasta Kościerzyna, Henryk Ossowski - Wicestarosta Kościerski oraz Dariusz Męczykowski Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego.  


Na spotkaniu dokonano podsumowania działalności LOT ,,Serce Kaszub’’ w 2015 roku oraz przedstawiono plan działań promocyjnych na rok bieżący.


Największymi przedsięwzięciami podjętymi w minionym roku przez LOT ,,Serce Kaszub’’ była wizyta  telewizji TVN w Kościerzynie, w wyniku czego powstał reportaż zachęcający do wypoczynku na Kaszubach. Materiał ukazał się na antenie 2 stycznia 2015 r. w programie ,,Dzień Doby TVN!”. Ponadto stowarzyszenie zorganizowało study tour dla siedmiu wiodących niemieckich dziennikarzy, wizytę studyjną dla blisko trzydziestu przewodników i pilotów turystycznych z całego województwa pomorskiego oraz wiele pomniejszych działań na skalę województwa. 


Wśród kluczowych kierunków działań LOT ,,Serce Kaszub’’ w 2016 roku znajdzie się kampania internetowa na skalę ogólnopolską promująca region Kaszub i  członków stowarzyszenia oraz wydanie Karty Turysty. Stałym elementem promocji będzie również organizacja kolejnych wizyt studyjnych dla dziennikarzy oraz udział w ogólnopolskich imprezach targowo – wystawienniczych. Ważnym kierunkiem działań będzie koordynacja i opracowanie oferty przyrodniczej, mającej na celu wydłużenie sezonu turystycznego oraz przeprowadzenie badań ankietowych wśród turystów oceniających atrakcyjność turystyczną powiatu kościerskiego.

 

 

Mat. nadesłane

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

;)
;) 09.02.2016, 16:43
Widać jesteś człowiekiem który nie chce czytać ze zrozumieniem. Nie masz bladego pojęcia o pracy nauczyciela. Natomiast co do szkoły w Tuszkowach, to mogłaby być ona super małą szkołą z klimatem do której każdy rodzic chętnie by dziecko posłał, ale niestety ktoś skutecznie ta szkołę rodzicom obrzydzal. Może budynki są atrakcyjne?
Biedni ci nauczyciele.....
Biedni ci nauczyciele..... 09.02.2016, 15:25
biedni ci nauczyciele co zarabiają brutto 2331 kontraktowy, 2647 mianowany i 3109 dyplomowany plus dodatek wiejski ok 400 zł plus trzynastka, (czyli pełna pensja) plus dodatek tzw wczasy pod gruszą około 700 zł plus premie świąteczne i to wszystko za 18 godzin tygodniowo . NO I JAK TU ŻYĆ PYTAM ? A tym gdzie chodzą dzieci decydują rodzice nie wójt jak mi się wydaje , może warto zapytać dzieci i rodziców które wybrały Lipusz a nie tuszkowy dlaczego chcą tam chodzić a obrażać wszystkich . A no i o wakacjach i wszystkich wolnych nie wspominam....
TO TRZEBA SIĘ BYŁO UCZYĆ
TO TRZEBA SIĘ BYŁO UCZYĆ 09.02.2016, 18:14
skoro nauczyciele mają tak dobrze to zrób studia z pedagogiki plus skończ podyplomowe studia kierunkowe i najmij się NAUCZAĆ moje dzieci. Gratuluje! Ja pierwszy rzucę w ciebie kamieniem jak będziesz słabym nauczycielem.
suplement do poniżej
suplement do poniżej 09.02.2016, 13:05
Te kwoty nie są dokładne do złotówki bo nie znam realiów Gminy Lipusz, ale odzwierciedlają sytuacje finansową szkoły w Tuszkowach.
I zapewniam, że nie jestem z rodziny Rolbiec....
Po prostu nie mogę patrzeć na tą niesprawiedliwość, zamiast dbać o takie perełki (jak mało już ich jest) to szczytem możliwości samorządu lokalnego jest ich likwidacja. Żal po prostu żal.
Do poniżej
Do poniżej 09.02.2016, 12:54
Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd, jeżeli chcesz informować internautów w jakiejś sprawie To musisz być co najmniej rzetelny, o innych zaletach nie wspomnę, ale tym się nie będę zajmować bo nie warto. Do rzeczy:
na jednego ucznia wiejskiego państwo przeznacza- 8.131 zł x 22 =178.897 zł
na jednego ucznia uczącego się j. kaszubskiego państwo przeznacza przeznacza 8 838 x 22 = 194.453
co daje w sumie 373.350. Do tego dochodzą jeszcze kilkadziesiąt tysięcy środków dla szkół mniejszych niż 70 uczniów. Ale trzeba pamiętać, że państwo nie daje pieniędzy na oddział przedszkolny, za to powinna płacić gmina. Także reasumując, to gmina Lipusz niewiele dokłada do Szkoły w Tuszkowach, która była jedną z pierwszych szkół, która wprowadziła język kaszubski do nauczania o tym też trzeba pamiętać!
Nie jest też prawdą, że w tej szkole jest 11 etatów (nauczycieli może tak) etatów jest połowa z tych 11.
Jeżeli zaś chodzi o wynagrodzenia to również jesteś nieprecyzyjny, proszę sobie sprawdzić i to są kwoty brutto
http://kadry.infor.pl/kadry/wy…
Dlaczego nie piszesz o tym ile dzieci z obwodu szkolnego Tuszkowy chodzi do Lipusza, państwo płaci pieniądze na te dzieci do budżetu Gminy Lipusz.
A na koniec - skoro Gmina Lipusz dostaje od państwa na nauczanie j. Kaszubskiego prawie milion złotych rocznie to dlaczego wójt nie chce połowy tej sumy przeznaczyć na utrzymanie szkoły z takimi KASZUBSKIMI KORZENIAMI I NAUCZANIEM!!!!!!!. Pozostałe pół miliona przeznaczyć na nauczanie j. kaszubskiego w Lipuszu.
Przecież taka szkoła jak w Lipuszu powinna sobie poradzić bez dodatkowych środków, tak jak pozostałe szkoły w Polsce.
I CO TY NA TO?
do rodziców
do rodziców 09.02.2016, 12:13
Dotacja na kaszubski to 8000 na 1 ucznia jeżeli w Tuszkowach jest 22 uczniów to sobie szybko policzcie ile dostaje szkoła a ile trzeba dokładać. Gdzie jest jeszcze taka szkoła gdzie jest 22 uczniów a 11 nauczycieli, tak dobrze czytacie 11 nauczycieli. Drodzy rodzice zastanówcie się kto najbardziej protestuje wy czy nauczyciele, komu jest wygodnie pracować z 3-4 uczniami 18 godzin w tygodniu i dostać 3- 4 tys. komu lepiej. A dyrekcja 5 tys i i mieć pod opieką tak liczną szkołę. W gazetach telewizji widać, że najwięcej mają do powiedzenia nauczyciele i ich członkowie rodzin. Co to jest prywatna szkoła państwa Rolbiec...... Wstyd to jest że tylko przedszkole likwidują a szkoła zostaję . Widać że Wójt chce szkołę utrzymać a nie likwidować . W 2004 było 46 uczniów dziś jest 22 w przyszłym ma być 18....... Zastanówcie się nad tym
rodzic
rodzic 08.02.2016, 13:18
Wójt Lipusza w Radiu Gdańsk mówił o wydatkach na oświatę lipuską. Na antenie korespondował z nim prezes ZK-P, który powiedział, że Gmina Lipusz otrzymuje dodatkowe środki na prowadzenie języka kaszubskiego ponad 900 tysięcy złotych!!!!!!!. Panie wójcie za te pieniądze może Pan utrzymać szkołę w Tuszkowach oraz wspaniale prowadzić naukę tego języka w Lipuszu. Trzeba tylko chcieć. Ale najwidoczniej Pan nie chce skoro zachęca Pan wszystkich żeby wozić dzieci do Lipusza, a sam by Pan dzieci do szkoły w Tuszkowach nie posłał (tak na marginesie to było bardzo chamskie z Pana strony)
do wójta z Lipusza
do wójta z Lipusza 08.02.2016, 09:36
Zostaw szkołę w Tuszkowach w spokoju. Chcesz tworzyć kołchoz szkolny w Lipuszu? Nie widzisz, że źle robisz bo masz takich, a nie innych doradców. Nie zawsze "kasa" jest najważniejsza. Pamiętaj o tym za każdym razem jak składasz ręce i idziesz do komunii.
Bili
Bili 07.02.2016, 20:19
Może niech fundacja zajmie się śmieciami w ZWIĄZKU która podwyższyła cenę. A teraz nie będą wywozić co dwa tygodnie tylko co 4 tygodnie. Czy to jest normalne? Co na to burmistrz, który siedzi na stanowisku w związku i kasę bierze? Wypowiedzcie się
turysta
turysta 07.02.2016, 18:13
a kto jest szefem lot--bo tego nikt nie napisał???
Piotr
Piotr 06.02.2016, 10:06
Wstydu nie masz, wojcie z Lipusza, likwidacja jedynej instytucji w Tuszkowach, jaką jest szkoła wyjdzie Tobie bokiem. Co zrobisz z tymi " wielkimi " oszczędnościami? Będą, jak te judaszowe srebrniki. WSTYD!!!!
Dziennikarze do roboty
Dziennikarze do roboty 05.02.2016, 11:05
Wczoraj Gmina Lipusz rozpoczęła proces likwidacji Szkoły w Tuszkowach!!!!
We wszystkich mediach CISZA -WSTYD
Mecenas
Mecenas 05.02.2016, 21:57
Patrzcie kto podnosił rękę - Tchórze

Pozostałe