Gmina Kościerzyna. Brutalna bójka podczas „halówki” w Wielkim Klinczu. Ofiara zdarzenia w śpiączce farmakologicznej. - aktualizacja

  • 12.02.2020, 13:00 (aktualizacja 12.02.2020, 13:05)
  • admin 24
Gmina Kościerzyna. Brutalna bójka podczas „halówki” w Wielkim Klinczu.… Facebook
W niedzielę 9 lutego podczas rozgrywek powiatowej halówki, pobiło się dwóch zawodników i kibic. Starcie było tak poważne ,że na miejscu zdarzenia musiała interweniować policja i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego.

Podczas niedzielnych rozgrywek III ligi halowej piłki nożnej, które odbywały się na hali sportowej w Wielkim Klinczu doszło do bójki pomiędzy dwoma zawodnikami i kibicem.

W trakcie trwania meczu pomiędzy zawodnikami przeciwnych drużyn doszło do sprzeczki, która zamieniła się w bójkę. 20 letni zawodnik uderzył pięścią w twarz 19-letniego zawodnika z drużyny przeciwnej. W tym momencie do akcji wkroczył brat 19- latka , który obserwował mecz z trybun. Wbiegł na boisko i zdaniem świadków uderzył napastnika dwa razy łokciem w potylicę, ten upadł na podłogę i stracił przytomność.

W związku z tym ,że poszkodowany 20-latek w wyniku podjętej akcji ratunkowej nie odzyskał przytomności, wezwano śmigłowiec LPR, który przetransportował go do szpitala w Gdańsku.

Jak nieoficjalnie wiadomo, poszkodowany nie odzyskał przytomności i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Lekarze podejrzewają u niego krwiaka mózgu.

25 letni kibic został zatrzymany przez policję i przewieziony do komendy w Kościerzynie w celu ustalenia szczegółów zajścia. Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie.

O przebiegu postępowania poinformowała nas Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku - Grażyna Wawryniuk:

„Jedna osoba z zarzutami spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, które stanowiło chorobę realnie zagrażającą życiu, czynności z podejrzanym były w dniu wczorajszym wykonywane (11.02.2020), przyznał się częściowo do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, poszedł wczoraj wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie, dzisiaj było posiedzenie, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące … „

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizator spotkania postanowił zawiesić do odwołania rozgrywki powiatowej halówki.  Pod znakiem zapytania stoi także funkcjonowanie imprezy w kolejnych latach.

 

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ariel
Ariel 12.02.2020, 17:28
Jeszcze razem będą pic wódkę
Motosztan
Motosztan 12.02.2020, 07:43
Łokieć pięta 2 banany koleś leży roz*** prosty morał uderzył pierwszy a to nie jest sportowe zachowanie a naturalne jest bronić brata. Jaki minus źle trafił takie rzeczy się zdarzają
Messi
Messi 11.02.2020, 20:53
Jesli nie wiecie jak bylo i nikogo z was tam nie bylo to nie komentujcie bo robicie sie zalosni bylem widzialem pomoglem jak moglem sam jestem zawodnikiem tej 3 ligi i nie piszcie bzdur
qwerty
qwerty 12.02.2020, 14:43
Dokładnie ;) Pismaki tylko mieszają ludzią w głowach a prawdę wiedzą tylko ci co tam byli
be
be 11.02.2020, 11:14
jaka gmina taka impreza
?Masakra
?Masakra 11.02.2020, 05:16
Stała się tragedia i teraz można się tylko modlić o zdrowie chłopaka... Wszyscy którzy rozpoczęli te bójkę powinni czuć się winni a przede wszystkim ponieść odpowiedzialność! Nie tylko brat który chciał stanąć w obronie bitego brata(choć powinien ponieść najwyższa karę). Wstyd dorośli ludzie, a niebylo nikogo kto by przerwał ta chorą sytuację
Tragedia
Tragedia 11.02.2020, 00:33
Gdzie była ochrona?! Dlaczego organizator nie dopełnił jak widać odpowiednich, należytych poczynań względem zabezpieczenia tej imprezy. Stała się tragedia, młody człowiek walczy aktualnie o życie. Przypominają się wydarzenia ze stycznia ubiegłego roku w Gdańsku śp. Adamowicza.
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 11.02.2020, 09:09
Nie ma to jak na siłę dorabiać ideologię do zwykłej huliganerki. Nie sądzę aby przeciętny człowiek chciał być porównywany z przekręciarzem.
Wells
Wells 11.02.2020, 15:34
wnikliwy Kaszub - ty to dopiero jesteś huliganerka. Twój poziom wyrażania się o zmarłym można nazwać tylko jednym... Brak elementarnego wychowania. Coś twoim rodzicom jednak nie poszło.
Czad!
Czad! 10.02.2020, 19:41
Nie wiem, o co tyle szumu. Jest patola, jest impreza :D Za darmo nikt w gębę nie obrywa.
dragg
dragg 10.02.2020, 18:49
Organizator to,organizator tamto...co wy za bzdury wypisujecie ? Siedzi taki jeden z drugim pół życia przy kompie żrąc chipsy i popijając colą. Jakie coroczne podnoszenie kosztów? Najłatwiej jest wytykać komuś błędy-ale zazwyczaj robią to nieudacznicy życiowi, którzy sami nawet nie potrafią sznurowadeł zawiązać. Doszło do tragedii i zostawmy rozwiązanie tego problemu odpowiednim służbom. Skoro tacy mądrzy jesteście to zorganizujcie sami wydarzenie, w którym przez kilkanaście tygodni od kilkunastu lat świetnie bawi się setki osób. Jeśli macie takie upośledzenie podejście również do waszych dzieci to współczuję-pewnie siedzą cały dzień z komórką w ręku i ważą dwa razy więcej niż powinni..
Japoniec
Japoniec 10.02.2020, 13:50
I tera będzie koniec meczów. I co dobrze wam tak ? Nie dość, że dziura to jeszcze ostatnią atrakcję zabrali
Papa
Papa 10.02.2020, 13:49
Jaki organizator taka impreza. Żal.

Pozostałe