Powiat buduje nową halę sportową przy "budowlance"

  • 14.02.2020, 12:36
  • Redakcja
Powiat buduje nową halę sportową przy "budowlance"
Wybrano już wykonawcę największej inwestycji w PZS nr 2 w Kościerzynie, którą jest budowa hali sportowej, remont sali gimnastycznej oraz budowa parkingu przy budynku szkoły.

Przypomnijmy, że realizacja tej inwestycji możliwa jest dzięki pozytywnej ocenie wniosku pn. „Budowa hali sportowej z łącznikiem i remontem istniejącej sali przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Kościerzynie”, złożonego przez Powiat Kościerski do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach konkursu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej edycja 2019”.

 

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Kościerzynie jest największą szkołą ponadpodstawową w Powiecie Kościerskim. Obecna infrastruktura sportowa zlokalizowana na terenie popularnej „budowlanki” jest w bardzo złym stanie - sala gimnastyczna o wymiarach 10mx20m, stanowiąca oddzielny budynek, powstała na przełomie XIX i XX wieku. Szkoła posiada tylko jeden obiekt „kryty” o powierzchni 200m2, co w okresie jesienno-zimowym stanowi ogromne utrudnienie w prowadzeniu zajęć wychowania fizycznego.

 

W ramach wniosku o dofinansowanie Powiat Kościerski zaplanował budowę nowej hali sportowej (w tym zakup wyposażenia - maszyny do utrzymania czystości) wraz z budową łącznika z zapleczem socjalnym nowej sali, remontem istniejącej sali gimnastycznej, rozbiórką części socjalnej istniejącej sali oraz budową nowego układu parkingowego i dróg pożarowych – zlokalizowanych przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Kościerzynie. 

 

W wyniku realizacji projektu powstanie jednokondygnacyjny budynek użyteczności publicznej, składający się z dwóch sal sportowych (nowo wybudowanej oraz wyremontowanej – istniejącej) połączonych od strony północnej łącznikiem o funkcji socjalnej. 

- Projektowana sala sportowa o wymiarach 24,84 x 43,82 i wysokości 14,70 m będzie mieściła pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, jedno boisko do gry w siatkówkę oraz trzy mniejsze boiska treningowe, jedno boisko do koszykówki oraz 3 mniejsze treningowe, jedno boisko do tenisa ziemnego i jedno boisko do badmintona – mówi Alicja Żurawska, starosta kościerski. - Jednocześnie inwestycja zakłada budowę nowego układu parkingowego i dróg pożarowych. Projektowany parking będzie posiadał 16 miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz jedno miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych. Ponadto zaprojektowano drogę pożarową o szerokości 5 m – dodała starosta.

 

Kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zadania, wynosi 7.000.000,00 zł. brutto, z czego 50% stanowić będzie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Natomiast termin realizacji inwestycji ustala się od dnia podpisania umowy z Wykonawcą do grudnia 2021 r.

Zobacz materiał video:


 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe